שתף קטע נבחר

ר"מ אוסטרליה מגן על נישואי גייז: "תתעדכנו"

רגע לפני הבחירות: במהלך כנס שאל כומר את קווין ראד הקתולי לגבי עמדתו בנושא נישואי גאים והקריא פסוק מהברית החדשה שלפיו נישואים אלה אסורים. ראש הממשלה השיב "התנ"ך גם אומר שעבדות היא מצב טבעי"

ימים ספורים לפני פתיחת הקלפיות יצא הלילה (יום ג') ראש ממשלת אוסטרליה להגנת הקהילה הגאה בארצו - ואיזה רגע זה היה: בחודש מאי אמר קווין ראד שישקול מחדש את התנגדותו לנישואי הומואים ולסביות והבטיח שאם מפלגתו תנצח בבחירות הוא יקיים תוך 100 ימים דיון בפרלמנט בנושא אישור הנישואים.

 

עוד חדשות בעולם :

נישאה בגיל 13: "רציתי שהצירים ייגמרו כבר"

53 שעות במים: שחתה מקובה לפלורידה

 

הלילה השתתף ראד בכנס בעיר הולדתו בריסביין ששודר בטלוויזיה. הכומר מאט פרייטר מכנסיית "תקווה חדשה" שאל את ראש הממשלה לגבי עמדתו בסוגיית נישואי גאים וציטט פסוק מהתנ"ך ובו מוגדרים נישואים כמצב שגבר עוזב את בית אביו ואמו כדי להתאחד עם אשתו ("על כן יעזוב איש את אביו ואמו ודבק באשתו והיו לבשר אחד"). ראד השיב לו שהתנאים החברתיים והאנושיים השתנו בחלוף השנים ושגם אנשים מאמינים צריכים להתעדכן. "אם אני אחזיק בעמדה הזו, הברית החדשה גם אומרת שהעבדות היא מצב טבעי", אמר ראש הממשלה האוסטרלי בציניות.  

 

 

התשובה שתחזיר אותו למרוץ? ראד בכנס בבריסביין (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התשובה שתחזיר אותו למרוץ? ראד בכנס בבריסביין(צילום: AFP)

 

"פאולוס השליח אמר בברית החדשה: עבדים, היו צייתנים לאדונים. ולכן היינו צריכים ללחום כולנו נגד הקונפדרציה (צבא הדרום) במלחמת האזרחים בארצות הברית", הוסיף ראד. הוא אמר שהעיקרון הבסיסי בברית החדשה הוא אהבה אוניברסלית.

"אם ניצמד בצורה אובססיבית להגדרה מסוימת של מיניות, אז אני חושב שאנחנו מפספסים את העיקר בבשורה זו".

 

"אם אתה חושב שהומוסקסואליות היא מצב לא טבעי, אז בכנות אני לא יכול להסכים אתך בהתבסס על כל הבט של המדע", אמר ראש ממשלת אוסטרליה.

 

סוגיית הנישואים הגאים היא נקודת מחלוקת בין ראד ומפלת המרכז-שמאל שלו לבין מנהיג האופוזיציה טוני אבוט, שהקואליציה השמרנית שלו מובילה בסקרים וצפויה לזכות בבחירות אחרי שש שנות היעדרות מהשלטון. אבוט הוא מתנגד נחרץ לנישואי הומואים ולסביות אף שאחותו לסבית ותומכת בנישואים לכולם.

 

מנהיג האופוזיציה האוסטרלי אמר שבשלוש השנים הקרובות, ארצו לא צריכה לצפות להצבעה בפרלמנט על נישואים גאים. "כולם יודעים מה דעתי בנושא", אמר אבוט, לשעבר איש דת מהכנסייה הקתולית. "כמה מעמיתיי מחזיקים בעמדה שונה מזו".

 

רודני קרום, מנהל ארגון "שוויון בנישואים" תיאר את עמידתו של ראד לצד הקהילה הגאה כ"רגע היסטורי בקמפיין לרפורמה". הוא קרא למאמינים קתוליים שתומכים בשוויון בנישואים ללכת בעקבות ראש הממשלה, שהוא קתולי בעצמו.

 

"זה חסר תקדים בהיסטוריה של אוסטרליה שראש ממשלה מספק הגנה כה חזקה לשוויון לאנשים גאים וזה היה כל כך משכנע משום שזה בא מפיו של מאמין נוצרי", אמר קרום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים