שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: צה"ל הפציץ רקטות ברפיח המצרית, 5 מחבלים נהרגו
  ישראל תקפה על אדמת מצרים. כך לפי דיווחים זרים שהתפרסמו הערב. סוכנות הידיעות הפלסטינית ציטטה גורם צבאי מצרי שאמר כי מל"ט של חיל האוויר הפציץ רקטות בתוך שטח מצרים. ב-AP דווח כי כלי הטיס הישראלי שיגר שני טילים לעבר המטרה. לפי הדיווחים, חמישה מחבלים נהרגו. צבא מצרים הכחיש כי התקיפה בוצעה על ידי ישראל

  דיווחים על תקיפה ישראלית על אדמת מצרים: סוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווחה כי פיצוץ עז נשמע היום (ו') אחר הצהריים ברפיח המצרית, סמוך לגבול ישראל וקרוב למעבר כרם שלום. גורם צבאי מצרי מסר לסוכנות כי מל"ט (מטוס ללא טייס) ישראלי הפציץ רקטות מוכנות לשיגור שהוצבו אמש באזור מדברי ברפיח המצרית אחרי גיחה שבמהלכה זוהו הרקטות. לדברי הגורם הצבאי המצרי, חמישה מחבלים לפחות נהרגו בהפצצה. בצה"ל סירבו להתייחס לדיווחים ודובר צבא מצרים הכחיש את הדיווחים.

   

  טרור בכותרות - כתבות נוספות

   

  אם הדיווחים נכונים, זו הפעם הראשונה מאז נחתם הסכם השלום עם מצרים ב-1979 שישראל פועלת בתוך סיני, להוציא את המקרה של הפיגוע בכביש 12 ליד עין נטפים לפני שנתיים. גם אז, לפי התקשורת במצרים, נכנס כלי טיס ישראלי - מסוק קרב - לתוך שטח מצרי ופגע במחבלים וכנראה גם בחיילים מצרים שירו לעברו טיל.

   

  לפי דיווחים שפורסמו אחר הצהריים במצרים, דיווחים שאין להם אימות רשמי, קבוצות טרור בסיני החליטו לשגר טילי כתף וסוגים אחרים של רקטות שהושגו, ככל הנראה, בימים האחרונים או בשעות האחרונות באמצעות הברחה דרך הים האדום. בתוך כך, העיתון המצרי "אל אהראם" ציטט את דובר הצבא המצרי שאמר כי בשעה 16:15 היום אחר הצהריים נשמעו שני פיצוצים בין אבני הגבול 10 ו-11 כשלושה קילומטרים מערבית לקו הגבול. לדבריו, כוחות הצבא המצרי מבצעים סריקות באזור הפיצוץ כדי להבין את נסיבות הפיצוץ.

   

  מל"ט, ארכיון (צילום: AP) (צילום: AP)
  מל"ט, ארכיון(צילום: AP)

   

  גורם ישראלי אמר בתגובה לדיווחים: "אנחנו מודעים לפעילות המוגברת של הצבא המצרי נגד הטרור במרחב סיני". רשת "אל ערביה" דיווחה, מפי עדי ראייה, כי כלי טיס ישראלי שהה בשמי האזור למשך זמן רב ולאחריו זיעזע פיצוץ את האזור. לדברי גורמים צבאיים, כלי הטיס עקב אחר פלטפורמה שנועדה לשיגור רקטות לעבר ישראל שאותה הציבו המחבלים סמוך לגבול ישראל מצרים.

   

  סוכנות הידיעות AP דיווחה מפי שני גורמים ביטחוניים בכירים במצרים כי כלי טייס של חיל האוויר ירה שני טילים לעבר האזור המדובר, וכתוצאה מכך נהרגו המחבלים והושמדה פלטפורמת השיגור של הרקטות. לדברי הגורמים המצריים, התקיפה בוצעה בתיאום עם השלטונות המצריים.

   

  מנגד, דובר צבא מצרים הכחיש את הדיווח כי התקיפה ברפיח נעשתה על ידי ישראל. לדבריו, אין כל אמת בקיומה של תקיפה מצדה של ישראל על אדמה מצרית, כמו גם הטענה השקרית של קיום תיאום בין ישראל למצרים בעניין הזה. הוא הוסיף כי טענות אלו מנוגדות לכל הגיון.

   

  אתר החדשות המצרי "אל-מסראווי" דיווח מפי מקורות רשמיים בכירים בסיני כי מי שתקף את החולייה היה כלי טיס מצרי אשר עקב אחר תנועות של גורמי טרור ברפיח על פי מידע שהגיע לכוחות הביטחון המצריים על כך שמחבלים הציבו פלטפורמת שיגור של רקטות ברפיח שאותן הם מתכוונים לשגר אל עבר יעדים צבאיים מצריים ולעבר ישראל.

