שתף קטע נבחר

על רטוב: מתקן ההתפלה בשורק מספק מים

המתקן יפיק תחילה 75 מיליון קוב בשנה, אך הכמות תוכפל בעתיד. עד סוף 2014 יספקו מתקני ההתפלה כ-650 מיליון קוב. רשות המים: אין מה לדאוג עד 2025

ושאבתם מים בששון: רשות המים הודיעה היום (ב') כי מתקן ההתפלה בשורק החל בסוף השבוע לספק מים למערכת הארצית. בשלב ראשון יספק המתקן כ-75 מיליון קוב מים בשנה, אך בעתיד יגדל ההספק ל-150 מיליון קוב והמתקן יהפוך לגדול מסוגו בעולם.

 

עוד כתבות בערוץ כלכלה ירוקה וקיימות :

רק חצי מהפסולת של התעשייה עבר למיחזור

סיורים לחרדים: "זרקת מגבון? זה הנזק לביוב"

מחקר: עצים במדבר יילחמו בשינויי האקלים

"התחממות כדוה"א גורמת ליותר אלימות"

 

מתקן ההתפלה בשורק מצטרף למתקנים הקיימים בחדרה, אשקלון ופלמחים. האחרון הכפיל

לאחרונה את כמות המים המיוצרים על-ידו בשנה ל-90 מיליון קוב. בשנה הבאה ייצא לדרך מתקן התפלה נוסף בעיר אשדוד, כך שעד סוף שנת 2014 יספקו מתקני ההתפלה כ-650 מיליון קוב מים בשנה, כמות השווה ל-75 עד 85 אחוז אחוז מהמים המסופקים לבית ולעיר כיום. צריכת המים הכללית בישראל לשנה עומדת על כ-2.2 מיליארד קוב.

 

ישראל כבר לא מתייבשת

ברשות המים מעריכים כי לאור ההתפתחויות במשק המים בשנים האחרונות, יהיו מספיק מים לכלל צרכי המדינה עד שנת 2025 ואולי אף מעבר לכך. מהרשות נמסר כי "משק המים הישראלי ממשיך להיערך ולהכין את עצמו להתמודדות גם עם בצורות קשות וממושכות אשר צפויות לפקוד בשנים הקרובות את אזורנו על פי מספר מודלים אקלימיים מעודכנים".

 

"משק המים הישראלי עבר מהפכה של ממש", אומרים ברשות, "ממשק הנשען רק על מקורות מים טבעיים, ישראל עברה בתוך כעשור למשק מים יציב, כשכבר היום כ-50 אחוז מהמים שבהם אנו משתמשים מיוצרים על-ידי אדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טכנוגקפיקס בע"מ - יניב שוורץ
מתקן ההתפלה באשקלון
צילום: טכנוגקפיקס בע"מ - יניב שוורץ
מומלצים