שתף קטע נבחר

בקרוב: עוד כ-3,000 דירות בקיבוץ גליל ים

בנוסף ל-1,075 הדירות שכבר אושרו, הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הרצליה אישרה להפקדה תוכנית של רשות מקרקעי ישראל לבניית 2,943 דירות נוספות בשטחי קיבוץ גליל ים במערב העיר. בסך הכל תכלול שכונת המגורים החדשה 4,018 יחידות דיור במגדלים רבי קומות. צפו בהדמיות

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הרצליה לא נחה: אחרי שאישרה בניית 10,000 יחידות דיור בחוף התכלת בהרצליה, הבוקר אישרה (ד') להפקדה את תוכנית רשות מקרקעי ישראל לבניית 2,943 יחידות דיור חדשות ושטחי תעסוקה בשטח של 100 אלף מ"ר בדרום-מזרח צומת שבעת הכוכבים, בשטחי קיבוץ גליל ים.

 

כתבות נוספות על גליל ים בערוץ הנדל"ן :

 

תוכנית זו, עליה הופקדה בין היתר מתכננת מרחב תל-אביב גילי טסלר, משלימה את התוכנית שכבר אושרה ומשווקת, לפיה ייבנו 1,075 יחידות דיור על קרקעות סמוכות. סך הכל מדובר על שכונת מגדלים בגובה 9-22 קומות חדשה, שתקום במזרח הרצליה עם 4,018 יחידות דיור.

 

השכונה יושבת על אדמות שהיו בבעלות הקיבוץ והושבו לרשות מקרקעי ישראל, ושטחה הכולל עומד על 469 דונם. על פי התוכניות, השכונה החדשה תיבנה סביב פארק בגודל של 210 דונם. 20% מהדירות יהיו קטנות ויתאימו לזוגות צעירים.

 

הדמיית השכונה החדשה. לא פחות מ-3,000 דירות (הדמיה: מליס אדריכלים) (הדמיה: מליס אדריכלים)
הדמיית השכונה החדשה. לא פחות מ-3,000 דירות(הדמיה: מליס אדריכלים)

הדמיית המרכז המסחרי במערב השכונה החדשה (הדמיה: מליס אדריכלים) (הדמיה: מליס אדריכלים)
הדמיית המרכז המסחרי במערב השכונה החדשה(הדמיה: מליס אדריכלים)

בינוי לצד שטחים פתוחים (הדמיה: מליס אדריכלים) (הדמיה: מליס אדריכלים)
בינוי לצד שטחים פתוחים(הדמיה: מליס אדריכלים)

 

 (הדמיה: מליס אדריכלים) (הדמיה: מליס אדריכלים)
(הדמיה: מליס אדריכלים)

 

המטרה: שכונות חדשות באזורי הביקוש

מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, סיפר כי התוכנית מהווה חלק מהמאמץ להביא לשכונות חדשות באזורי הביקוש, וזאת במקביל למסלול הסכמי הגג בין משרדי הממשלה שיביא לעוד 40 אלף יחידות דיור תוך 3 שנים במרכז הארץ.

 

חלקה הראשון של התוכנית אושר ביולי 2010, עת חתמה רשות מקרקעי ישראל (לשעבר מינהל מקרקעי ישראל) עם קיבוץ גליל ים על הסכם המסדיר השבת קרקע, שעברה שינוי יעוד משטח חקלאי לשטח מגורים, לרשות מקרקעי ישראל ,והגדרת יחידות הדיור המוקצות לקיבוץ.

 

במסגרת ההסכם הוחלט להקצות לקיבוץ 700 יחידות דיור, מהן 660 יחידות שעומדות להיות משווקות על ידי הקיבוץ מתוקף התוכנית המפורטת הראשונה שאושרה באזור בשנת 2012.

 

יצוין כי בימים אלו מכין מרחב עסקי תל-אביב של רשות מקרקעי ישראל את שיווק יתרת יחידות הדיור בתוכנית שאושרה. בשלב הראשון ישווקו 215 יחידות דיור לזוגות צעירים במסלול "מחיר למשתכן" ועוד 75 יחידות דיור ישווקו במכרז פומבי לכלל הציבור.

 

צביקה הדר, יו"ר הוועדה המקומית וסגן ומ"מ ראש העיר, אמר כי "אנו מגיעים לישורת האחרונה, ולאחר אישורו של החלק הראשון של תוכנית גליל ים בהיקף 1,075 דירות, הגיע התור של החלק השני בתוכנית המונה כ-3,000 דירות. גם בחלק זה 20% מהדירות בפרויקט יהיו מיועדות לזוגות צעירים. אני בטוח שמימושה של תוכנית גליל ים תיצור מהפכה אמיתית בשוק הדיור בהרצליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: מליס אדריכלים
הדמיית השכונה החדשה
הדמיה: מליס אדריכלים
מומלצים