שתף קטע נבחר

טכנאי הוט שובתים: "פיטרו אותנו ב-SMS"

המערך הטכני של חברת התקשורת פצח בשביתה ללא הגבלת זמן בעקבות פיטורי כ-200 טכנאים בהודעות שנשלחו לטלפוניהם הסלולריים. הוט: "זו שביתה בלתי חוקית, נעשה את מרב המאמצים למזער את הפגיעה בלקוחות"

עובדי חברת הוט החלו הבוקר בשביתה ללא הגבלת זמן, של המערך הטכני ושירותי תיאום הטכנאים. צעדים אלו הגיעו בעקבות הליך פיטורים מואץ שעליו הודיעה החברה השבוע לכ-200 טכנאים בחברה בהודעות SMS וואטס-אפ. מחברת הוט נמסר, כי "זו שביתה בלתי חוקית, המנוגדת להחלטת בית הדין ולהמלצתו שלא לשבש את העבודה. אנו עושים את מרב המאמצים למזער את הפגיעה בלקוחותינו".  

 

 

הליך הפיטורים הגיע בהמשך להחלטת בין הדין האזורי לעבודה מיום שני האחרון, בבקשה שהגיש ארגון כוח לעובדים לעצור את תהליך מיקור החוץ בצו מניעה ולהכריז על עצמו כעל ארגון יציג. בית הדין דחה את בקשת העובדים לצו מניעה ודחה את ההכרעה בעניין היציגות לדיון הבא, ב-10 בספטמבר.

 

בהודעה שנשלחה לטכנאים, נמסר להם כי באפשרותם לבחור בין פיטורים רגילים, לבין התפטרות בתנאי מפוטר בתמורה למענק של 10 אלף שקל. בהמשך נשלחה הודעה נוספת לעובדים בנוסח קבוע, לפיו "ניסיתי להשיג אותך היום והחלטת לא לענות ולכן לא נותרה ברירה ומכתב זימון נשלח לביתך היום. לידעיתך השימוע יתקיים ביום חמישי בשעה 8:30 במשרדי החברה בבאר שבע".  

 

אמש ערכו העובדים אסיפת עובדים בתל אביב, בה הוחלט לפצוח בעיצומים. במקביל הפגינו אמש כ-50 עובדים מול ביתה של סמנכ"ל משאבי אנוש, עמליה זרקא. דודי עזרן, מראשי הוועד, מסר כי "כל כוונתה של החברה הוא להתנער מעובדיה רק בכדי להעסיקם מחדש כעובדי קבלן. לא ניתן לכך יד".

  

מחברת הוט נמסר כי הם נאלצו לשלוח לעובדים את הזימון לשימוע באמצעות חברת שליחים ויידעו אותם על כך ב-SMS, מכיוון שארגון כוח לעובדים הורה לעובדים לסרב לקבל את המכתבים לשימוע. 

  

הרקע: העברת המערך הטכני לחברות מתמחות  

בחודשים האחרונים החלה חברת הוט להעביר את המערך הטכני למיקור חוץ, לחברות שמבצעות את כל עבודת התשתית ההתקנות וגם חלק מהתיקונים. שאר התיקונים מתבצעים באמצעות טכנאי הוט.

 

העובדים החלו להתאגד בארגון כוח לעובדים במאי ובחודש יוני הכריז הארגון על עצמו כיציג. לטענת הוט, מספר העובדים שגויסו רחוק מהשליש הנדרש להכרזה על יציגות. בעקבות זאת עתר כוח לעובדים לבית הדין האזורי לעבודה, בבקשה להכיר ביציגות שלו בחברה.

  

בית הדין דחה כאמור את ההכרעה והתיר להוט להמשיך בהעברת המערך הטכני למיקור חוץ ולהשלים את תהליך סגירת פעילותו, אולם המליץ להשהות הליכים נוספים של מיקור חוץ בחברה. עוד נקבע, כי החברה תתיר לארגון "כוח לעובדים" לעיין בדיווחים לביטוח הלאומי הכוללים את רשימות עובדיה, על מנת להכריע בשאלה האם שליש מעובדי החברה התפקדו לוועד והאם כוח לעובדים הוא הארגון היציג.

 

בחודשיים האחרונים שבתו הטכנאים ב-9 ימי עבודה. הוט טענה שהשביתה אינה חוקית וכי לא תשלם שכר בגין ימי השביתה.

 

מחברת הוט נמסר: "הצענו לעובדי המערך הטכני מסלול מעבר לחברות באותם בתנאי שכר ובליווי מענק מעבר, ולמי שלא היה מעוניין בכך הוכן זימון לשימוע. זימונים אלה נועדו להימסר באופן אישי על ידי המנהלים. לצערנו ארגון כוח לעובדים הורה לעובדים לסרב לקבלת המכתבים, להתעלם מפניות המנהלים ואף להיעדר מהעבודה.

 

"לאור זאת נאלצנו לשלוח באמצעות חברת שליחים את מכתבי הזימון לאלו שסירבו להיענות ולאחר מכן נשלחה הודעת סמס שמיידעת אותם על שליחת המכתב".

 

יניב בר אילן מארגון כוח לעובדים מסר: "הורנו לעובדים שלא לקבל את הזימון לשימועים מהסיבה הפשוטה שזה נעשה בצורה של מחטף. בכל מקרה, גם אם עובד מוזמן לשימוע יש דרך מכובדת לעשות את זה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממיר הוט. לא יתוקן אם יתקלקל
מומלצים