שתף קטע נבחר

חדש ברשת: לוח דרושים לבעלי מוגבלויות

בעלי מוגבלויות המחפשים עבודה יכולים כעת לעשות זאת ביתר קלות בזכות לוח דרושים אינטרנטי שהשיק המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד הכלכלה. מנהל המטה: רוב ההשמות התמקדו עד עתה בתחום הייצור, כעת יש מענה גם לאקדמאים. אילו משרות מוצעות?

בעלי מוגבלויות המתקשים למצוא משרה בשוק, יכולים כעת להיעזר בלוח משרות דרושים אינטרנטי חדש של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד הכלכלה. בלוח אפשר לחפש משרות מתחומי המסחר, התעשייה והשירות, לפי אזור גיאוגרפי, סוגי משרות ומסגרת העסקה (משרה מלאה, חלקית, לפי שעות וכדומה).

 

לחצו לכניסה ללוח הדרושים

 

 

הלוח עלה לאוויר לפני כשבועיים וכולל כעת כ-306 משרות של 260 מעסיקים. בין השאר אפשר למצוא בו הצעות עבודה לעורכי דין, מהנדסים, כלכלנים, אנשי חשבות, טכנאים, אנשי אינטרנט, מתרגמים, עובדים מקצועיים בתחום החרטות, נהגים, עזורי נהגים וכן גם עובדים במכירות ובנקיון.

 

מנהל המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות, בני פפרמן, מסביר כי עד כה בוצעו דרכו השמות של כ-5 עובדים, בתפקידי נציג שירות, כותב תכנים (לאינטרנט), עוזר אדמיניסטרטיבי ושני אנשי שיווק. הוא מוסיף כי האתר מאפשר לפתוח בפני בעלי המוגבלויות משרות שלא היו פתוחות בפניהם עד כה.

 

"היתרון הוא מתן אפשרות לבחור מתוך היצע של משרות", מציין פפרמן. "לרבים מבין בעלי המוגבלויות יש חסמים בהשתלבות בשוק העובדה מכיוון שהם מאבדים את הביטחון. בנוסף יש כלפיהם דעות קדומות לפיהם יש להם יכולות נמוכות יותר – מה שאינו נכון".

 

פפרמן מציין כי רוב המאמצים לשילוב בעלי מוגבלויות כיום בשוק העבודה, מתמקדים ברמות נמוכות של משלחי יד ובעובדים בלתי מקצועיים כמו עובדי ייצור. את זה מנסה האתר החדש לשנות. "יש שיעורי אבטלה גבוהים בקרב בעלי מוגבלויות אקדמאים ויותר חמור – רבים אינם עובדים במקצועות שהם למדו ועובדים בתפקידים נמוכים יותר", הוא מסביר.

 

חוסר אמון גדול במערכת

הלוח מופעל על ידי מרכזי התמיכה למעסיקים המסייעים למעסיקים בשילוב בעלי מוגבלויות בעבודה. על מנת להגיש מועמדות למשרה, יש למלא טופס מקוון והמרכזים יעבירו את טפסי המעומדות אל המעסיקים, שייצרו קשר עם המועמדים ויזמנו את המתאימים לראיון עבודה.

 

רן מלמד, סמנכ"ל מדיניות חברתית והסברה בעמותת ידיד, מסביר כי מסלולי ההעסקה של בעלי מוגבלויות נחלקים לשניים. "באחד מבקש בעל המוגבלות ממשרד הכלכלה לאשר לו לקבל פחות משכר מינימום ובנוסף הוא מקבל קצבת נכות", מסביר מלמד. "בשני חברים מעסיקים שמוכנים לעשות אצלהם התאמות כמו התקנת שירותים ומערכות מיחשוב מיוחדים, בתמיכה של משרד הכלכלה".

 

"בעלי מוגבלויות רבים אינם מאמינים שהם יכולים לצאת לעבודה", הוא מוסיף. "הבעיה הגדולה היא לא רק איתור המעסיקים אלא גם איתור העובדים שיסכימו לעבוד, כי חוסר האמון במערכת גדול מאוד. אין ספק שהשיטה היא לשכנע מעסיקים לקלוט אנשים עם מוגבלויות בשכר רגיל - ובתמורה לעזור להם כי ההתאמות עולות כסף".

 

לקט משרות

המודעות באתר כוללות את פירוט המשרה, דרישות, תיאור סביבת העבודה הפיזית עם ציון מידת הנגישות לנכים, שכר ודרישות מיוחדות. לפניכם מספר משרות דרושים שמצאנו שם (המשרות מיועדות לשני המינים):

  

עובדים/ות בתחום המחקר וחינוך – לארגון לקידום החינוך בישראל דרושים עובדים לעבודה בתל אביב, הכוללת עיון במבחנים ומתן משוב על תכנים, עיצוב מסמכים ועוד. העבודה זמנית ולפי פרויקטים. דרישות: תואר ראשון, עברית או ערבית שפת אם, אנגלית ברמה טובה, שליטה במחשב, יכולת עבודה בצוות או מול קהל, יכולת לעבוד עם ילדים ותעודת יושר. תנאי העסקה (שכר + תנאים סוציאליים): 25 שקל לשעה.

 

מהנדס/ת או הנדסאי/ת מכונות – לחברה היושבת באזור התעשייה הדרומי באשקלון ומתמחה בייצור זיווד אלקטרוני, דרוש/ה מהנדס/ת או הנדסאי/ת מכונות בעל ניסיון בתחום הזיווד. העבודה במשרה מלאה מדי יום בין 7:00- 17:00 (השעה האחרונה בתשלום כשעה נוספת). תנאי העסקה (שכר + תנאים סוציאליים): 45-50 שקל בשעה, בהתאם לניסיון. דרישות: יכולת לעבודה פיזית, עובדה עצמאית ובצוות, מוסר עבודה גבוה. החברה מוכנה לבצע התאמות בסביבת העבודה.

 

סטאז'ר/ית למשרד עורכי דין – למשרד עורכי דין בראש פינה דרוש/ה סטאז'ר/ית. דרישות: השכלה אקדמית ועמידה בבחינות. העבודה כוללת הגשת בקשות שונות וטיפול בתיקי לקוחות. התנאים: 4 ימי עובדה בשבוע, שעות גמישות. שכר מינימום ומעלה ייקבע בהתאם להיקף העבודה ולתפקיד. המבנה והמשרדים מותאמים למעבר כסא גלגלים. החברה מוכנה לבצע התאמות בסביבת העבודה.

 

מנהל/ת חשבונות – לחברת כוח אדם בבאר שבע דרוש/ה מנהל/ת חשבונות סוג 3 וחשב/ת שכר. העבודה במשרה חלקית, בשעות 13:00-8:00. דרישות: ידע וניסיון במקצוע, יכולת ארגון וסדר, סובלנות ואדיבות. העבודה בישיבה. החברה מוכנה לבצע התאמות בסביבת העבודה.

 

אופה – דרוש/ה אופה לעבודה בבית קפה אופקים. העבודה במשמרות של 8 שעות (בוקר או אחר הצהריים) וכוללת תורנות מוצ"ש אחת לחודש. השכר: מינימום + שעות נוספות. דרישות: ניסיון בתחום, יציבות וקואורדינציה, יכולת עבודה בצוות. אזור המטבח אינו נגיש לכיסאות גלגלים והסביבה רועשת. חוסר האמון במערכת גדול מאוד

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים