שתף קטע נבחר

נמצא החייל שהיה חשש שנדבק בכלבת

החייל הביא למרפאה וטרינרית בצפון כלב שהתגלה כנגוע במחלה הקטלנית. לאחר הפרסום ב-ynet הוא התייצב לבדיקות, יחד עם עוד שבעה חיילים שבאו במגע עם הכלב. איש מהם לא התלונן על תסמינים חשודים

נמצא החייל שהיה חשש לחייו לאחר שהביא למרפאה וטרינרית בצפון כלב נגוע בכלבת. משרד הבריאות וצה"ל חיפשו בימים האחרונים אחר החייל מחשש שנדבק גם הוא במחלה הקטלנית, ולאחר הפרסום אתמול (יום ב') ב-ynet הודיעו הוא ושבעה חיילים נוספים כי באו במגע עם הכלב החולה. אחד מהם כבר נבדק בניסיון לגלות אם נדבק, והשאר ייבדקו היום. איש מהחיילים לא התלונן על תסמינים שקשורים למחלה.

 

עוד בערוץ החדשות:

אובמה: ההצעה הרוסית תמנע תקיפה "אם היא אמיתית"

תימן: מתה בת 8 שקיימה יחסים בליל חתונתה

 

הכלב שנדבק בכלבת נמצא על-ידי משפחה מרמת הגולן לפני כמה שבועות לאחר שננשך על-ידי חיה לא ידועה, וטופל במרכז הווטרינרי גולן שבקצרין. לאחר מכן נעלם הגור השחור והקטן, ונמצא על-ידי החייל בבסיס צה"ל בגולן. "הגור היה חבוש והרכיב צווארון פלסטיק גדול, והחייל הניח שהוא בטיפול וטרינרי וצלצל אלינו", סיפרה הווטרינרית אפרת רונן-הראל.

 

לפני כשבועיים הביא את הכלב למקום והלך מבלי להזדהות, וכעבור כמה ימים התגלה כי הגור חולה בכלבת. במשרד הבריאות ובצה"ל חיפשו אחר החייל בקדחתנות כדי לוודא שלא פיתח את התסמינים שעלולים להיות קלים מאוד בתחילה, אך בלתי הפיכים וקטלניים. "עד שלא ידענו במי מדובר המקרה היה היסטרי, מכיוון שהיה מדובר באדם שכלל לא ידע שהוא חשוף לסכנה", העיר ד"ר חיים רוטברט, רופא נפת צפת במשרד הבריאות.

 

"לפי השיחה עם החיילים הבנו שאין סיבה להיות היסטריים, ואני יותר רגוע", הוא הוסיף. החיילים שנחשפו לכלב משרתים בתפקידים שונים, חלקם בתפקידי פיקוד וחלקם בתפקידים מנהליים. הם נחשפו לכלב ברמות שונות, תוך כדי משחק ובילוי עמו, אולם איש מהם לא ננשך - מה שמהווה סימן מעודד, מכיוון שנשיכה מהווה את הסיכון הרב ביותר להידבקות.

 

עם זאת, החיילים נחשפו לרוק של הכלב, בעל סיכוי נמוך יותר לגרום להדבקה, אם הוא בא במגע עם ריריות ושריטות. "אם הליקוק הוא על עור שלם אז אין סיכון שהווירוס יחדור את ההגנה של העור, אבל לכולנו יש שריטות ולכן אנחנו מתייחסים מאוד בחומרה למקרים אלו", הסביר ד"ר רוטברט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיילים לא ננשכו (אילוסטרציה)
מומלצים