שתף קטע נבחר

מהפכה בכדורגל: שיטת הבחירות ליו"ר ההתאחדות תשונה

כפי שנחשף בלעדית ב"ידיעות אחרונות", ההסכם בין השרה לבנת לעופר עיני מתגבש. במארס תוקם ועדת איתור שתסנן מועמדים, המועמד הסופי יגיע לאישור האסיפה הכללית וכל זאת בהסכמת ההתאחדות. לוזון: "אשאר יו"ר בשנה וחצי הקרובות"

המהפכה בכדורגל הישראלי יוצאת לדרך, זאת בעקבות ההסכם בין השרה לימור לבנת ליו"ר ההסתדרות עופר עיני, אליו היו שותפים ראשי הקבוצות וגורמים בכירים בהתאחדות, שנחשף בלעדית אתמול ב"ידיעות אחרונות": שיטת הבחירות לתפקיד יו"ר ההתאחדות תשונה, ומעתה הוא ייבחר על ידי ועדת איתור בראשות שופט בדימוס.

 

עוד ב-ynet ספורט:

  

ההערכה כי הבחירות הקרובות יידחו לסיום העונה הנוכחית, כלומר ליוני הקרוב, ועד אז תוקם במארס ועדת איתור , מולה יעמדו מועמדים והיא תהיה המסננת שבסיומה יגיע המועמד הסופי לאישורה של האסיפה הכללית. זו תדון בין היתר בניגוד עניינים וקריטריונים נוספים שייקבעו מראש. ההתאחדות אישרה סעיף מהפכני זה, שבתחילה התנגדה לו, וזה כחלק מההסכמה שלה לקבל על עצמה את סעיפי ועדת דודי כהן.

 

אבי לוזון. המהפכה מתחילה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אבי לוזון. המהפכה מתחילה(צילום: ראובן שוורץ)

 

מתברר כי במסגרת המו"מ שנוהל בשבועיים האחרונים, לו היו שותפים בין היתר אבי לוזון, עופר עיני, השרה לבנת, צחי פישביין ויענקל'ה שחר, ההתאחדות הסכימה לקבל על עצמה מתווה לפיו היא תאמץ את 11 סעיפי ועדת דודי כהן, ובנוסף תאמץ שני סעיפים מתוך ועדת זליכה: הקמת בתי דין לעליון לערעורים בכפוף לאישור אופ"א והגדלת כמויות הכרטיסים לבני נוער במשחקי הליגה. הסעיף ה-14 קשור בהסכם השיווק מול הטוטו, עליו כבר סוכם עקרונית.

 

"אני לא עוזב את ההתאחדות, אשאר כיו"ר שלה לפחות בשנה וחצי הקרובות, לא פחות מזה", אמר אתמול לוזון למקורביו, בעקבות ההסכם בין לבנת לעיני לפיו הוא יעזוב עם תום העונה הנוכחית ולא יגיש את מועמדותו בפני ועדת האיתור.

 

אוהדי מכבי ת"א. בני נוער יקבלו יותר כרטיסים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אוהדי מכבי ת"א. בני נוער יקבלו יותר כרטיסים(צילום: אורן אהרוני)

 

גורמים בכירים בהתאחדות נשמעו תקיפים יותר: "הטוטו והשרה רוצים להכתיב לנו מי יהיה יו"ר ההתאחדות? אז מחר הם יגידו מי יהיה המנכ"ל ומי יהיה הדיין? אנחנו מיישמים את הדו"חות והרי השרה אמרה שזה מה שהיא רוצה שיהיה. הטוטו מוסיף עשרים מיליון להסכם השיווק, האם יש פה רצון מצדו להזיז את היו"ר הנוכחי דרך הצעה כספית גדולה יותר? לקנות בכספי ציבור תפקיד בהתאחדות? מנסים לעשות תהלוכת ניצחון על הגב שלנו, אז לא ניתן לזה לקרות, לא ניתן את הראש של לוזון עבור הסכם שיווק. לא רוצים? נסתדר לבד".

 

מתברר כי פגישה בין ראשי ההתאחדות לעיני על ההסכם מול לבנת הייתה אמורה להתקיים, אולם אחרי שהבינו כי היא לא תהיה קשורה רק בהגהה של הסכם השיווק עם הטוטו, אלא גם בעתידו של לוזון, בחרו לבטלה. "יש כבוד גדול לעיני, אבל ההסכם שלו לא מחייב אותנו, הוא לא קיבל מנדט לנהל מו"מ על אורך הקדנציה של לוזון", אמרו גורמים בהתאחדות.

 

עופר עיני. "ההסכם שלו לא מחייב אותנו", אמרו בהתאחדות (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
עופר עיני. "ההסכם שלו לא מחייב אותנו", אמרו בהתאחדות(צילום: בני דויטש)

 

גורמים בטוטו ובמשרד הספורט הבהירו: "אם הסעיף של לוזון לא יאושר, לא יהיה הסכם שיווק. נקודה". ראשי הקבוצות, מלבד שחר שנחשב לאקטיבי מאוד בנוגע לעתיד לוזון, הבהירו כי הם אדישים בנושא ומבחינתם חשובה הקמת המנהלת והסכם השיווק עם הטוטו.

 

על פי חישוב של ההתאחדות, קבוצות ליגת העל אמורות לקבל כשני מיליון שקלים כתוצאה מההסכם (1.1 מיליון בסיס) ואלו מהלאומית חצי מיליון שקלים. בשבוע הבא אמורה להתקיים ישיבה כיצד לתקצב את הקבוצות ללא הסכם שיווק, כשמדובר בהקדמת כספים לשנת מעבר מאופ"א וכיו"ב. בטוטו, אגב, לא מאמינים כי ניתן יהיה להשיג את הכספים המדוברים.

 

בנוגע לעלות של ההתאחדות בתשלום מכספי הציבור עבור חוות הדעת של השופט וינוגרד לעניין ניגוד העניינים של לוזון, כ-75 אלף שקל, הבהירו גורמים בהתאחדות כי מדובר בשירותים משפטיים נוספים, כשבין היתר קשורים גם בנושא מבקר המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אבי לוזון
צילום: אורן אהרוני
מומלצים