   

  המקורות הכחישו את הדיווח ולפיו מי שתקף את החוליה היה כלי טיס ישראלי. המקורות הוסיפו כי כלי הטיס המצרי עזב את האזור מייד בסיום התקיפה מחשש לירי טילי נ"ט נגדו, אשר מצויים לדברי המקורות בידי המחבלים בסיני והגיעו לידיהם לאחרונה. גם סוכנות הידיעות הטורקית דיווחה מפי עדי ראייה כי מסוקים של חיל האוויר המצרי הם אלה שהפציצו אחר הצהריים מוצב אימונים של גורמי ג'יהאד באזור אל-עג'רה, דרומית לרפיח המצרית, סמוך לגבול עם רצועת עזה.

   

  בצהריים דיווחה סוכנת הידיעות הפלסטינית כי התרעה מצרית ממוקדת מפני טילים נגד מטוסים היא שהובילה אתמול לסגירת שדה התעופה באילת למשך שעתיים. גם אז שוחח עם סוכנת הידיעות גורם צבאי מצרי בכיר שאמר כי קהיר העבירה התרעה מפני איומים של חוליות טרור בסיני לתקוף יעדים ישראלים מתוך סיני באמצעות טילים שמגיעים לטווח 70 ק"מ.

   

  בדיווח נמסר כי לידי מנגנוני המודיעין המצרים הגיע מידע לפיו חוליות הטרור בסיני מחזיקות בטילים נגד מטוסים ובכוונתם לתקוף מתקנים ביטחוניים ואסטרטגיים בסיני בזמן חג עיד אל פיטר. כמו כן, דווח כי מטוסי צבא מצרים חגים בתדירות גבוהה מעל אזורים רבים בסיני כדי לסכל ניסיונות אפשריים לשגר טילים ולבצע פעולות טרור במרחב סיני והנגב.

   

  שדה התעופה באילת נסגר אתמול לאחר הערכת מצב ביטחונית. בתחילה נמסר כי צה"ל נתן הנחיה לסגור את המרחב האווירי לנחיתות ולאפשר המראות, אך כעבור דקות ספורות נסגר שדה התעופה לחלוטין. לאחר שעתיים הורה הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ לפתוח את המרחב האווירי באזור אילת.

   

  מעבר לגבול ממשיך צבא מצרים במצוד אחר מחבלים בחצי האי סיני. דובר צבא מצרים, אחמד עלי, הודיע באחרונה שבמהלך מבצע ביטחוני בחודש האחרון בסיני נעצרו 103 פעילי טרור ונהרגו 60 חמושים קיצונים. בהודעה צוין כי הצבא הרס במהלך החודש 102 מנהרות בגבול בין רצועת עזה לסיני והשמיד 40 מחסני דלק. בנוסף הוחרמו כלי רכב של פעילי טרור.

   

  בחודש שעבר הציב צה"ל סוללת כיפת ברזל באילת. בזמנו דווח שהפריסה של מערך טילי ההגנה בוצעה על רקע המבצע הנרחב שערך צבא מצרים נגד חוליות טרור שפועלת בסיני. הצבת הסוללה התבצעה בהתרעה קצרה ובשיאה של עונת התיירות, מחשש לירי רקטי לכיוון אילת. בניגוד לשנים קודמות, הקיץ הזה חיברו בצה"ל את צופרי העיר למערכות הגילוי וההתרעה הפרושות לאורך הגבול עם מצרים, כך שאם ישוגרו רקטות לכיוון העיר אילת, יישמעו אזעקות בעיר.

   

  בשבוע האחרון הועלתה הכוננות העולמית מפני חשש למתקפת טרור מתוכננת של ארגון אל-קאעידה, ובין היתר נסגרה גם שגרירות ארה"ב בתל אביב. לפי הפרסומים הסיבה להתרעה היא שיחת ועידה שקיימו ראשי אל-קאעידה מרחבי העולם. בהובלת הממשל האמריקני נסגרו נציגויות המערב במדינות ערב ובאפריקה, והחשש התמקד בניסיון לבצע פיגוע ראווה בתימן. לפי ה"דיילי ביסט" בשיחת הוועידה השתתפו ראשי ארגוני טרור גם מחצי האי סיני. מסיבה זו נסגרה שגרירות ארה"ב בתל-אביב ביום ראשון. גורם אמריקני אמר ל"דיילי ביסט" כי "הם הוכיחו שהם יכולים לירות על אילת וזה לא מחוץ לתחום היכולת שלהם לפגוע בתל אביב".

   

  Read this article in English

   

   

  בהכנת הידיעה השתתף נימדור סמל
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים