שתף קטע נבחר

אישום נגד שוטר: ירה בעצור 24 פעמים בטייזר

סעיל אנעים מיחידת סיור במרחב יפתח חשמל אדם אזוק, המשיך להתעלל בו בדרך לתחנת המשטרה ולחץ על ההדק אפילו בתוך חדר החקירות. כך עולה מכתב האישום הראשון שמוגש בגין שימוש בלתי סביר באקדח הטייזר

לחץ על הדק אקדח הטייזר שוב ושוב: המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים הגישה לראשונה כתב אישום בגין שימוש בלתי סביר ובלתי חוקי באקדח הטייזר (נשק הלם חשמלי) נגד שוטר שחשמל עצור לא פחות מ-24 פעמים. כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, שבוע לאחר פרסום סרטון מטריד שבו נראה פעיל ימין מחושמל בעת מעצרו.

 

סערת הטייזר - הכתבות האחרונות:

צפו: 5 שוטרים עם טייזר עוצרים מתנחל בביתו

אחרי הצילום מיצהר: הוקפא השימוש בטייזר

המשטרה: "500 אקדחים, תלונות בודדות" 

מותקף בטייזר: "לא יכולתי לשלוט בצרכים"  

 

סעיל אנעים (29), שוטר ביחידת סיור במרחב יפתח, נאשם בעבירת התעללות בחסר ישע תוך שימוש שלא לצורך במכשיר הטייזר. לפי האישום, הוא חשמל את העצור בעודו שרוע על הקרקע, כשהוא יושב במושב האחורי של הניידת ובחדר החקירות - ללא כל סיבה. במקרה אחר, מיוחסת לו תקיפה הגורמת חבלה של ממש.

  

על פי כתב האישום, בינואר 2011 עצרו אנעים ושוטרת נוספת אדם שלאחר מכן העיר להם כי הם נראים "משועממים". בתגובה, הורה לו אנעים לצאת מהניידת ובעודו אזוק בידיו, השוטר הפעיל נגדו

את אקדח הטייזר: חצים ננעצו בגבו של העצור, ללא כל אזהרה. האיש נפל על הקרקע, אולם אנעים המשיך ולחץ על הדק הטייזר שלוש פעמים נוספות ושלח זרם חשמלי דרך גופו.

 

אנעים נאשם גם כי חשמל את העצור תשע פעמים נוספות דרך החצים שנותרו נעוצים בגופו, תוך כדי שהוא עצמו נוהג בניידת ומוביל את החשוד לתחנה. בנוסף, הוא אף היכה את החשוד בראשו באמצעות אקדח הטייזר וכן גידף אותו. כשהגיעו לתחנה, בעודו מוביל את העצור מהניידת, לחץ השוטר על הדק הטייזר עוד כמה פעמים - וכך עשה אפילו בחדר החקירות. הוא גם המשיך להכות ולקלל את החשוד בזמן החקירה.

 

בכתב האישום מתואר גם מקרה אחר שאירע בפברואר 2011, אז עשה אנעים שימוש בטייזר שלא לצורך ואף

היכה בראשו של אדם שנחשד בפריצה לכלי רכב. אנעים מואשם גם שבספטמבר 2010 עצר אדם ללא הצדקה של ממש, וגם היכה אותו בידיו.

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הודיע בשבוע שעבר על הקפאת השימוש בטייזר כשוקר חשמלי, בתגובה לסערה שחולל תיעוד המעצר של פעיל ימין ביצהר, בועז אלברט. בסרטון מצולם שוטר אוחז שוקר חשמלי בידו ומאיים להמם את אלברט, ואילו זה מתחנן שלא יעשה זאת ומצהיר כי אינו מתנגד למעצר - הכול לעיני ילדי העצור.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
שימוש בלתי סביר. אקדח טייזר
צילום: AFP
מומלצים