שתף קטע נבחר

סלולרים עוברים לבד לשעון החורף: כך תפעלו

בעקבות שינוי מועד הזזת השעון, חלק מערכות ההפעלה של הסמארטפונים, הטבלטים והמחשבים האישיים לא עודכנו, כך שייתכן שהם עברו לשעון החדש כבר עכשיו. כדי שזה לא יקרה, לבעלי המכשירים בישראל מומלץ לשנות את הגדרות המכשיר. כל ההוראות לכל המכשירים - בפנים

בדומה לשנה שעברה (2013), גם הזזת שעון החורף ל-26.10.14 גרמה בחלק מהמכשירים לבלגן. מחשבים אישיים, טאבלטים וטלפונים סלולריים הזיזו להזיז את עצמם שעה אחורה כבר עכשיו. הסיבה לבעיה:  חלק ממערכות ההפעלה במכשירים ישנים יותר עדיין מסונכרנות לפי המועד הקודם. מדובר בבעיה שתקרה בכל חברות הסלולר בישראל וברוב המכשירים בארץ שפועלים על מערכות הפעלה ממוחשבות, והפתרון הוא לעבור לעדכון ידני של התאריך והשעה לשעון אתונה יוון, עד 26 באוקטובר. 

 

חברות הסלולר מצידן, מפרסמות מדריכים (סלקום,  אורנג', פלאפון, הוט מובייל) וחלקן שלחו הודעת SMS אישית ללקוחות עם הסבר כיצד לעדכן ולשנות את הזמנים במכשיר. כמובן, גם אם תבצעו הוראות את ההוראות, אין ערובה של תתקלו בבלגן מכיוון שלא בטוח שמי שאמור להיפגש אתכם ביצע את ההוראות והאאוטלוק שלו מעודכן.

 

 

אז מה עושים?

בסלולרי ובטבלטים בעלי כרטיס סים - יש להיכנס להגדרות של השעה והתאריך ולשנות את ההגדרה מאוטומטי לידני.

לאחר מכן יש לעדכן את השעה והתאריך לזמן אתונה יוון. יש להשאיר את ההגדרה "ידני" עד 26 באוקטובר אז אפשר לחזור לאוטומטי ולאזור זמן "ירושלים". מי שטס לפני 26 באוקטובר לחו"ל, צריך להחזיר את ההגדרה לאוטומטי בזמן שהוא שוהה בחו"ל ולחזור לידני כשהוא נוחת בארץ.

  

מה עושים במחשבים אישיים? מיקרוסופט הוציאה עדכון שיש להוריד כדי שהאאוטלוק יתעדכן ב-26 באוקטובר. מומלץ לרשום לצד כל פגישה ביומן בשורת הנושא – את שעת הפגישה. לאחר ביצוע העדכונים, יש לשלוח מחדש זימוני פגישות שנקבעו עד 26.10 (פגישות שהוכנסו ליומן בטרם העדכון)  

 

איך מעדכנים ידנית?

אייפון: כדי לשנות את אזור הזמן, היכנס להגדרות >> כללי >> תאריך ושעה >> בטל את אפשרות "כיוון אוטומטי" >> ותחת "שעון מקומי" בחר ב"אתונה, יון". מי שהתקין IO7 ו-IOS8 כנראה לא צריך לעדכן ידנית.  

 

 

אנדרואיד

גלקסי S4 - בכדי לשנות את אזור הזמן, היכנס ליישומים >> הגדרות  >> עוד  >> תאריך ושעה – ותחת סעיף "בחר אזור זמן" בחר ב-אתונהGMT+3

 

גלקסי S3- בכדי לשנות את אזור הזמן, היכנס ליישומים >> הגדרות >> תאריך ושעה ותחת סעיף "בחר אזור זמן" בחר ב"אתונהGMT+3"

 

גלקסי S2 - בכדי לשנות את אזור הזמן, היכנס להגדרות >> תאריך ושעה >> ותחת סעיף "בחר אזור זמן" בחר ב"אתונהGMT+3"

 

נקסוס ()
נקסוס

 

גלקסי S1 - בכדי לשנות את אזור הזמן, היכנס להגדרות >> תאריך ושעה >> ותחת סעיף "בחר אזור זמן" בחר ב"אתונהGMT+3"

 

LG - בכדי לשנות את אזור הזמן, היכנס ליישומים >> הגדרות >> תאריך ושעה >> ותחת סעיף "בחר אזור זמן" בחר ב"אתונהGMT+3"  

 

סוני/HTC- בכדי לשנות את אזור הזמן, היכנס להגדרות >> הגדרות תאריך ושעה >> ותחת סעיף "בחר אזור זמן" בחר ב"אתונהGMT+3"

 

נקסוס -  בכדי לשנות את אזור הזמן היכנס להגדרות >> תאריך ושעה >> לבטל אזור זמן אוטומטי >> תחת בחר אזור זמן" בחר אתונה 

 

סימביאן: N97- בכדי לשנות את אזור הזמן, היכנס להגדרות >> טלפון >> תאריך ושעה >> בטל את אפשרות "כיוון אוטומטי" – ותחת "שעון מקומי" בחר ב"אתונהGMT+3"

  

E71 - בכדי לשנות את אזור הזמן, היכנס לכלים >> הגדרות >> כללי >> תאריך ושעה >> בטל את אפשרות "כיוון אוטומטי" – ותחת "שעון מקומי" בחר ב"אתונהGMT+3 שאר דגמי נוקיה: בכדי לשנות את אזור הזמן היכנס להגדרות >> תאריך ושעה >> אזורי זמן  ובחר באפשרות של אתונה או GMT+3

 

מערכת ההפעלה BlackBerry: במידה והינך מנוי לשירות BlackBerry אישי (BIS), יש לכוון את איזור הזמן במכשיר ל"אתונה" באופן הבא:

 

הקש על מקש התפריט

גלול ובחר ב- "אפשרויות"

גלול ובחר ב- "תאריך/שעה"

גלול ובחר באפשרות "איזור זמן"

גלול ובחר באיזור הזמן "אתונה, איסטנבול"

שמור שינויים


פורסם לראשונה 01/09/2013 12:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים