שתף קטע נבחר

איפה אתם בחג? דווחו למשפחה בזמן אמת

אוספים מישהו? נוסעים לחברים? קובעים להיפגש? אפליקצית גלימפס כוללת מגוון אפשרויות לחלוק עם חברים את המיקום שלכם בזמן אמת

הטלפון מצלצל. מהצד השני נשמעות השאלות "אתם בדרך?", "איפה אתם?", "כבר עברתם את נתניה?". גלימפס היא אפליקציה שתעה על השאלות האלה על ידי שידור המיקום שלכם (באמצעות ה-GPS בסמארטפון) באופן זמני לבן אדם אחד, לקבוצה או באופן פומבי, לפי בחירתכם - בדומה לתוכנות הניווט אך עם קצת יותר אפשרויות. 

 

שיתוף מיקום נקרא "לשלוח גלימפס", וכדי לעשות את זה צריך להוריד את האפליקציה לטלפון הנייד. כדי לקבל גלימפס לא צריך להוריד את האפליקציה - צריך רק דפדפן בטלפון או במחשב. למעשה, שליחת הגלימפס עצמו היא בסך הכל שליחת קישור שאפשר לפתוח בכל דפדפן.

 

האפליקציה מתחברת לאפליקציות האחרות שמותקנות על הטלפון ומאפשרת לשלוח את הלינק דרך SMS, ווטסאפ, אימייל, הודעת פייסבוק, הנגאאוטס, ועוד. אפשר גם לשתף את הגלימפס שלכם בפייסבוק כך שחברים שלכם (וכל מי שרואה את הקישור) יוכלו לראות ישירות בניוז פיד שלהם את מיקומכם בתנועה.

 

תפסוני!

כך תשלחו גלימפס לחבר או בן משפחה. ראשית, התקינו את האפליקציה. מהמסך הראשי של גלימפס אתם יכולים לשלוח גלימפס, לנהל את הגלימפסים שלכם או לצפות בגלימפסים ששיתפו איתכם.

 

 

 

לחצו על Send Glympse. אתם תועברו למסך שבו אתם יכולים לבחור עם מי לשתף את המיקום שלכם ולכמה זמן. אתם יכולים להוסיף הודעה אישית ולציין את היעד שלכם. כברירת המחדל, גלימפס משדרת את המיקום שלכם ל-15 דקות בלבד, ולאחר מכן תפסיק והקישור יפוג. אתם יכולים להאריך את משך הגלימפס בכל שלב אם זה לא מספיק לכם. אפשר גם לעצור את השידור בכל רגע.

 

 

הדבר היחיד שאתם חייבים להזין במסך הזה כדי להמשיך, הוא הנמען של הגלימפס. לחצו על Select Recipient. במסך הבא תוכלו לבחור איש קשר מהטלפון שלכם (SMS), או אפליקציה שדרכה תרצו לשלוח את הגלימפס - ותשלחו.

 

מעכשיו יכולים כבר לראות אתכם בנסיעה בזמן אמת בדפדפן בסלולרי או במחשב.

 

הנה אתם על המפה ()
הנה אתם על המפה

 

מי יראה?

אנחנו ממליצים לבחור באפליקציה ולשלוח דרכה כדי לא לבחור איש קשר בטעות. רשימת אנשי הקשר בגלימפס מכילה המון כפילויות ואנשים שהתכתבם איתם רק פעם אחת, וזה הופך את מלאכת הבחירה לקשה מאוד, במיוחד אם אתם בנסיעה. הדרך הנוחה יותר היא לבחור אפליקציה (פייסבוק, SMS, ג'ימייל, הנגאאוטס, ווטסאפ וכו'), ולשלוח את הלינק ממנה. אחרי שבחרתם באיש קשר או אפליקציה, לחצו על כפתור החזרה בטלפון שלכם.

 

לאחר מכן אתם יכולים לשנות את משך הגלימפס או להשאיר אותו על 15 דקות. האופציה הבאה היא צירוף הודעה אישית. בתור התחלה, אם חברים שלכם לא מכירים את האפליקציה, מומלץ לצרף הודעה אישית לגלימפס: "היי, זה אסף. אני בדרך אליך. אם תלחצי על הקישור תוכלי לראות את המיקום שלי בזמן אמת. אני מבטיח שזה לא וירוס!". ככל שאתם וחברים שלכם תהיו יותר מתורגלים עם האפליקציה, תוכלו לוותר על צירוף הודעה. לבסוף, אתם יכולים להוסיף יעד סופי, אם כי בדרך כלל זה מיותר כי כל מי שמצטרף לנסיעה או לפגישה כבר יודע לאן הולכים.

 

כשסיימתם, לחצו על Send. אם בחרתם איש קשר, הגלימפס ישלח אליו. אם בחרתם באפליקציה, היא תקפוץ לאחר ה-Send ותצטרכו לבחור בתוכה אנשי קשר ולשלוח את הלינק. אם אתם יוצרים גלימפס שאתם יודעים שיחזור על עצמו, כמו איסוף טרמפיסטים בדרך לעבודה, תוכלו לשמור קיצור דרך אליו על ידי לחיצה על Save. הגלימפס ישמר בלשונית ה-Shortcuts במסך הראשי של האפליקציה ותוכלו להפעיל אותו מהר בפעם הבאה שתצטרכו אותו.

 

ככה זה נראה מהצד השני ()
ככה זה נראה מהצד השני
 

 

לאחר ששלחתם את הגלימפס, במסך הראשי של האפליקציה תוכלו לראות את הגלימפס המשודר כעת, ולראות מתי הוא פג. כאמור, אפשר להאריך את הגלימפס, לעצור אותו, לערוך אותו או לשלוח אותו לחברים נוספים.

 

  

 

איפה מורידים?

להורדת האפליקציה לחצו כאן או חפשו Glympse בחנות האפליקציות של המכשיר שלכם. האפליקציה תומכת במכשירי אפל שמריצים גירסת iOS 5 ומעלה, מכשירי אנדרואיד, ווינדוז פון 7 ו-8 ואף מכשירי ווינדוז מובייל ישנים ובלקברי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים