שתף קטע נבחר

"תן נשיקה ואעזוב": מ"פ הואשם שתקף מינית

קצין בדרגת סרן הואשם בביצוע עבירות מין כלפי 8 מפקדים זוטרים. בין היתר הוא נשכב על בטנו של קשרו האישי ונישק את צווארו. סנגורו: "היום לא ברור היכן עובר הגבול. האם כשבחורה קוראת לחברתה כוסית זו הטרדה מינית?"

צביטת פטמות, מכות באשכים ואחיזה באיבר המין - כל אלה היו מנת חלקו של קצין צה"ל ביחידה קרבית שהתנכל לכאורה לפקודים שלו. כך לפי כתב אישום שהגישה נגדו הפרקליטות הצבאית. הקצין בדרגת סרן מגדוד סדיר בצבא הואשם הבוקר (יום ג') בבית הדין הצבאי ביפו בשורה של עבירות מין. לפי כתב האישום, הקצין ששירת כמפקד פלוגה עד שהושעה מתפקידו עם פתיחת חקירת מצ"ח בעניינו, תקף מינית במשך חודשים את המפקדים הזוטרים בפלוגה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

דיווח: בין שומרי אושוויץ שנחקרים - ישראלי

מחסומים וסיורים: ההיערכות הביטחונית לחג

 

המעשים שתוארו אירעו לפי כתב האישום במהלך פרק טירונות בבסיס האימונים החטיבתי ובתעסוקה מבצעית. הנאשם טוען כי המעשים לא היו כלל בעלי אופי מיני אלא חבריים והיתוליים ושהוא לא התכוון לפגוע באף אחד מהמותקפים.

 

המ"פ מואשם כי צבט את פטמותיו של אחד המפקדים בדרגת סמל והיכה אותו במפשעתו תוך שהוא אוחז באשכיו. עוד נטען כי הקצין נהג לשכב לצד אותו מפקד זוטר, ללטף את פניו, לחבקו, לנשקו וללחוש באוזנו על מנת להעירו משינה. בכתב האישום גם צוין כי הקצין ביקש מהפקוד שיעסה אותו בגבו בכמה הזדמנויות.

 

"באחד המקרים הוא אף הסיר את השמיכה מגופו של הפקוד בזמן שישן ואמר לו 'אתה כמעט ערום' וביקש ממנו שילמד אותו כיצד לעסות את הגוף", נאמר בכתב האישום. "כשהפקוד התנגד, המ"פ אמר לו 'תן לי נשיקה ואעזוב אותך'". במקרים אחרים ביקש הקצין מהפקוד להתפשט ואמר לו: "מה אתה מתבייש?, ראיתי אותו כבר".

 

27 סעיפי אישום 

בכך לא הסתיימה מסכת ההתנכלות כלפי הפקוד. במהלך נופש של היחידה, המ"פ סטר לפקוד בחוזקה בפניו. במקרה אחר הוא אף אחד בצווארו של קשרו האישי, נשך אותו בגבו, נשכב על בטנו ונישק אותו בצווארו. הוא ביקש מהקשר שינשק אותו כמה פעמים והיכה אותו באשכיו. עוד עלה כי הקצין נהג לגעת בישבן ובאיבר המין של הקשר בניגוד להסכמתו.

 

לפי הפרקליטות הצבאית, המ"פ אף ניסה לקרב פיזית בין ראשיהם של שניים מחייליו. כתב האישום

 מייחס למ"פ 27 סעיפים ובכללם עבירות של מעשים מגונים, אלימות כלפי חייל, הטרדות מיניות והתנהגות בלתי הולמת כלפי שמונה פקודים.

 

סנגורו של הקצין, עו"ד עידן דביר, מסר בתגובה כי "מרשי נקט לכל היותר התנהגות שאינה הולמת כלפי אנשי סגל בפלוגה. עובדה שאף אדם לא ייחס למעשיו משמעות מינית כלשהי. התעקשות הפרקליטות הצבאית על ייחוס עבירות בעלות אופי מיני חסרת כל פשר. היום לא ברור כלל היכן עובר הגבול. האם כשבחורה קוראת לחברתה כוסית זו הטרדה מינית? האם חייל שמקניט את חברו וקורא לו כוסית - זו הטרדה? - כנראה שלפי הפרקליטות הצבאית אז כן - אנחנו לא מסכימים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
תקיפות מיניות בצבא (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
צילום: צילום: יואב חסקלוביץ', army-law.co.il
עו"ד עידן דביר
צילום: צילום: יואב חסקלוביץ', army-law.co.il
מומלצים