שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אני פה לעוד הרבה זמן. נבחרתי בצורה דמוקרטית"
  אבי לוזון מבהיר בריאיון ל"ידיעות אחרונות" שהוא לא הולך לשום מקום: "אמשיך עד שאחשוב שהשלמתי את המשימה כיו"ר. אף אחד לא יכתיב לי מה לעשות. באירופה מעריכים אותי יותר"
  "אף אחד לא יכתיב לי מה לעשות. אף אחד לא קובע כלום לגבי ההתאחדות לכדורגל. אף אחד, ולא משנה מי, לא יקבע מה תהיה תקופת הכהונה שלי. כל ההסכמים שנעשים בין דמויות כאלו או אחרות, הם על אחריותם הבלעדית בלבד". יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, שובר שתיקה ארוכה בריאיון ל"ידיעות אחרונות" ומבהיר שהוא לא הולך לשום מקום.

   

  הצרות של יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון:

   

  "מבחינתי אמשיך עד שאחשוב שהשלמתי את המשימה שלי כיו"ר. אני בעצמי לא יודע מה תהיה תקופת הזמן לצורך כך", מדגיש לוזון.

   

  אבי לוזון. "אף אחד לא יכתיב לי מה לעשות" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  אבי לוזון. "אף אחד לא יכתיב לי מה לעשות"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  מאז פרסום ועדת זליכה לפני יותר מחודש, ומסיבת העיתונאים של יו"ר ההתאחדות עם נשיא פיפ"א ספ בלאטר, יועציו התקשורתיים של לוזון הציעו לו לשמור על פרופיל נמוך. בימים האחרונים הוא התכונן לקיים מסיבת עיתונאים רשמית, אבל הסכם לבנת-עיני, שנחשף ב"ידיעות אחרונות", גרם לו לבטל אותה.

   

  על פי אותו הסכם, השרה לבנת ויו"ר ההסתדרות עיני החליטו על חמישה עקרונות מרכזיים: לוזון יסיים את כהונתו עם תום העונה הנוכחית, כלומר בעוד עשרה חודשים, הקמת ועדת איתור לבחירת היו"ר הבא, הקמת מינהלת ליגה עד סוף דצמבר, הפרדת בתי הדין מההתאחדות, ושקיפות מלאה.

   

  לוזון ולבנת. היו"ר כועס על הסכם השרה עם עופר עיני (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  לוזון ולבנת. היו"ר כועס על הסכם השרה עם עופר עיני(צילום: עוז מועלם)

   

  ההסכם הכעיס את לוזון, שהחליט להשיב אש, וביום חמישי הקרוב הוא עשוי לקיים מסיבת עיתונאים שבה יחשוף מסמכים רבים המעידים לכאורה על התנהלות יריביו בתקופה האחרונה. ההערכה בהתאחדות היא כי הבחירות יידחו ליולי, מאחר שביוני מתקיים המונדיאל בריו ולא ניתן יהיה לקיימן.

   

  "אהיה פה עוד שנה-שנתיים, אולי עוד חמש שנים כיו"ר ההתאחדות", אמר לוזון. "עד שלא אסיים את המשימות שהצבתי לעצמי לא אעזוב. בטח לא בגלל הסכמים של צד אחד, או דרישה לא הגיונית של מישהו אחר. אני פה לעוד הרבה זמן".

   

  יעקב שחר וג'קי בן זקן. "אם לא אהיה יו"ר - לא תהיה מנהלת" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  יעקב שחר וג'קי בן זקן. "אם לא אהיה יו"ר - לא תהיה מנהלת"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  על אילו משימות אתה מדבר?

  "בתחילת הדרך הצבתי לעצמי להשיג הרבה משימות, חלק גדול מהן השלמתי בהצלחה, עתה נותרו לי עוד כמה. כמו למשל השלמת החלק השני של בניית בית הנבחרות, יישום ועדת כהן, שכל הסעיפים בה מקובלים עלינו ויעברו את אישור אופ"א, כמו למשל שינוי שיטת הבחירות לתפקיד היו"ר. עוד דבר חשוב שאני צריך לבצע זה הקמת המינהלת - פורמט שאני תומך גדול שלו. ברור לי שאם לא אהיה היו"ר לא תהיה מינהלת".

   

  מאחורי הקלעים ישנם הסכמים שכבר קבעו את עתידך.

  "אז אני אומר לך חד וחלק, לא אעזוב ולא יגידו לי מה לעשות. עם כל הכבוד, נבחרתי בצורה דמוקרטית על ידי הקבוצות, והן אלו שיקבעו אם אמשיך או לא, בבחירות מסודרות ולא בהסכמים".

   

  מכבי ת"א. לוזון בטוח: הליגה תיפתח בזמן (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  מכבי ת"א. לוזון בטוח: הליגה תיפתח בזמן(צילום: ראובן שוורץ)

   

  חלק מרכזי מההסכם של לבנת-עיני, המהווה תנאי לאישור הסכם השיווק, הוא עזיבתך ביוני הקרוב.

  "בכל מקרה, שום תפקיד בהתאחדות, אם זה יו"ר, מנכ"ל, מ"מ או כל תפקיד אחר, לא יהווה מיקוח כתנאי להסכם שיווקי. להסכם השיווקי יש שלוש מטרות: שיווק, פרסום ולוח משחקי הליגה. אף בעל תפקיד בהתאחדות לכדורגל לא יהיה חלק מההתניה למימוש הסכם השיווק עם הטוטו. הסכם שיווקי הוא החלטה כתוצאה ממו"מ בין שני גופים עם כדאיות אליו".

   

  ומה בנוגע לשקיפות ובתי הדין?

  "אצלנו השקיפות היא הגדולה ביותר. כל מי שרוצה לראות משהו רשאי להיכנס לאתר של ההתאחדות ולראות הכל. בינתיים אנחנו מבקשים דברים ולא מקבלים אותם מהטוטו. בתי הדין הם כבר עכשיו גוף עצמאי שלא מושפע מההתאחדות".

   

  לוזון, פלאטיני ושפיגלר. "באירופה מעריכים אותי יותר" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  לוזון, פלאטיני ושפיגלר. "באירופה מעריכים אותי יותר"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בגישה הזו לא יהיה הסכם שיווקי. הליגה תיפתח בזמן?

  "בכל מקרה, הליגה תיפתח ב־24 בחודש - בעוד שבועיים".

   

  מהיכן יגיע הכסף לקבוצות?

  "לצערי, נראה שבאירופה יש הערכה גדולה יותר אליי מאשר בכדורגל הישראלי ובספורט המקומי. אם לא יהיה הסכם, אדאג שהליגה תיפתח עם הקדמת כספים המגיעים מאופ"א למשל. זו לא הלוואה, אלא הקדמה של כספים שמגיעים לנו, או הגדלות מסיביות של הכנסות להתאחדות שלא היו פה בשנים האחרונות. הליגה תיפתח, אשאר היו"ר ולעולם לא יגדירו לי כמה זמן תימשך הכהונה שלי. לעולם ולא משנה מי יסכם דברים או יציב זאת כתנאי. ברור שהסיכוי להסכם עם הטוטו הוא קטן, אבל אני תמיד משאיר פתח לכך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים