שתף קטע נבחר

שוטר מג"ב הודה בגניבת טלפונים מטירונים

בחקירת מח"ש התברר כי השוטר שמשמש כסמל טירונים בבסיס הדרכה ניצל את שהותם של הטירונים מחוץ לבסיס וגנב מתיקיהם שני טלפונים ניידים וכסף מזומן. מג"ב: "אם החשדות יאומתו השוטר יסיים לאלתר את שירותו בחיל"

שוטר מג"ב המשמש כסמל טירונים בבסיס ההדרכה במעלה מכמש חשוד בגניבת טלפונים ניידים וכסף מטירונים. השוטר נעצר על ידי אנשי המחלקה לחקירות שוטרים לאחר שהתגלה כי אחד הטלפונים שלכאורה נגנבו נמצא בידי שוטר מג"ב אחר המשמש כמפקד כיתה בבסיס בבית חורון.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מזרחית, דרומית ורחוקה מ-800 בפסיכומטרי

התלוננה על אלימות - במשטרת לוד התעלמו

 

טירונים מבסיס ההדרכה במעלה מכמש התלוננו לפני כחודשיים במח"ש כי מתיקיהם האישיים נגנבו טלפונים ניידים וכן סכומי כסף במזומן. לפי הטירונים, הגניבות אירעו במהלך יומיים שבהם שהו בשטח. הטירונים אף סיפרו כי בעקבות המקרה החליטו מפקדיהם לערוך להם "מסדר בושה", שבמהלכו התבקשו להוציא את ציודם האישי מהתיקים.

 

המפקדים אף תשאלו את הטירונים כדי לנסות ולגלות מי עומד מאחורי הגניבה, אך לא מצאו דבר. בהסתמך על מקרים קודמים, סברו המפקדים כי הגניבה בוצעה על ידי גורמים מתוך הבסיס מכיוון שלאנשים זרים אין גישה אליו.

 

צוות ירושלים במח"ש פתח בחקירה סמויה ובמהלכה התגלה כי אחד הטלפונים שנגנבו הגיע לידיו של שוטר שמשמש כאמור כמפקד כיתה בבית חורון. השוטר נחקר באזהרה וטען כי לא גנב את הטלפון אלא רכש אותו תמורת 600 שקל משוטר שמשרת בבסיס במעלה מכמש.

 

מפקד הכיתה הוביל את השוטרים אל האיש שמכר לו את הטלפון ואז התברר כי סמל הטירונים הוא זה שגנב לפי החשד את הטלפונים והכסף. הסמל נעצר לחקירה וכעבור זמן קצר

הודה כי גנב שני אייפונים ומאות שקלים בזמן שחיטט בתיקי הטירונים. את הטלפון השני הוא העביר לקרוב משפחתו.

 

במח"ש ירושלים בראשותו של שלום עמר אישרו כי סמל המחלקה חשוד בגניבה וציינו כי הוא שוחרר בערבות לאחר חקירתו והורחק מהמשטרה למשך 15 ימים.

 

דובר מג"ב מסר בתגובה כי "משמר הגבול רואה בחומרה ומוקיע התנהגות שוטרים באופן המנוגד לערכים שעליהם החיל אמון. חשוב לציין כי מדובר באירוע חריג שאינו מייצג את עשייתם הרבה של לוחמי משמר הגבול לביטחון מדינת ישראל. אם החשדות יאומתו יסיים השוטר לאלתר את שירותו בחיל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מבוכה במג"ב (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים