שתף קטע נבחר

דו"ח: סגנו של היטלר נרצח ע"י סוכנים בריטים

רופא בריטי פנה לסקוטלנד יארד וטען כי רודולף הס לא התאבד בכלא לפני 26 שנים. לטענתו, שני הסוכנים קיבלו הוראה מהממשלה הבריטית לרצוח את הס מחשש שיחשוף מזימה שנועדה להפיל מהשלטון את ווינסטון צ'רצ'יל

רודולף הס, סגנו של מנהיג המפלגה הנאצית אדולף היטלר, נרצח על ידי סוכנים בריטים מחשש שיחשוף סודות שיביכו את הממלכה ולא התאבד בתאו בכלא. כך דיווח בסוף השבוע העיתון הבריטי "אינדפנדנט".

 

על פי הדיווח, דו"ח מיוחד שפרסם הסקוטלנד יארד חשף כי בשנת 1989, שנתיים לאחר התאבדותו לכאורה של הס בכלא בברלין, פנה רופא בריטי בשם יו תומס לסקוטלנד יארד וטען כי הס חוסל על ידי שני סוכנים בריטים שהתחפשו לחיילים אמריקנים.

 

אדולף היטלר עם סגנו רודולף הס (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
אדולף היטלר עם סגנו רודולף הס(צילום: Gettyimages)

עוד חדשות בעולם:

"בשאר ואסמה אסד - שידוך מהגיהנום"

בן 19 טס מסביב לעולם ב-70 יום

 

לפי הדו"ח, שפורסם במסגרת חוק חופש המידע הבריטי, תומס סיפר כי הסיבה לחיסול נבעה מהרצון של הבריטים למנוע מהס לחשוף תוכנית שנועדה להפיל מהשלטון את ראש הממשלה בתקופת מלחמת העולם השנייהווינסטון צ'רצ'יל.

 

"תומס קיבל מידע מהימן על שמותיהם של שני סוכנים שביצעו את הרצח מאדם ששירת בעבר בשירותי הביטחון הבריטיים ומשמש כעת כמאמן סוכנים חשאיים", כתב הווארד ג'ונס מהסקולנד יארד בדו"ח שנכתב ב-1989.

 

"המתנקשים קיבלו הוראה בשם הממשלה הבריטית לחסל את הס מהחשש שלא יחשוף את התוכנית להפיל את צ'רצ'יל מהשלטון שהתבררה לבכיר הנאצי בעת ביקורו בממלכה בשנת 1941", כתב ג'ונס.

 

עם זאת, הסקוטלנד יארד מצא כי אין מספיק ראיות להוכיח את טענותיו של הרופא הבריטי, אך המליץ לפעול לאיתור הסוכנים, שלכאורה חיסלו את הס. יותר מאוחר התברר כי השניים אותרו, אך לאחר חצי שנה של חקירה היא נסגרה בשל חוסר ראיות.

 

הס היה סגנו של היטלר בשנות השלושים, אך נעצר ב-1941, כשטס לסקוטלנד. ככל הנראה הוא ביקש לשאת ולתת על עתיד היחסים בין גרמניה לבריטניה ולמנוע מלחמה בין השתיים. הוא הוחזק במעצר בבריטניה במהלך המלחמה, ואחריה עמד לדין בנירנברג. הוא נידון למאסר עולם בגין פשעים נגד השלום וקשירת קשר לביצוע פשעים, ונשלח לכלא שפנדאו בברלין, שם התאבד בתלייה בשנת 1987 בגיל 93.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים