שתף קטע נבחר

תעודות ביומטריות: מהיום בכל הארץ

הניסוי של הנפקת תעודות זהות חכמות והקמת מאגר ביומטרי הורחב לכל הארץ, אך עדיין לא חייבים להצטרף בשנתיים הקרובות

רשות האוכלוסין הודיעה היום (ג'), כי החל מעכשיו, מי שירצה בכך יוכל להנפיק תעודת זהות חכמה או דרכון בכל אחד מ-31 לשכות האוכלוסין ברחבי הארץ. פרויקט התעודות החכמות נידון במשך שנים והושק רשמית בלשכת האוכלוסין בראשון לציון לפני חודשיים, שבמהלכם הצטרפו לשכות אחרות.

 

 (צילום: אהוד קינן) (צילום: אהוד קינן)
(צילום: אהוד קינן)

 

לא חובה להצטרף

התעודה כוללת תמנות פנים ממוחשבת וסריקה ממוחשבת של טביעות אצבע, של שתי האצבעות המורות - נתונים אלה נשמרים במאגר ביומטרי ארצי, על מנת למנוע התחזות ולהקל על תהליך הנפקת תעודה חדשה במקרה של אובדן. על פי פשרה שהושגה בדיונים על החוק, בשלב זה, אין שום חובה להצטרף למאגר וניתן להנפיק תעודות זהות ודרכונים רגילים. בעוד כשנתיים יוחלט בכנסת האם להמשיך ולהקים את המאגר, או להשמיד אותו.

 

גדעון סער, שר הפנים ואיתו גם רשות האוכלוסין והרשות הביומטרית אומרים כי אין סיבה לחשש וכי המאגר מוגן ברמה הגבוהה ביותר, ונחוץ בשביל למנוע גניבת זהויות. המתנגדים למאגר, מאידך, מביעים חשש שמא המאגר יפרץ, או ידלוף, ושכוחות הבטחון יעשו בו שימוש לרעה, וחלקם ממשיכים לקיים מאבק וקמפיין נגד הפרויקט.

 

סגני שר הפנים, פאינה קירשנבאום התארחה לפני כשבועיים ב-ynet וענתה לחלק משאלות הגולשים. ביום ראשון הקרוב, יתארח פרופ' אלי ביהם, דיקן הפקולטה למדעי המחשב בטכניון, מהבולטים בתחום הקריפטולוגיה בישראל ומהמתנגדים למאגר ויענה אף הוא לשאלות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים