שתף קטע נבחר

נתניהו: אם אין אני לי - מי לי

רה"מ מתח ביקורת מרומזת על ארה"ב וההצעה המתגבשת: ""צריך להבטיח שהמשטר הסורי יפורק מהנשק הכימי". פרטי ההצעה הרוסית הועברו לארה"ב

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אחר הצהריים (יום ד') ליוזמה הרוסית לפרק את סוריה מנשק כימי כדי למנוע תקיפה אמריקנית. "העולם צריך לוודא שמי שמשתמש בנשק להשמדה המונית משלם על כך מחיר", אמר נתניהו בטקס סיום קורס חובלים בבסיס חיל הים בחיפה. "המסר שיתקבל בסוריה ייקלט היטב באיראן". הוא מתח ביקורת מרומזת על ארצות הברית ואמר: "אם אין אני לי - מי לי".

 

תקיפה על תנאי - ידיעות נוספות

 

      

נתניהו הוסיף ואמר כי "במרחק לא רב צפונה מכאן נטבחים מדי יום עשרות ולפעמים מאות אזרחים חפים מפשע. חלקם הוצא להורג בגז. בנשק כימי. זהו פשע חמור. פשע נגד האנושות. עכשיו צריך להבטיח שמשטר הסורי יפורק מהנשק הכימי". ראש הממשלה הדגיש כי "בימים אלה תקף אולי יותר מתמיד הכלל שמנחה אותי בעיקר פעילותי כראש הממשלה ועליו אני מקפיד מאוד. אם אין אני לי, מי לי? אם אין לנו, מי לנו? אנו לנו".

  

גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס ליוזמה הרוסית לפירוק סוריה מנשק כימי. "ברגעים אלו מנהיגי ארצות הברית ורוסיה פועלים למציאת דרך אמינה להשיג מטרה זו ללא מלחמה", אמר נשיא המדינה. "על אמינותו של אסד בקיום ההסכם אין לסמוך, אבל על ארה"ב אפשר לסמוך. מהיכרותי עם הנשיא אובמה והנשיא פוטין אני משוכנע כי אם יושג הסדר, הוא יהיה אמין, מפורש ומשמעותי. ההסדר חייב יהיה למנוע באופן מוחלט הימצאות נשק כימי בידי אסד".

  

פרס הוסיף ואמר כי "גם אסד יודע כי פגיעה בישראל תעלה לו במחיר קטלני. הוכחנו שביכולתנו להדוף מלחמות". הוא הדגיש כי "הסערות אינן נובעות מישראל. ישראל גם לא מתרגשת מניסיונות השווא ליחסן אליה. גם מפני שהיא חזקה וגם מפני שהיא צודקת. ישראל ערוכה להגן על האי שלה, ושואפת ליצור תנאים שירגיעו את זעפו של הים ולהביא שלום לחופיו ולמימיו של הים התיכון".

  

עלה ים! עלה ים! עלה ים ים ים! (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
עלה ים! עלה ים! עלה ים ים ים!(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

שר הביטחון משה יעלון נאם גם כן בטקס ואמר כי "אנחנו עוקבים אחר ההתרחשויות באחריות ובשיקול דעת בהכרה כי עלינו לסמוך על עצמנו, כוחנו ויכולת ההרתעה שלנו. אנו חיים במציאות שבה חוסר יציבות היא הדבר היציב היחיד בתוך במימיו הסוערים של המזרח התיכון"

 

בתוך כך, אחר הצהריים העבירה רוסיה לארה"ב את תוכניתה להעברת הנשק הכימי של סוריה לפיקוח בינלאומי. כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" מפי מקור ביטחוני. על פי המקור, שתי המדינות ידונו בתוכנית מחר בז'נבה בפגישה בין שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב לבין מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי.

 

 

 

זהו טקס סיום קורס החובלים מספר 127. 31 בוגרים, כולם גברים, יקבלו את הסיכה הנכספת. לראשונה, בוגרי הקורס יגיעו לרחבת המסדרים דרך הים בסירות גומי. הטקס הוקדם הפעם לשעות אחר הצהריים בשל נוכחותם של ראש הממשלה והנשיא. בשל החום הוצבו ציליות מעל ליציעי המשפחות ומצננים, ולהקת חיל הים הנעימה את ההמתנה. רבים מבני המשפחות והחברים לבשו חולצות עם שמות המסיימים. מלבד המשפחות והחברים הגיעו לטקס גם הנספחים הצבאיים בשגרירויות. 

 

לטקס הגיעו גם בוגרים של הקורסים מהשנים 1963, 1973, 1983, 1993 ו-2003. לקראת ציון 40 שנה למלחמת יום הכיפורים, התייחס הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ בנאומו הקצר ללוחמי החיל באותה מלחמה כשאמר: "אני מבקש להביע הערכה ותודה לכם דור 1973 של חיל הים שידע לנצח ביעילות ובמומחיות וטקטיקה ושימש והיווה ומהווה עד היום דוגמה למהלך של הפקת לקחים ושל מימוש ייעודו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבישג שאר-ישוב
נתניהו בטקס סיום קורס חובלים, היום
אבישג שאר-ישוב
אבישג שאר-ישוב
נשיא המדינה שמעון פרס
אבישג שאר-ישוב
מומלצים