שתף קטע נבחר

דרום ת"א: 300 דירות חדשות ליד תל כביר

עיריית ת"א אישרה תוכנית לבניית 300 דירות במתחם הגדנ"ע בשכונת נווה עופר, לשעבר תל כביר. לפי התוכנית, בכספים שתקבל בעלת הקרקע, היא תרכוש 100 דירות יד שנייה לטובת דיור ציבורי. לפי ההערכות, דירת 3 חדרים בשכונה החדשה תעלה 800 אלף שקל ודירת 4 חדרים כבר תטפס ל-1.1 מיליון

שכונה חדשה בדרום תל-אביב: הוועדה המקומית תל-אביב-יפו אישרה היום (ד') להפקדה את תוכנית דרום מתחם הגדנ"ע שבשכונת נווה עופר (תל כביר לשעבר), הכוללת כ-300 יחידות דיור, ותיקרא "נווה עופר החדשה". באמצעות התמורות הכספיות מפרויקט זה תרכוש חברת חלמיש, בעלת הקרקע, כ-100 דירות יד שנייה לטובת הדיור הציבורי ברחבי העיר ללא הפסקה.

 

כתבות נוספות על דרום ת"א בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בעסקה מורכבת, שהסכם בין חברת חלמיש, משרד האוצר ומשרד השיכון בחודש מרס האחרון הביא אותה לידי מימוש. לפי ההסכם, 15 יחידות דיור מתוך 300 הדירות בפרויקט החדש יוקצו לדיור סוציאלי ויתר 285 הדירות ישווקו לזכאי משרד השיכון (חסרי דירה) לתושבי תל-אביב-יפו.

 

באמצעות התמורות על הקרקע, שאותן מתכוונת חלמיש לזרז כחלק מתנאי ההתקשרות עם היזם, תרכוש החברה כ-100 דירות יד שנייה לטובת הדיור הציבורי בעיר בתוך שנה. מבחינת מרקם התוכנית, בדרום הגדנ"ע תבוצע בנייה רוויה לא גבוהה של 18 בניינים בגובה 5-6 קומות, שיכללו דירות בנות 5-3 חדרים, בשטח עיקרי ממוצע של 85 מ"ר ליחידת דיור.

 

הדמיית מתחם הגדנ"ע. 300 דירות חדשות (הדמיה: יובל קדמון אדריכלים) (הדמיה: יובל קדמון אדריכלים)
הדמיית מתחם הגדנ"ע. 300 דירות חדשות(הדמיה: יובל קדמון אדריכלים)

 

הערכות: דירת 4 חדרים תעלה 1.1 מיליון

באשר למחירים בשכונה, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, מעריך כי דירת 3 חדרים בשכונת נווה עופר החדשה תעלה כ-800 אלף שקל; דירת 4 חדרים תעלה החל מ-1.1 מיליון שקל; ודירת 5 חדרים תעלה החל מ-1.3 מיליון שקל.

 

"בתקופה שבה מלאי הדיור הציבורי מצטמצם ביותר מחצי והזכות לדיור נשחקת, יש חשיבות גדולה לצעדים מעין אלו, המגדילים את היצע הדירות", אמר ראש עיריית תל-אביב, רון חלדאי. "ההסכמה של העירייה והמדינה לייחד את התקבולים ממתחם הגדנ"ע לרכישת דיור ציבורי, תאפשר את הכפלת מלאי הדיור הציבורי בעיר ותקצר באופן משמעותי את תור המשפחות הממתינות לדירה".

 

עו"ד רחל תורג'מן, יו"ר דריקטוריון חלמיש, הוסיפה כי "פרויקט הגדנ"ע ימשוך אוכלוסייה צעירה ויזרים דם חדש לדרום העיר. אני מאמינה שהפרויקט יביא לתנופת בינוי באזור, וכמו כן, יגדיל את היצע הדירות בתל-אביב ויקל על מצוקת הדיור".

 

גם באופוזיציה התייחסו הערב לתוכנית, שאושרה זמן קצר לפני הבחירות המקומיות לראשות העיר. לטענת אהרון מדואל, יו"ר סיעת עיר לכולנו, היה צורך במאבק על מנת לשלב בתוכנית הבנייה גם רכישת דירות לטובת הדיור הציבורי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: יובל קדמון אדריכלים
הדמיית מתחם הגדנ"ע בדרום תל-אביב
הדמיה: יובל קדמון אדריכלים
רחל תורג'מן, יו"ר חברת חלמיש
צילום: מיכאל קרמר
ראש עיריית תל-אביב, רון חולדאי
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים