שתף קטע נבחר

בלגן חלוקת ערכות המגן: המוקדים קרסו

מי שמתקשר למוקדי השירות של דואר ישראל ופיקוד העורף שומע צליל "תפוס". גם אתר הדואר עובד רק לסירוגין. ברחבי הארץ פועלות רק 8 תחנות חלוקה ואין תחנה בדרום הארץ. ומי שרוצה ערכת מגן במשלוח? "יש עומס, זה לא יגיע ביומיים הקרובים"

עומס רב במוקדים הטלפוניים של דואר ישראל ופיקוד העורף: אזרחים שמבקשים להתעניין בקבלת ערכות מגן מדווחים כי בשעה האחרונה לא ניתן להשיג באופן רציף את מוקד 104 של פיקוד העורף. במוקד הדואר *2237 נשמע צליל תפוס כבר למעלה משעה ואי אפשר להשיג את המוקד. גם האתר הייעודי של דואר ישראל עולה ונופל לסירוגין.

 

אזרח סיפר ל-ynet: "ניסיתי במשך שעה להשיג את המוקד של הדואר ללא הצלחה. גם המוקד של פיקוד העורף לא זמין. כשהצלחתי להשיג סוף סוף את המוקד של פיקוד העורף - השאירו אותי בהמתנה של רבע שעה, ללא כל מנגינת המתנה. לבסוף ענה לי נציג".

 

 

האזרחים פונים למוקדים הללו כדי לקבל מידע על שעות החלוקה, שעשויות להשתנות מדי יום וכן להתעדכן בעומסים בתחנות. כרגע פועלות ברחבי הארץ רק שמונה תחנות חלוקה: אחת בת"א, אחת במעלה אדומים, שתיים בירושלים ואחת בבית שמש, חיפה ושתיים נוספות תחנות החלוקה בת"א ובחיפה ובצפון פועלות מ-8:00 עד 15:00 ובשאר האזורים: מ-11:00 עד 19:00.

 

מי שמעוניין שישלחו לו ערכת מגן בדואר, מתבקש לשלם 25 שקל עד שתי ערכות ו-40 שקל עבור 3 ערכות ומעלה ועליו לחכות מספר ימים. "יש כרגע עומס במשלוחים", אמרו ל-ynet במוקד של פיקוד העורף. ומי שלא החזיר את ערכת המגן הישנה ישלם בנוסף לכך קנס של 70 שקל.

 

בנוסף, ברחבי הארץ היו גם הבוקר תורים ארוכים בתחנות לחלוקת הערכות. במוקד החלוקה בת"א נרשם עומס כבד וישנם אזרחים שממתינים שם מספר שעות. עומס גם בקניון הדר בירושלים.

 

מדובר צה"ל מסר בתגובה: "במרכז המידע עונים לפניות רבות. בשל עומס על המוקד, חלק מהפונים יתקלו בצליל תפוס, אך כאשר ינסו שוב יקבלו מענה. פיקוד העורף ערוך לתת מענה לכלל הפונים".

 

מדואר ישראל נמסר: "העומס על מוקד השירות הטלפוני של חברת דואר ישראל מצוי בשיא. אנו מתגברים את המוקד בכוח אדם נוסף על מנת לתת מענה לפונים".

 

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס הבוקר (יום ד') לדיון שבו קיבלו השרים עדכונים לקראת התקיפה שמתכננת ארצות הברית בסוריה. אמש אמר ראש הממשלה כי "מדינת ישראל ערוכה לכל תרחיש. אנחנו איננו חלק ממלחמת האזרחים בסוריה, אבל אם נזהה ניסיון כלשהו לפגוע בנו, אנחנו נגיב, ונגיב בעוצמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: מוטי קמחי
חלוקת ערכות מגן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים