שתף קטע נבחר

זוועה מצולמת: חיילי אסד מוצאים להורג

התמונות הללו לא יעזרו למאבק האופוזיציה הסורית: בסרטון מאפריל, שנחשף עתה ב"ניו יורק טיימס", נראה מפקד במורדים מדקלם שיר - ואז הוא וחבריו מוציאים להורג חיילים עירומים וכפותים מצבא אסד

בזמן שמנהיגי העולם דנים בסנט פטרבורג בעתיד סוריה ובתקיפה האמריקנית הצפויה, צצים צילומים שלא מסייעים למאבק האופוזיציה הסורית בבשאר אסד. בסרטון שפורסם ב"ניו יורק טיימס" נראים שבעה חיילים מצבאו של אסד מוצאים להורג לעיני המצלמות על ידי המורדים.

 

תקיפה בסוריה, כותרות אחרונות

לא רק טומהוק: חמקנים יתקפו בסוריה?

אובמה ברוסיה, פוטין שולח עוד ספינות לסוריה

 

החיילים הופשטו, נכפתו ונדחפו לקרקע, בזמן שהמורדים עומדים מעליהם ומכוונים לעברם את כלי הנשק. מנהיג הארגון, עבדול סאמד איסה - המכונה "הדוד" - דקלם שיר לפני הרצח. "במשך 50 שנה הם ידידי השחיתות. אנחנו נשבעים, זוהי שבועתנו - אנחנו ננקום", אמר - ואז הוא וחבריו ירו.

 

קשה לצפייה: המורדים מוציאים להורג חיילים מצבא אסד 

הסרטון צולם באפריל, אבל נחשף רק בשבוע האחרון - לאחר שמורד לשעבר אמר כי זועזע מהברוטליות של חבריו עד לא מכבר. הוא העביר את הצילומים ל"ניו יורק טיימס".

 

"לא קיבלנו כדור אחד מאמריקה"

כדי לנסות בכל זאת לזכות בדעת הקהל העולמית, הסכים אחד מבכירי "צבא סוריה החופשי" - ארגון המורדים העיקרי וזה שנחשב למתון יחסית - להעניק ראיון לרשת CBS וכן גישה למחסני הארגון. בכתבה נאמר כי אנשי צבא סוריה החופשי כבר לובשים מדים אמריקנים ומקבלים סיוע, אם כי סיוע זה עדיין רחוק מאוד מזה שאותו הם מבקשים.

 

קולונל עדנאן חוטובה, האחראי על האספקה בצבא סוריה החופשי, הראה כי במחסנים כבר נמצא ציוד רב שהגיע מארצות הברית - שריון, קסדות ואפילו מנות קרב. "אבל עדיין לא קיבלנו אפילו כדור אחר מאמריקה", הוא מדגיש.

 

לגבי החשש האמריקני מכך שהנשק שיועבר יגיע לארגונים הקיצוניים, ובהם ג'בהת אל נוסרה האיסלאמיסטי המסונף לאל-קאעידה, אמר הבכיר: "למה הם כל כל חזקים על הקרקע? בגלל שהם פנאטים. הם אוהבים מוות". אבל האויב העיקרי מבחינתו הוא כמובן אסד, ולכן הוא שוב קורא לארצות הברית לצאת לתקיפה: "אנחנו מקווים שהם יפציצו את המשטר, ויעצרו את מכונת המלחמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים