שתף קטע נבחר

2.7 מיליון ישראלים בפייסבוק מדי יום

אם הראש של החברים שלכם כל הזמן בטלפון, זה בגלל שהם חלק משני מיליון ישראלים שגולשים בפייסבוק מהסמארטפון מדי יום, לפי נתונים של הרשת החברתית הגדולה בעולם

עד שהיא תחלוף ותפנה את מקומה לטרנד אחר באינטרנט, פייסבוק נשארת הרשת החברתית הגדולה בעולם, ומדי פעם היא מפרסמת נתונים בשביל לאשרר את הקביעה הזו ולמשוך את מפרסמי כל העולם. כעת, לפי דו"ח שהחברה הוציאה, ישנם 1.155 מילארד גולשים פעילים מדי חודש ברשת החברתית, ו-819 מיליון מתוכם גלשו בסלולרי נכון לסוף חודש יוני.

 

פייסבוק ממעטת למסור נתונים על גלישה בישראל, אך מהנתונים שכן נמסרו עולה כי 3.8 מיליון ישראלים גולשים בפייסבוק לפחות פעם בחודש, ו-2.7 מיליון ישראלים גולשים באתר מדי יום. עוד עולה כי 71 אחוזים חוזרים מדי יום לגלוש. אם החברים שלכם עם הראש בטלפון, הם נמצאים בין 76 האחוז שגולשים בסלולרי לפחות פעם בחודש - כלומר 2.9 מיליון. מדי יום גולשים בסלולר בפייסבוק 2 מיליון ישראלים.

 

 

נתון נוסף שמציגה החברה מאשרר את תופעת "המסך השני", ולפיו בין 88 מילון ל-100 מיליון אמריקאים גולשים בפייסבוק תוך כדי צפיה בטלוויזיה. זאת ככל הנראה כדי להגיב בזמן אמת על הצפיה ולהיות באינטראקציה עם חברים. בפייסבוק מפרסמים נתון זה, ככל הנראה, בשביל למשוך מפרסמים מהטלוויזיה למסך הסמארטפון, המקום שבו באמת נמצאת תשומת הלב של הצופה, במיוחד בהפסקת הפרסומות.

 

לאור הנתונים הצומחים בסלולרי והעליה במכירות סמארטפונים שפייסבוק מצטטת מחברות מחקר, נראה כי על החברה להשקיע בפיתוח ושיפור האפליקציה. פייסבוק הבטיחה לפני חצי שנה כי תשנה לחלוטין את העיצוב של הפיד, ותאחד את הפיד בסלולרי, בטאבלטים, ובמחשב. אולם השינוי הזה טרם הגיע לכלל הגולשים, וכרגע מתבצעים רק שדרוגים קטנים שאמורים למנוע מהיישום להתקע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהוד קינן
מיליונים בפייסבוק
צילום: אהוד קינן
מומלצים