שתף קטע נבחר

מגזר בלי מסכות: למה לא מחלקים לנו ערכות?

אחוז נמוך מהתושבים במגזר הערבי מחזיק בערכות מגן, תחנות החלוקה נמצאות כעת באזורים אחרים - והתושבים מודאגים: "אם המלחמה תתחיל היום, אנחנו בסכנת חיים". פיקוד העורף: אפשר להזמין בדואר

במגזר הערבי מכים על חטא: כמה חודשים אחרי שלא הגיעו לקחת ערכות מגן, מוצאים עצמם רבים מהתושבים ללא מסכות אב"כ וחוששים מהעתיד לבוא בשל ההתקפה צפויה של ארה"ב בסוריה.

 

ההתחממות בגזרה הסורית לא נעלמה מעיני התושבים במגזר. בפיקוד העורף אומרים שאין שינוי בהיערכות, אולם במגזר מודאגים ומדווחים כי אחוז המחזיקים בערכה נמוך. "רק ל-55% מהתושבים יש ערכות מגן. בימים אלה אין לנו תחנה לחלוקת ערכות, ואני מקווה שפיקוד העורף יתאם אתנו כדי להשלים את החלוקה", אמר קצין הביטחון בנצרת, מאמון סביתי.

 

לקראת תקיפה? החדשות האחרונות:

 

גם באום אל-פאחם חסרות ערכות וכך גם בכפר קאסם. "לאחוז קטן מהתושבים אצלנו יש ערכות מגן", אמר ראש העירייה נאדר סרסור. "פיקוד העורף צריך ליצור אתנו קשר כדי לסיים את מהלך החלוקה. חשוב לנו שכל התושבים יהיו מוגנים. לא רוצה שנשלם מחיר כבד בגלל זלזול הגורמים האחרים בעניין".

 

חלוקת הערכות. דואגים רק ליהודים? (צילום:   EPA    ) (צילום:   EPA    )
חלוקת הערכות. דואגים רק ליהודים?(צילום: EPA )

ממהרים לרענן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ממהרים לרענן(צילום: EPA)

 

"פיקוד העורף אמור היה לפתוח את תחנות החלוקה, אבל באופן מפתיע הודיע שלא יעשה זאת. יש לנו עוד הרבה אנשים שלא קיבלו ערכות. חייבים לדאוג להם", אמר קצין הביטחון בכפר כסרא-סמיע הדרוזי, רוקן אלמן. גם בבית ג'אן נדחתה פתיחת תחנת החלוקה. "התושבים שמתגוררים באזור הגליל יותר חשופים לסכנה בזמן מלחמה", הזכיר אחד התושבים.

 

ראש מועצת עוספיה, וג'יה קיוף, ציין: "אין לנו בכפר תחנה לחלוקת ערכות מגן, ולהערכתי רק 43% מהתושבים מחזיקים בהן. מי שרוצה כיום להצטייד בערכה, חייב לנסוע לתחנות שנפתחו בחיפה ובקריות. לא חושב שתיפתח אצלנו תחנה".

 

ויש גם מי שטוען כי הלאום הוא הסיבה לעיכוב. "אני רואה שהמדינה דואגת אך ורק למגזר היהודי בחלוקת ערכות המגן", טען מחמד שריף מקלאנסווה. "ככל הנראה לא מעניין אותם שלומם של האזרחים הערבים במדינת ישראל. אצלנו אין כלל תחנת חלוקה. לרוב התושבים אין ערכות. אם המלחמה תתחיל היום, נהיה בסכנת חיים".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "תחנות חלוקת ערכות המגן פתוחות לאורך כל השנה במקומות משתנים. ניתן להגיע לתחנות הפתוחות או להזמין ערכה דרך חברת דואר ישראל. יובהר כי בשלב זה אין שינוי בהנחיות לתושבים וכך גם לגבי ההצטיידות בערכות המגן".

פורסם לראשונה 28/08/2013 23:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ערכות מגן. מבוקשות
צילום: AFP
מומלצים