שתף קטע נבחר

לומדת MBA, בדרך להיות אמא בפעם השנייה

למרות הקשיים בתמרון בין קריירה בהיי-טק, הלימודים והמשפחה המתרחבת, אורה אגוזי-ברזילי צולחת את התואר השני במנהל עסקים בשלום. בין השיעורים היא ממהרת לקרוא אי-מיילים מהעבודה ומקווה שהמעסיקים ומוסדות הלימוד יבואו יותר לקראת סטודנטים עובדים. סטודנטית בשבוע

אורה אגוזי-ברזילי, נשואה + 1 + 1 בדרך, סטודנטת לתואר שני במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בייעוץ עסקי באוניברסיטת תל-אביב

 

מגורים: הרצליה, במקור ממושב חיבת ציון.

 

עוד במדור סטודנט בשבוע :

 

למה בחרתי ללמוד מנהל עסקים: זה התחיל ברצון לללמוד איזשהו תואר שני וכשחברים הודיעו לי שהם עושים GMAT פשוט החלטתי ללכת על זה. בגלל הספונטניות פחדתי שאני לא אשקיע או אעזוב באמצע אבל ההפך הוא הנכון; נהניתי הרבה יותר ממה שחשבתי והקפדתי מאוד לבחור קורסים שאוכל להפיק מהם ידע לחיי המקצועיים והאישיים.

 

 

הדבר שאני הכי נהנית ממנו בלימודים: כשאני לומדת משהו שמיד אחר-כך אני זוכה ליישם אותו בעבודה שלי כמנהלת צוות פיתוח בחברת היי-טק או בחיים הפרטיים. דוגמא לכך הוא קורס במימון שמכיל ידע חשוב לכל מי שאי פעם ירצה לקבל החלטות כלכליות רציונליות או קורס בניהול צוותים.

 

מילה טובה לאוניברסיטה: אמנם לא הייתי בעשרות הכנסים ובכל הקורסים המומלצים של הפקולטה לניהול, אבל גיליתי שיש לה הרבה מה להציע וכשנוטלים חלק בתוכנית זו או אחרת יוצרים קשרים לטווח הארוך. דברים שניסיתי ומומלצים: תוכנית המנטורינג ותוכנית ה-GBS (ייעוץ לחברות על ידי סטודנטים מצטיינים - א"ב). דברים שלא הספקתי לעשות וחבל הם קורס מו"מ ותוכנית חילופי סטודנטים.

 

מה הייתי משנה במוסד האקדמי שלי: שיטת הבידינג שבעזרתה נרשמים לקורסים ופתיחת יותר קורסים מעניינים בשעות הערב. רבים מהקורסים המעניינים מתבצעים שנה אחרי שנה בשעות שהן בעייתיות למי שעובד במקביל.

 

הקושי בלימודים: קשה לתמרן את המשולש של תואר שני, קריירת היי-טק תובענית ובעל וילדה ועוד אחת בדרך.

 

מה אני אוכלת בהפסקה: קפה או גלידה של מקדונלד'ס. בעיקר עוברת על מיילים מהעבודה.

 

הטבה שהייתי רוצה לקבל מהממשלה: כמו באוניברסיטאות רבות באירופה - שתהיה השתתפות כספית בתואר שני או עידוד מעסיקים לאשר לעובדיהם ללמוד תואר שני.

 

 

קורס אהוב: קורס ה-GBS שבמסגרתו מייעצים סטודנטים לחברות גדולות במשק ובעזרת ליווי אקדמאי וייעוצי מתמודדים בהצלחה עם שאלות אסטרטגיות אמיתיות. אני עשיתי את הגרסה החברתית שלו שמייעצת לעמותות ולעסקים חברתיים לקבל החלטות עסקיות.

 

קורס שנוא: כל אלה שחזרו על נושאים שכבר הכרתי מהרקע המקצועי שלי; היה קצת משעמם, אבל מאחר שמדובר בקורסי חובה לא היתה לי ברירה. 

 

מרצה אהוב: ד"ר שושי חן עם קורסים בהתנהגות ארגונית, ד"ר הילה דותן עם קורס ה-relationship והצוות שמריץ את תוכנית ה-GBS כבר כמה שנים: ג'קי גורן ופרופ' גדי אריאב.

 

אם לא הייתי לומדת מנהל עסקים הייתי לומדת: קורסים כלליים שמעניינים אותי כמו קורסים העוסקים במזרח התיכון ויחסים בינלאומיים.

 

עבודה: מנהלת צוות פיתוח בחברת תוכנה קטנה ומיוחדת. אני מאוד נהנית בעבודה שלי כי תמיד קורים דברים חדשים ולכל עובד יש יכולת אמיתית להשפיע על החברה.

 

פעילות מעבר ללימודים: בשנים האחרונות התנדבתי בשתי עמותות שונות מאוד, אחת בתחום של מצרכי מזון ואחת בתחום החינוכי של ילדים. היום אני לא מתנדבת בעמותה וזה חסר לי, ובעיקר מנסה להשקיע בזוגיות שלי ובבת המקסימה שלי שאותה אני לא רואה מספיק. 

 

בחופשה בין הסמסטרים: מטיילים ומשתדלים לבלות עם משפחה וחברים.

 

נסיעות אחרונות לחו"ל: מאוד אוהבים לטייל אפילו שעם ילדה קטנה זה קצת יותר קשה. נסענו לאוסטריה עם הבת שלנו לפני שנה, ולפני כן כל שנה מקום אחר: נורבגיה, קנדה, ספרד ועוד.

 

תכניות לעתיד: התואר חשף אותי לתחומים חדשים שבוער בי לנסות. מעבר לתחום העסקי שאותו אני מצליחה לשלב בעבודה הנוכחית שלי, בוער בי לנסות וליטול חלק בעסק חברתי. כלומר, עסק שמטרתו בנוסף לרווחים כלכליים גם להפיק רווחים חברתיים. 

 

סטודנטים, רוצים להשתתף במדור? שלחו לנו פסקה על עצמכם ותמונה ל-

one.student.per.week@gmail.com. באמצעות מייל זה ניתן גם לפנות לסטודנטים המופיעים במדור 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים