שתף קטע נבחר

למתחילים: 5 טיפים לחיים ידידותיים לסביבה

לצאת לקניות עם שקיות בד, לאגור את מי המזגן בדלי ולנתק את מכשירי החשמל מהשקע כשאתם יוצאים מהבית - בשביל לחיות קצת יותר "ירוק" אתם ממש לא צריכים להתאמץ

רוצים לקיים אורח חיים יותר ידידותי לסביבה אבל אין לכם מושג מאיפה להתחיל? בשביל לחיות ירוק יותר אתם ממש לא צריכים למכור את המכונית או להכין קומפוסט בעצמכם. אספנו בשבילכם חמש הצעות פשוטות למתחילים.

 

עוד כתבות בערוץ כלכלה ירוקה וקיימות

 

1. חם, המזגן שלכם עובד שעות נוספות וכמו כל מזגן, הוא מטפטף מים לחצר למטה. למה שלא תניחו שם דלי שבו ייאגרו המים? תוכלו להשתמש בהם להשקיית הגינה, עציצים, או אפילו להדיח את האסלה. גם ידידותי לסביבה וגם חסכוני.

 

2. הלכתם לסופר, עשיתם קניות לשבועות הקרובים וחזרתם עם אלף שקיות פלסטיק שאין לכם מה לעשות איתן. למה שלא תגיעו לסופר עם עגלה או שקיות בד? ככה תימנעו מזיהום הסביבה ומפגיעה בחי ובצומח. גדול עליכם? לפחות תשתמשו בשקיות הפלסטיק שלכם כמה שיותר פעמים לפני שתזרקו לאשפה.

 

שקיות בד. אל תלכו לסופר בלעדיהן (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
שקיות בד. אל תלכו לסופר בלעדיהן(צילום: shutterstock)
 

3. מחזרו. את הערימה של עיתוני סוף השבוע זרקו לפח הכחול המיועד למיחזור נייר, את בקבוקי הפלסטיק השליכו רק במתקנים המיועדים לכך ואת הסוללות שימו במיכלים הפזורים בחנויות ובמרכזים מסחריים. אתם לא רוצים שהחומרים הרעילים שנמצאים בתוכן יחלחלו למים שאנחנו שותים, נכון?

 

4. כולם יודעים לסגור את האור כשהם יוצאים מהבית, אבל מה לגבי מכשירי החשמל? לידיעתכם, המכשירים הללו ממשיכים לצרוך חשמל גם כשאינם פועלים ולכן עדיף פשוט לנתק אותם מהשקע אם ניתן, גם כאשר אתם נמצאים בבית.

 

5. נכון, אמרנו שלא צריכים למכור את המכונית, אבל על נסיעות קצרות אתם יכולים לוותר מדי פעם ובמקומן לרכוב על אופניים או ללכת קצת ברגל. אתם יכולים לעשות לכם מנהג – פעם בשבוע לוותר על האוטו. זה גם יותר בריא וגם כדור הארץ יודה לכם.

 

הכתבה הוכנה בסיוע החברה להגנת הטבע

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shuttertock
מחזרו בקבוקים - לא רק בשביל הפיקדון
צילום: shuttertock
מומלצים