שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  השופט וינוגרד: "אבי לוזון אינו מצוי בניגוד עניינים"
  ההתאחדות ביקשה חוות דעת על היו"ר משופט בית המשפט העליון בדימוס, שקבע: "אהדתו למכבי פ"ת טבעית ומותרת". משרד הספורט: "אוהדי הכדורגל לא זקוקים לחוות דעת משפטית כדי לדעת שיש ניגוד עניינים בעייתי מאוד". לוזון עידכן בישיבת המזכירות על המישורים בהם הוא פועל כדי לגייס כספים שיאפשרו את פתיחת הליגה במועדה

  בחודש שעבר הוציאה היועצת המשפטית של משרד הספורט, עו"ד הדס פרבר-אלמוגי, חוות דעת הקובעת כי היו"ר אבי לוזון מצוי בניגוד עניינים בשל קרבתו למכבי פתח תקווה. בעקבות זאת, פנתה ההתאחדות למשרד עורכי הדין גדעון פישר ולשופט אליהו וינוגרד, נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס ושופט בית המשפט העליון בדימוס, בבקשה לחוות דעת בנושא.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  בחוות הדעת קובע השופט וינוגרד כי "לא נפל פגם בהתנהלות ההתאחדות לכדורגל, שכן מר לוזון כיו"ר ההתאחדות לכדורגל לא מצוי בניגוד עניינים אישי...לא הוכח שמר לוזון, כיו"ר ההתאחדות, נמצא במצב של ניגוד עניינים אישי בין תפקידו כיו"ר ההתאחדות לבין קבוצת מכבי פ"ת".

   

  אבי לוזון. השופט וינוגרד: "הציפייה שיהיה מנותק מעולם הכדורגל לא עומדת במבחן המציאות" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אבי לוזון. השופט וינוגרד: "הציפייה שיהיה מנותק מעולם הכדורגל לא עומדת במבחן המציאות"(צילום: אורן אהרוני)

   

  "אהדתו של מר לוזון כיו"ר ההתאחדות לכדורגל כלפי מכבי פ"ת הינה טבעית ומותרת. היא אינה מהווה ראיה לקיומו של ניגוד עניינים אישי, כנטען בחוות

  הדעת של משרד התרבות והספורט, ועל אחת כמה וכמה לאור ההנחה הרווחת בהתאחדויות אחרות בעולם לפיה הדבר מקובל ואף מוחצן כלפי הציבור...הציפייה שיו"ר ההתאחדות יהיה מנותק לחלוטין מעולם הכדורגל לא עומדת במבחן המציאות והשכל הישר".

   

  ממשרד הספורט נמסר בתגובה: "יש כאן חלון הזדמנויות היסטורי לביצוע שינוי חשוב בכדורגל הישראלי. האוהדים, בעלי הקבוצות וכל מי שהכדורגל יקר ללבו משוועים לכדורגל שנקי מתופעות שליליות וליו"ר התאחדות שאינו נמצא בניגוד עניינים ושאין לו זיקה לאחת הקבוצות, בדיוק כפי שקבעו שתי ועדות ציבוריות - האחת שמונתה על ידי ההתאחדות עצמה והשנייה שמונתה על ידי שרת הספורט".

   

  לבנת וזליכה. משרד הספורט: "חוות הדעת של היועצת המשפטית מדברת בעד עצמה" (צילום: מגד גוזאני) (צילום: מגד גוזאני)
  לבנת וזליכה. משרד הספורט: "חוות הדעת של היועצת המשפטית מדברת בעד עצמה"(צילום: מגד גוזאני)

   

  "חוות הדעת של היועצת המשפטית של משרד הספורט מדברת בעד עצמה. אוהדי הכדורגל ובעלי הקבוצות בישראל לא באמת זקוקים לחוות דעת משפטית כדי לדעת שישנו ניגוד עניינים בעייתי מאוד בשעה שעמוס לוזון משמש נשיא מכבי פתח תקווה והספונסר הראשי שלה, והוא ולא אחר זה שמייצג את הקבוצה במנהלת ליגת העל באופן קבוע. שרת הספורט מתחייבת להמשיך לעמוד לצד ראשי הקבוצות והאוהדים באתגר של שינוי פני הכדורגל".

   

  ההתאחדות מתכוונת לתבוע את הטוטו

  בתוך כך, לוזון הודיע היום בישיבת המזכירות וכן בהנהלה כי בתוך עשרה ימים יעביר את הצעתו למימון תחליפי להסכם השיווק של הטוטו לרשות לבקרת תקציבים והקבוצות. הערכה היא שמדובר במיליון שקל לכל קבוצה, כדי לאפשר את פתיחת ליגות העל במועד שנקבע (24 באוגוסט).

   

  אליהו וינוגרד. "לא הוכח שלוזון נמצא בניגוד עניינים" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  אליהו וינוגרד. "לא הוכח שלוזון נמצא בניגוד עניינים"(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  לוזון עידכן על מספר מישורים בהם הוא פועל על מנת לגייס כספים. אחת החלופות למימון היא מכרז של זכויות השידור מ-2018 עד 2020. אפשרות נוספת היא קבלת מימון מאופ"א ופיפ"א על בסיס הלוואה שתפרע מההקצבות השנתיות. בנוסף, לוזון הודיע על הכנת תביעה כנגד הטוטו בגין שימוש בשמות וסמלי הקבוצות שלא באישורן.

   

  כמו כן נקבע כי תקציב המינימום לליגת העל יקטן ל-8 מיליון שקל, בלאומית יקבלו הקבוצות חצי מיליון שקל כמענק. בנוסף, נקבע שהסכום של המחאת הביטחון שיפקידו ראשי הקבוצות בבקרה יגדל בחצי מיליון שקל.

   

  פרוספר אזגי. עימות בישיבת המזכירות עם אריאל שיימן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  פרוספר אזגי. עימות בישיבת המזכירות עם אריאל שיימן(צילום: אורן אהרוני)

   

  במהלך הדיון היו חילופי דברים בין פרוספר אזגי, הבעלים של הפועל אשקלון, שהתעמת עם עם עמיתו, הבעלים ויו"ר מכבי הרצליה, אריאל שיימן. בפתיחת הדיון, לוזון ביקש מאיציק קורנפיין ואלי טביב שאחד מהם ייצא, מכיוון ששניהם נציגי בית"ר במזכירות, דבר שלא אמור להיות. בסופו של דבר שניהם נשארו.

   

  לגבי תהליך הקמתה של מנהלת הליגה נמסר כי יש הסכמה לפרטי פרטים ללא מחלוקות בין ההתאחדות לכדורגל לבין המנהלת בהקמה. מנהלת הליגה תקום כחברה לתועלת הציבור בהתאם לחוות דעתו של רו"ח אודי ברזילאי. המנהלת תקום תוך מספר שבועות, בעונה הקרובה תהיה "עונת הרצה" בליגת העל בלבד. בעונה הבאה צפויה הליגה הלאומית להצטרף למנהלת ובכך למעשה כל הקבוצות המקצועניות יהיו תחת ניהולה של המנהלת - שתתפקד כחברה ציבורית.

   

  כמו כן, אושרה הארכת כהונתם של כל המאמנים ואני הצוות המקצועי של נבחרות הנוער והנערים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים