שתף קטע נבחר

לפיד: "מביטים בנו כמו שנאוצרים בגשם"

שר האוצר כתב את הדברים לפעילי המפלגה בניסיון לעודד אותם לאור אכזבת רבים מגזירות התקציב, הפוגעות בפופולריות של יש עתיד. "יחד עם זאת אני לוקח אותם ברצינות. אנחנו נצטרך להתפייס עם ישראלים רבים שכועסים"

שר האוצר יאיר לפיד תוקף את מתנגדיו ומשווה אותם ל"שנאוצרים עצבניים שנשכחו בגשם". כך כתב הערב (שבת) לפעילי המפלגה המתקשים להתמודד עם גזירות התקציב, שאינן מוסיפות לפופולריות של המפלגה ושל העומד בראשה.

 

"אני מעלה את הטקסט הזה כאן שוב כי כולנו, אנשי יש עתיד, נאלצים להתמודד באופן יומיומי עם אנשים שמסתכלים עלינו במבט של שנאוצרים עצבניים שנשכחו בגשם, ומודיעים ש'הם מאוכזבים'", כתב לפיד בנסיונו לעודד את פעילי המפלגה. "בפעמים המעטות שהצלחתי לגרור לשיחה את 'מקצועני האכזבה' הם הודו, בחצי פה, שגם הם מבינים שצריך היה לסגור את הגירעון, גם הם יודעים שבעולם משפטי אי אפשר פשוט ללכת ולקחת את הכסף מהרווחים הכלואים". לטענת לפיד "גם להם ברור שכבר שנים רבות לא שינתה מפלגה באופן דרמטי כל כך את סדר העדיפויות הלאומי".

 

לפיד והבור בתקציב - דיווחים אחרונים ב-ynet:

מלחמת התשה על התקציב: 4,700 הסתייגויות

המס המאוחד לבני זוג יבוטל מהשנה הבאה

"כולנו אידיוטים". כשיאיר לפיד התעצבן

יחימוביץ': "זה תקציב לעשירים". לפיד: "זו פנטזיה"

לפיד בכנסת: "מה הייתם עושים במקומי?"  

 

כלב שנאוצר הוא ממשפחת הפינצ'רים. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
כלב שנאוצר הוא ממשפחת הפינצ'רים. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

עם זאת, שר האוצר לא רק נושך את המתנגדים לו, אותם השווה לכלב הגרמני המשתייך למשפחת

הפינצ'רים: "יחד עם זאת אני לוקח אותם ברצינות. אנחנו נצטרך להתפייס עם ישראלים רבים שכועסים. נצטרך ללכת אליהם, אחד אחד אם צריך, ולהציג בפניהם את השאלה הפשוטה הבאה: 'מדוע שאנשים פוליטיים, שרוצים להיות פופולריים, יעשו צעדים שבאופן מובהק מזיקים לפופולריות שלהם?'".

 

לפיד מסביר כי "זו ההתחייבות שלנו: לעשות את מה שנכון למדינת ישראל, לא את מה שעוזר לנו לצבור נקודות".

 

בתקציב הדו שנתי לשנים 2013-2014 ישנה שורת גזירות שנועדה להתמודד עם גירעון גדול במיוחד שאותו הגדיר לפיד בעבר כ"בור תקציבי". במהלך הדיונים על התקציב בכנסת תקפו חברי האופוזיציה את שר האוצר במילים חריפות וטענו כי הבטחות הבחירות שלו היו "שטויות".

 

בתגובה לפיד הסביר כי "הייתי רוצה תקציב של לתת ולתת ולתת. לתת למרכז ולפריפריה, לצעירים ולזקנים, להוריד מס הכנסה לשני אחוז, לבטל את המע"מ, מכונית לכל פועל ומטוס לכל משפחה. וכשסיימנו עם עולם הפנטזיות, עכשיו נחזור לעולם האמיתי, עם תקציב אמיתי שצריך להגיש לכנסת אמיתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יאיר לפיד. ניסה לעודד את הפעילים
צילום: גיל יוחנן
צילום: shutterstock
כלב שנאוצר. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים