שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פלזמה פנסוניק VT60: הענק הדק
  תמורת כ-28,000 שקלים, הפלזמה של פנסוניק מדגם TH-P65VT60M מציגה תמונה איכותית וטבעית ושחור כמעט מוחלט. היא מגיעה עם עט מגע, שלט מגע, מצלמה שתזהה אתכם, ואפשרויות ליצירת מסכי בית אישיים, אך ללא עברית בתפריטים

  בשנים האחרונות קטגוריית הפלזמה הפכה להיות סוג של "סיירת" בתוך צבא הטלוויזיות הגדול שמורכב בעיקר ממסכי LED LCD. רוכשי הפלזמות מהסדרות הבכירות הם כאלו שרודפים אחר הצבע המושלם והשחור העמוק בתמונה, כאשר סדרת ה-VT של פנסוניק הצליחה להרשים אותנו בנושא זה בשנים קודמות, עתה מגיע למבחן הדור החמישי, ה- VT60 מדגם TH-P65VT60M.

   

   (ליאור קורן, dtown) (ליאור קורן, dtown)
  (ליאור קורן, dtown)

   

  מתאימה למי שרוצה להשקיע

  פלזמת ה-VT60 שומרת על מסורת הסדרה ומציעה גם השנה שיפור, עם איכות תמונה מצויינת - מובילת קטגוריה, עם צבעים חיים, בוהקים ולא מלאכותיים, שחורים הטובים ביותר (בצפיה בחדר חשוך) בד בבד עם יכולת הצגת כל הפרטים בחלקי התמונה הכהים והצגה אמינה של מעברי אור וחושך בתמונה. גם איכות הקול טובה מאוד.

   

  בסעיף התכונות החכמות, הוסיפה ה-VT60 אפשרות ליצירת מסך בית אישי לכל צופה, שליטה קולית מסויימת ועט מגע - אותו יעריכו הילדים בעיקר (ועליו בהמשך). כמסך מוביל, חבל שעדיין חסרה תמיכה בהצגת אותיות עברית בגלישה באינטרנט וגם טיונר עידן+ מה שפתיר בהוצאה נוספת של עד 1,000 ש”ח, עם הוספת סטרימר או נגן אנדרואיד.

   

  בעלי הדגם הקודם VT50 לא צריכים לרוץ ולשדרג, השיפור מולו נעשה בעיקר בתחום הצבעים, שחור מעט טוב יותר ואפשרויות בתפריטי התמונה, כמו גם הוספת מצלמה, עט המגע ותפריטי הבית, אולם מול מסכים מדורות קודמים, ההבדל הוא כבר אחר.

   

  הטלוויזיה הזו יקרה (27,900 שקלים) ומיועדת בעיקר למי שיודע להעריך איכות תמונה ויכול לשלם על כך. אין ספק כי המחיר כאן מהווה נדבך לא מבוטל בהחלטת קניה. דגם אחד מתחת ל-VT ניצב ה- ST60 כשהוא מציג איכות תמונה קרובה, עם ציפוי קדמי שונה, פחות אפשרויות כיול וללא מצלמה או עט מגע מצורף, אך במחיר נוח בהרבה של 13,990 ש"ח לגודל 60" (לדגם TH-P60ST60M).

   

  גוף דק ומוצק

  ממרחק צפיה של שלושה מטרים, הטלוויזיה המותקנת תופסת שטח גדול מזוית הראיה של העין ומעצימה את חווית הצפיה. למרות גודל של 65”, הפלזמה מציגה גוף דק למדי ומוצק, עם חזית זכוכית אחודה של פאנל המסך והמסגרת השחורה מסביב. העיצוב ענייני (שמרנות יפנית?) עם נגיעה אלגנטית של מסגרת מתכת כסופה.

   

  הסדרה החדשה דומה מאוד לסדרת VT50 הקודמת, אבל עם תוספת של פס שקוף בצד התחתון ומעמד (כסוף גם הוא) אלגנטי יותר למראה מבעבר, עם רגל בצורת

  V (וקליפסים מאחור בכדי להחביא את הכבלים מהעין) ופלטת בסיס שטוחה ודקה. בשני צידי המסך, ישנו פס שחור עשוי רשת אשר מסתיר מאחוריו את רמקולי הסטריאו.

    

  מערך חיבורי הטלוויזיה כולל, בין השאר, שלוש כניסות HDMI (אחת פחות מדגם השנה שעברה) ושלושה שקעי USB – אחד מהם תומך בהספק חשמלי גבוה יותר עבור חיבור דיסק חיצוני גדול ומאפשר הטענה בעת שהמסך כבוי. לצידם ממוקם חריץ לכרטיסי זיכרון מסוג SD, חיבור רשת קווי וגם אלחוטי מובנה.

    

  עוד ב-dtown: סוני הופכת את הסמארטפון שלכם למצלמה איכותית

   

  איכות תמונה  וקול

  ה-VT60 מצליחה להפגין תוצאות קולנועיות ומגיעה עם כלי כיול שמאפשר להתקרב כמה שאפשר לתוצאה שלה התכוון היוצר. השחורים בתמונה תופסים את העין מיד, זאת לצד צבעים חיים מאוד ויכולת לבדל בין גוונים דומים באופן מובחן ולא למרוח את הצבע, זאת בעוד גווני העור האנושיים נשארים טבעיים.

   

  ה-VT60 מגיעה עם מספר מצבי כיול מוכנים מראש ומדוייקים למדי, כולל תקן THX שקיים במעט מאוד מסכי טלוויזיה. במצב זה הצבעים הופכים חמים (גוון זהוב יותר), הניגודיות קטנה (הלבן פחות בוהק) ומושם דגש על הוצאת הפרטים בחלקי התמונה הכהים. בנוסף, לחיישן תאורת סביבה המשנה את עוצמת בהירות המסך בהתאם לאור בחדר.

   

  השחורים נראים בצורה שקשה למסכים אחרים להתחרות בה וזה לא בא על חשבון שום דבר, הפירוט נשאר מצויין בכל הרמות התאורה מלבן בהיר ועד שחור כהה. לדוגמה, אן האת'וויי, נשענת על המכונית בסרט "השטן לובשת פראדה", התמונה שחורה שחורה, עם זאת מפורטת ומציגה את כל מעברי אור - צל חושך בצורה מצויינת. כאן יוצא החוצה היתרון של הפלזמה על מסכי LED LCD למשל, ביכולת להציג שחור מוחלט כמעט ובאופן צמוד אליו אתכל שאר הפרטים בתמונה.  השטן, אגב, מוצגת בתמונה הזו באופן מרהיב, ה-VT60 מפגינה תמונה צבעונית ועשירה מאוד בגווני אדום, ורוד, צהוב, את שיערה הבהיר של מריל סטריפ לעומת הבגד השחור שלה.

   

   (ליאור קורן, dtown) (ליאור קורן, dtown)
  (ליאור קורן, dtown)

   

  ב-VT60, הרמקולים פונים קדימה (בניגוד לתצורה הפופולריות של רמקולים הפונים כלפי מטה, איכות הקול טובה מאוד ומציגה קולות צלולים, בס בריא וצליל מוזיקלי יחסית למסך טלוויזיה.

   

  שמור על האור

  על מנת להנות מאיכות השחור בתמונה, יש צורך בשמירה על תנאי תאורה שאינם בהירים מדי. כדי להשיג את שיא האיכות בתמונה, צריך להחשיך את החדר, אבל גם פתיחה למחצה של חלונות אינה מקלקלת יותר מדי את החוויה וה-60 מציגה שיפור מסויים בנושא מול הדגם הקודם. אם תפתחו את החלונות לרווחה ואור יציף את החדר, ה-VT60 תתמודד היטב עם השתקפויות, אבל התמונה בפלזמה תחוויר והשחור יהפך לאפור, זאת לעומת מסכי LCD LED שמציגים תמונה בוהקת ומוארת יותר בחדר בהיר ואפקט משכנע יותר של שחור.

   

  בנוסף, מציגה ה-VT60 התמודדות מצויינת עם סצינות מהירות וכל בדל תנועה על המסך, עם זמן תגובה נמוך בהרבה מכל LCD, בתוספת מנגנון החלקת תנועה (שאני מוצא אותו כבלתי נחוץ) ורענון פיקסלים ב- 3000Hz.

   

   

  שידורי טלוויזיה רגילים

  ישיבה במרחק של שלושה מטרים ממסך 65” וצפיה בשידורי הטלוויזיה הרגילים והדחוסים בישראל, מהווה אתגר לא פשוט. אי אפשר להעלים לגמרי את הפגמים בשידור, אבל ה-V60 מצליחה לגהץ חלק גדול מהם.

   

  חבל שאין כאן טיונר DVB-T עבור קליטת שידורי עידן+ אשר מציגים תמונה משופרת של ערוצי 10 ו- 2.

   

  תלת מימד

  בקטגוריית הטלוויזיות שמגיעות עם משקפי תלת מימד אקטיביים, טכנולוגיית הפלזמה מובילה בזכות זמן התגובה המהיר שלה, כך שהתמונה נעימה יותר לעין, עם פחות בעיות זליגת ערוצים - כפילות עצמים בתמונה.

   

  איכות התמונה נשמרת גם בסצינות הכוללות תנועה מהירה והחוויה מרשימה מאוד, פרט לעובדה שבמצב 3D, הפירוט בחלקי התמונה הכהים הינו פחות טוב מאשר במצב 2D.

   

  מסך בית אישי

  ה-VT60 מאפשרת עיצוב של מסך בית באופן אישי, כך שלצד תמונת השידור, מופיעות אפליקציות מבוקשות, יומן, תזכורות, הודעות וידאו ותכונות נוספות. ניתן להוריד אפליקציות נוספות, איך אין כאלה בעברית. באופן עקרוני, מדובר ברעיון טוב: אתם מדליקים את הטלוויזיה בבוקר ולצד השידור החי, רואים את תחזית מזג האויר, כותרות אחרונות של החדשות, תזכורות חשובות ביומן ועוד. בכל רגע ניתן ללחוץ על החלון של השידור החי ולהגדילו על פני כל שטח המסך, בדיוק כמו בטלוויזיה רגילה. אם יש כמה משתמשים בבית, ניתן לעצב לכל אחד מהם מסך בית משלו ולהעלות אותו בעזרת מנגנון זיהוי הפנים.

   

   (ליאור קורן, dtown) (ליאור קורן, dtown)
  (ליאור קורן, dtown)

   

  בטלוויזיה יש גם נגן של יוטיוב ודפדפן אינטרנט לגלישה חופשית. בזמן השימוש בדפדפן, מופיע סמן על המסך, אותו ניתן להזיז עם החיצים בשלט הרגיל או לשלוט בעזרת האצבע ושלט המגע היעודי שמגיע עם ה-VT60. הדפדפן מציג גם גרפיקת פלאש של באנרים וכדומה אך לא מציג אותיות עבריות.

   

  עט מגע – אטרקציה לילדים

  ה- VT60 מגיעה בישראל עם עט מגע אלחוטית. בתקופת בדיקת המסך, עט המגע הפך להיות האטרקציה המרכזית בסלון אצל הבנות שלי וילדים אורחים. לחיצה ארוכה עם ראש העט על המסך מקפיאה את תמונה השידור. על התמונה אפשר לצייר במגוון כלים שמזכירים את תוכנת הצייר של "חלונות", לבחור עובי קו, שלל צבעים, מברשות ואפשרות מילוי בצבע של חלקים שונים בתמונה ועוד.

   

   (ליאור קורן, dtown) (ליאור קורן, dtown)
  (ליאור קורן, dtown)

   

  את התמונה הסופית, (למשל תמונת הנכדות עם הקדשות בכתב לסבתא וסבא) ניתן לשמור ולשלוח ישירות מהמסך דרך האינטרנט לחברים. פנסוניק מצהירה כי מעטה הזכוכית הקדמית במסך קשיח ועמיד בפני השימוש ללא בעיה, אך, לטעמי, עדיין רצוי להשגיח על הילדים המתלהבים בזמן שהם מציירים על הטלוויזיה. מלבד אפשרות הציור, ניתן להוריד מחנות האפליקציות של פנסוניק, כמה ישומי חינם מותאמים לעט, כמו למשל תוכנית ללימוד חשבון, פאזל, מבוך ועוד.

   

   

  מצלמה פנימית

  המצלמה בטלוויזיה יכולה לשמש למספר דברים, למשל, אפשר לצלם את פני המשתמש למטרת זיהוי פנים, כך שכאשר הוא ניגש לטלוויזיה, היא מזהה אותו וכאשר הוא אומר My home Screen, יעלה מסך הבית שהוא הגדיר מראש.

   

  בנוסף, אפשר לצלם סרטוני וידאו קצרים (חצי דקה) באיכות די בינונית עבור השארת הודעות או לבצע שיחות וידאו עם סקייפ. המצלמה ממקומת בראש המסך, אפשר לכוון אותה בסיבוב מעלה מטה או לסגור אותה לגמרי באופן מכני, כך שהמשתמש לא חשוף לצילום מרחוק מבלי שהוא מודע לכך.

   

  שלט רחוק עם מגע וגם שליטה קולית

  ה-VT60 מגיעה עם שלט מגע רחוק בנוסף לשלט הרחוק הרגיל (שכולל תאורת לחצנים אדומה לתפעול בחושך). שלט המגע קטן יותר וכולל משטח מגע במרכזו, לתפעול בעזרת האגודל וקיצורי דרך למספר פונקציות שכיחות. השלט כולל גם מיקרופון עבור פקודות קוליות, מה שיכול לבוא לעזר עבור כבדי ראיה שמתקשים בקריאת התפריט.

   

  אפליקציית ה- Vieraremote של פנסוניק, הופכת את הסמארטפון לשלט רחוק, היא מציעה תצורה של שלט רחוק רגיל על מסך הטלפון, מקלדת מלאה או פד משחקים, בנוסף, היא מאפשרת לשתף תכנים מהטלפון לטלוויזיה ולהפך, להריץ ישומים על המסך ועוד. הטלוויזיה תומכת גם בפונקציית Mirroring המשכפלת את מסך הסמארטפון ומציגה אותו על מסך האח הגדול בסלון.

   

  נגן מדיה

  נגן המדיה בטלוויזיה מציג תכני מולטימדיה מכונן חיצוני מחובר דרך USB או מהרשת, ה-VT60 תומכת בניגון כל הפורמטים המקובלים בוידאו, בין אם מדובר ב- AVI, MP4, AVCHD, M2TS וגם קבצי MKV כמובן, עם תמיכה בפסקול דולבי דיגיטל או DTS וקצב נתונים גבוה. התמיכה טובה דרך כניסת ה-USB כמו גם ניגון דרך הרשת.

   

  ה-VT60 מגיע עם תמיכה בהצגת כתוביות SRT, במגוון שפות העולם, אך אנו נאלץ להמתין לעברית. הממשק פשוט להפעלה ומלבד הוידאו, הוא תומך כמובן בהצגת תמונות או ניגון מוזיקה.

   

  מה עם עברית?

  גם השנה, מי שיעשה שימוש בפונקציות של מערכת הטלוויזיה החכמה, לא יהנה מתמיכה בהצגת אותיות בעברית. נבהיר למען כל מי ששאל בסקירות הקודמות: כאשר צופים בשידורי טלוויזיה או סרטי DVD / בלוריי יש כתוביות בעברית, כי מי שמציג אותן הוא מקור הוידאו ולא הטלוויזיה. כאן, חוסר התמיכה אומר שבעת גלישה בדפדפן האינטרנט במסך, אתרים עבריים יהיו בלתי קריאים וגם באפליקציות השונות (כמו יוטיוב) לא תוצג שפת הקודש, כמו גם התפריטים במסך.

   

  בפועל, הענין פתיר בעלות של כמה מאות שקלים – ברכישת סטרימר רגיל או מבוסס אנדרואיד, אך זה עדיין מצער, שבשנת 2013, חברת פנסוניק הגדולה שהיא בין מעסיקות העובדים הגדולות ביפן לא מטמיעה את השפה המקומית של אזרחי מדינת ישראל בטלוויזיה.

   

  (לסקירה המלאה באתר dtown )

   

  TH-P65VT60M

  בעד: איכות תמונה מובילה – מסך ל-"וידאופילים”, ניגודיות מצויינת עם שחור מרשים בתמונה, תקני כיול תמונה מובילים THX / ISF, איכות צליל, שלט מגע, עט מגע אטרקטיבי לילדים.

  נגד: אין עברית בפונקציות של הטלוויזיה החכמה, רגישות לאור חזק בחדר.

   

  מחיר: 27,990 ₪ עם 2 זוגות משקפי תלת מימד, עט מגע אלחוטי. המחיר כולל הובלה והתקנה (מעמד שולחני או תלייה).

  אחריות: 5 שנים של יורוקום תקשורת דיגיטלית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים