שתף קטע נבחר

בית שאן: פעילות למען בע"ח קשרו עצמן לשער מפעל "אדום אדום"

שבע פעילות למען בע"ח קשרו עצמן אל שער מפעל "אדום אדום" בבית שאן באמצעות מנעולים וצינורות ברזל במטרה למנוע ממשאיות עם עגלים ופרות להיכנס אל המשחטה. המשטרה בסיוע כיבוי אש ניסרו את המנעולים ועיכבו לחקירה 12 פעילים בחשד להסגת גבול והפרת סדר

12 פעילים למען בעלי חיים עוכבו היום (ב') לחקירה בתחנת בית שאן, לאחר ששבע פעילות קשרו עצמן במשך כשלוש שעות אל שער מפעל "אדום אדום" בבית שאן, באמצעות מנעולים וצינורות ברזל.

 

 

לדברי הפעילות, הדבר נועד למנוע ממשאיות עם עגלים ופרות להיכנס אל המשחטה.

 

"עברה כמעט שנה מאז תחקיר 'כלבוטק' שצולם במפעל "אדום אדום" ודבר לא נעשה. אף אחד לא משלם את המחיר על ההתעללות בבעלי חיים, מלבד החיות עצמן. החלטנו להגיע ולעצור זאת בעצמנו", אמרה ל-ynet עדי וינטר, אחת מיוזמות מפגן המחאה.

 

 "לכבוד יום הכיפורים הקרב, אנחנו מציעות לציבור לעשות חשבון נפש על האלימות הכרוכה באכילת חיות".

 

 (צילום: עדי וינטר) (צילום: עדי וינטר)
(צילום: עדי וינטר)

 

"ניאבק בניצול ודיכוי בעלי חיים"

לטענת הפעילות, המשטרה הורתה להן להתפנות מספר פעמים מהמקום, אך הן סירבו לעשות זאת ומסרו כי המשטרה מאיימת "להשתמש בכוח כדי לפנות אותנו".

 

"אנחנו נעולות כאן, אבל בזמן הזה אנחנו רואים עוד ועוד בעלי חיים בפנים שמובאים לשחיטה", היא אומרת. לדבריה, שתי פעילות קשרו עצמן בכל צד של שער הכניסה למפעל בעזרת מנעול ושאר הפעילות קשורות זו בזו באמצעות צינורות מיוחדים לתוכם הכניסו את ידיהן. "עד שהמשטרה לא תבצע חיתוך באמצעות כלים מיוחדים, אנחנו לא מתפנות".

 

בקבוצת המחאה הבהירו כי למרות שהן מוחות מול מפעל "אדום אדום", הן קוראות להפסקת כל רצח ודיכוי בעלי חיים בכל תעשיות המזון מן החי.  "אנחנו ניאבק בכל מה שקשור לניצול ודיכוי בעלי חיים".

 

 (צילום: עדי וינטר) (צילום: עדי וינטר)
(צילום: עדי וינטר)

 

המשטרה: "מדובר בהסגת גבול והפרת סדר"

במפעל הזעיקו את המשטרה למקום במטרה לפנות את המפגינות. לאחר כשלוש שעות מתחילת האירוע, עוכבו לחקירה 11 פעילות ופעיל אחד. המנעולים נוסרו על ידי כבאי אש שהוזעקו למקום לסיוע לשוטרים.  

 

רב פקד משה ויצמן, דוברות מחוז צפון אמר ל-ynet כי "קבוצה המכנה עצמה "טבעוניות מצילות חיים" כבלו עצמן לשער הכניסה והפריעו למהלך התקין של המפעל. כוח משטרה שהגיע למקום ניסה להידבר איתן במטרה למנוע את עיכובן ולהסביר להן שמדובר בהסגת גבול, הפרת סדר והתקהלות בלתי חוקית".

 

לדבריו, לאחר שמאמצי ההידברות כשלו והפעילות סירבו להתפנות, "השוטרים נאלצו לעצור 12 פעילים, ביניהם גבר בן 23, תושב יפו, לאחר שנשכב מתחת לגלגלי המשאית שהיתה בתנועה, שוטרים שהבחינו בו שלפו אותו משם כדי למנוע פגיעה. כל המוחים הועברו לתחנת בית שאן להמשך חקירה, ההפגנה הסתיימה והמפעל חזר להמשך עבודה סדירה".

 

מהנהלת המותג "אדום אדום" העדיפו שלא להגיב לאירוע המחאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים