שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ירוחם תוכפל: אושרה תוכנית לכ-700 דירות
  ועדות התכנון אישרו תוכנית של רשות מקרקעי ישראל לבניית 677 דירות חדשות בעיר הדרומית, מהן 130 יחידות שיהיו מיועדות לדיור בר-השגה. יחד עם תוכנית נוספת לבניית 1,000 דירות שכבר אושרה - תוכפל האוכלוסייה בירוחם. באופקים נבחנת תוכנית להקמת 150 דירות במרכז העיר

  מתיחת פנים לערי הדרום: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז דרום אישרה היום (ד') למתן תוקף תוכנית לבניית 677 יחידות דיור חדשות בשטח של 740 דונם בירוחם, מתוכן 130 יחידות שיהיו מיועדות לדיור בר-השגה.

   

   

  תוכנית זו, ותוכנית נוספת של רשות מקרקעי ישראל לבניית 1000 יחידות דיור בעיר אשר אושרה בוד"ל (הוועדה הארצית לדיור לאומי) בראשית השנה, יוסיפו לירוחם כ-1,677 יחידות דיור בסך הכל. בכך האוכלוסייה בעיר הדרומית תוכפל.

   

  על פי התוכנית, 444 יחידות דיור ייבנו בבנייה רוויה (לגובה), מהן 130 דירות קטנות; ו-233 יחידות דיור יהיו צמודות קרקע במסגרת מגרשי "בנה ביתך". עוד כוללת התוכנית 275 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים וכ-135 דונם של פארק מרכזי, כך שהשכונה החדשה תהיה מוקפת בשטחים ירוקים פתוחים, בשילוב פארק וטיילת לאורך נחל שועלים.

   

  ברשות מקרקעי ישראל מסבירים כי השכונה המתוכננת אמורה להשתלב במערך הבינוי החדש של העיר, בהתאם לתוכנית המתאר החדשה, וכי מטרת התוכנית היא למשוך אוכלוסייה איכותית לירוחם, תוך ניצול ההזדמנות של מעבר עיר הבה"דים לדרום.

   

  בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל, אמר עם אישור התוכנית כי "אנו ערים למקומה המשמעותי של ירוחם במטרופולין, וביכולתה למשוך אוכלוסיות חזקות עם המעבר לעיר הבה"דים, שיגבירו את קצב הצמיחה ותנופת הפיתוח בעיר הדרומית. נעשה כל שנוכל לסייע לירוחם לממש את הפוטנציאל הטמון בה".

   

  אופקים: 150 דירות בבנייה רוויה

  בתוך כך, אישרה הוועדה המחוזית להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת 150 יחידות דיור וכן שטחי מסחר ומבני ציבור במרכז העיר אופקים. מדובר בתוכנית משותפת לרשות מקרקעי ישראל ולעיריית אופקים, שתכלול גם הקמת תיאטרון ומרכז אמנויות בעיר.

   

  התוכנית מתפרשת על פני שטח של כ-33 דונם וממוקמת בקרן הרחובות הרצל, שרת שקד ובית וגן. שטחי הבנייה מתפרשים על פני כ-24 אלף מ"ר, כאשר היקף שטחי המסחר והאמנות יעמוד על כ-2,500 מ"ר.

   

  על פי התוכנית, ייבנו 150 יחידות דיור בתמהיל של דירות 4-5 חדרים בשלושה מבנים בגובה 15 קומות כל אחד. זאת בניגוד לבנייה הנמוכה הרווחת בעיר אופקים. על עריכת התוכנית הופקד משרד לרמן אדריכלים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הרצל יוסף
  ירוחם. שכונה חדשה, חלקה לדיור בר-השגה
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים