שתף קטע נבחר

חברה בקשיים: תעש שוב לא חילקה משכורות

התעשייה הצבאית, החברה הממשלתית השקועה בחובות של מיליארדי שקלים, לא שילמה לעובדיה את משכורות חודש אוגוסט. כמו בעבר, גם הפעם תידרש ועדת הכספים לאשר הלוואה של מיליונים לטובת תשלום השכר, וזאת במקביל לפרסומים כי הושגו הסכמות להפרטת החברה

בצל הפרסומים על הסכם להפרטת החברה, עובדי התעשייה הצבאית (תעש) שוב לא קיבלו משכורת. ל-ynet נודע כי עובדי החברה הממשלתית, השקועה בחובות של מיליארדי שקלים, לא קיבלו היום (ב') את משכורתם ונודע להם כי לחברה אין כסף לשלם.

 

 

אין זו הפעם הראשונה שחברת התעשייה הצבאית מגיעה למצב שבו הוא אינה משלמת את המשכורת החודשית לעובדיה. בפעמים קודמות, הזרימה המדינה כסף לחברה על מנת למנוע הלנת שכר של העובדים ונראה כי גם הפעם כך יהיה.

 

ועדת הכספים של הכנסת תתכנס מחר לדון בבקשת החברה לקבל הלוואה של 100 מיליון שקל. נראה כי ההלוואה תאושר, והכספים יוזרמו למימון תשלום המשכורות של העובדים. מדובר בתשלום אחרון בסדרת הלוואת עליה הוסכם לפני כשנה.

 

הפגנת עובדי תעש, ארכיון (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
הפגנת עובדי תעש, ארכיון(צילום: אביהו שפירא)

  

בניגוד לפעמים קודמות, הפעם מתרחש המשבר הכספי יממה אחת בלבד לאחר שנודע כי הנהלת החברה, נציגי העובדים

וועדת השרים לענייני הפרטה בראשות ראש הממשלה, הגיעו להסכמות בנוגע להפרטת החברה. במסגרת ההסכמות, שטרם זכו לאישור של דירקטוריון החברה, תמחק המדינה חוב של כשני מיליארד שקל לחברה, ותממן את פרישתם המוקדמת של כאלף עובדים.

 

במקביל, החברה תימכר ליזמים פרטיים, למעט חטיבת "גבעון" הסודית שתהפוך ליחידת סמך של משרד הביטחון. החברה תעבור גם לפעול בנגב ותפנה את הקרקעות שעליהן היא יושבת ליד רמת השרון, כדי לאפשר בנייה של אלפי יחידות דיור במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
אילוסטרציה
צילום: גבי מנשה
מומלצים