שתף קטע נבחר

שופטת הורתה: התינוק משיח ישנה את שמו

שני הורים מטנסי הגיעו לבית משפט כי לא הסכימו על שם המשפחה שישא בנם התינוק. אך כשהשופטת ראתה ששמו הפרטי הוא משיח, היא הורתה לשנותו: "רק אדם אחד הרוויח את הזכות לשאת את השם והוא ישו הנוצרי"

שופטת בית משפט שלום בטנסי הורתה לשנות את שמו הפרטי של תינוק בן שבעה חודשים ממשיח למרטין. שני הוריו של התינוק הגיעו לבית המשפט משום שלא הסכימו על שם המשפחה שיישא התינוק, אך ברגע שהשופטת לו אן בלאו שמה לב לשמו הפרטי, היא הורתה לשנות אותו.

 

עוד חדשות בעולם :

רוחאני הולך נגד הזרם: מינה אישה לסגניתו

השמות הנפוצים לבן בבריטניה: הארי ומוחמד

הולנד: מת הנסיך שנפגע במוחו בתאונת סקי

בלי משפט: מת הפושע הנאצי המבוקש בעולם

 

לדברי השופטת, שם התינוק יהיה מרטין דשאן מקאלה "שבו נמצאים שמות שני ההורים", והוסיפה: "אבל שישאירו בצד את המשיח". הוריו של התינוק סירבו לקבל את הפסיקה וערערו בבית משפט לערעורים. "את השם הדתי הרוויח איש אחד ואיש זה הוא ישו הנוצרי", אמרה השופטת. היא הסבירה שלילד יהיה קשה לגדול עם שם כמו משיח בסביבה נוצרית אדוקה. מדינת טנסי היא חלק מקבוצת מדינות שמרניות נוצריות אדוקות שזכו לשם "חגורת התנ"ך".

 

בלי משיח. מרטין דשון מקאלה (צילום: AP) (צילום: AP)
בלי משיח. מרטין דשון מקאלה(צילום: AP)

 

אביו של התינוק, מרטין, הגיב בהפתעה להתערבות השופטת ולדרישתה לשנות את שמו של בנו ואמר: "אני בהלם. מעולם לא התכוונתי לקרוא לבננו משיח כי זה אלוהים ואני לא חושב שהשופטת יכולה לשנות את השם של התינוק שלי בגלל האמונה הדתית שלה".

 

השופטת אמרה לאחר הדיון שזו הפעם הראשונה שהיא מורה לשנות את שם של הילד ושזה לטובתו, במיוחד לאור העובדה שהוא חי במחוז עם אוכלוסייה נוצרית גדולה. "זה עלול להעמיד בעתיד את התינוק במחלוקת עם הרבה מאוד אנשים", הסבירה בלאו.

 

למרות נימוקי השופטת להחלטתה, אמו של התינוק גם הצטרפה למחאה. היא סיפרה שקראה לשני בניה הגדולים מיכה ומייסון ושהיא אוהבת את השם משיח. "כל אחד מאמין במה שהוא רוצה ואני יכולה לקרא לילד שלי כפי שאני רוצה ולא מישהו אחר". ערעורם של בני הזוג יישמע בחודש הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
יישאר משיח? התינוק ששמו במחלוקת
צילום: AP
מומלצים