שתף קטע נבחר

מיקי רוזנטל: חליתי כילד בפוליו, לכו להתחסן

חבר הכנסת שהיה משותק בילדותו וסובל מאז מצליעה ביקר את המתנגדים לחיסון. "אם כל אחד ידאג רק לעצמו אז אנחנו נחזור לחיות בג'ונגל", אמר

ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה), חולה פוליו בילדותו, מביע תמיכה פומבית במבצע החיסונים הארצי נגד הנגיף. רוזנטל חלה במחלה הקשה בילדותו וזו גרמה לצליעתו, והביקורת הציבורית שהוליד המבצע עוררה בו תמיהה. "אם כל אחד ידאג רק לעצמו אז אנחנו חוזרים לחיות בג'ונגל. נכון, יש סיכונים, אבל גם בצבא אנשים נפצעים ונהרגים", אמר היום (ב') ל-ynet.

 

"נולדתי בשנת 1955, והחל מגיל כמה חודשים הייתי משותק בחצי גוף למשך כמה חודשים נוספים. בכל הזמן הזה נשאו אותי על כפיים, רק אחרי גיל שנה התחלתי ללכת", שחזר. "הטיפול הנהוג אז היה לנתח את הילדים ולמזלי אימא שלי סירבה לכך, ואחרי מאמץ גדול המצב שלי השתפר. אמנם יש לי רגל חלשה וקצרה בשניים-שלושה ס"מ, אבל הצלחתי לדדות במשך רוב חיי באופן סביר ולא ויתרתי לעצמי. התגייסתי לצבא וחייתי חיים רגילים, למרות שהמאמץ היה גדול יותר".

 

לדברי רוזנטל, הימנעות מחיסון היא בבחינת "משחק מאוד אכזרי של ניהול סיכונים. הורה שהילד שלו חוסן בחיסון המומת שואל למה לתת את החיסון המוחלש, אבל זו שאלה כמו למה צריך להתגייס לצה"ל. אנחנו עושים זאת כדי להגן על הבית. אנחנו הרי חיים בקהילה וערבים זה לזה. מה המחויבות של כל אחד כלפי החברה שבה הוא חי?"

 

מבצע החיסונים בטייבה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
מבצע החיסונים בטייבה(צילום: חסן שעלאן)
 

על פי נתוני משרד הבריאות, נכון ליום חמישי חוסנו רק חמישית מילדי ישראל בגילים 9-0. לפי הנתונים הללו, במחוז הדרום, שם החל מבצע "שתי טיפות" כבר לפני שלושה שבועות, חוסנו עד כה רק כמחצית מהילדים. מהנתונים עולה כי המצב עגום במיוחד במחוז ירושלים, שם חוסנו 4% מהילדים בלבד, וגם במחוז תל אביב ההורים הצביעו ברגליים - פחות מ-10% מהילדים חוסנו בשבוע שעבר.

 

"אם יהיה פה חולה פוליו, ישראל תיחשב למדינת עולם שלישי ותהיה פגיעה קשה בתיירות, שלא לדבר על כך שהתושבים ישאלו למה לא חיסנו", הדגיש רוזנטל. "אנחנו צריכים להיפטר מהנגיף והדרך היחידה לעשות זאת היא לחסן את כלל האוכלוסייה, אם כי לא בכפייה אלא בהסברה".

 

לדבריו, "אני חי כל חיי עם כדורים, עברתי ניתוחים בגב, ואני עוד נחשב לנפגע קל מהמחלה האיומה והנוראית הזאת, שמטילה צל כבד גם על איכות החיים והרבה פעמים גם על החיים עצמם".

 

לבד מרוזנטל, ביקשו גם חולים אחרים לתמוך בצורך לחסן והפגינו מול משרד הבריאות בירושלים. "אנחנו נפגעי פוליו משנות החמישים ורוצים להסביר את התוצאה של המחלה הזו", אמר ישראל אבן זהב מארגון הנכים. "אין סיבה שלא יחסנו בחיסון הזה למרות שיש סיכון של אחד למיליון. אחרי שחלינו סחבו אותנו לכל מיני רופאי אליל, ואני חושב שכל ההומיאופתים שמתנגדים הם בדיוק כאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ רוזנטל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים