שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חגיגה בבי"ח: דודה, אמא ותאומות בחדר לידה
  לפני 26 שנה ילדו האחיות פנינה ותהילה באותו הזמן. השבוע נסגר מעגל משפחתי כשפנינה יילדה את בנותיה התאומות של תהילה, שילדו בהפרש של ימים. מבולבלים? המשפחה הנרגשת מספרת איך זה ייתכן
  סיפור כזה לא ראו מעולם בבית החולים "לניאדו" בנתניה: לפי 26 שנה ילדו האחיות פנינה ותהילה יום אחרי יום את בנותיהן. פנינה ילדה בן ותהילה ילדה תאומות: לאה ועדי. 26 שנה אחרי סגרה פנינה מעגל ויילדה את שתי האחייניות שלה, שגם הפעם ילדו בסמוך, בהפרש של מספר ימים.  

    

  לפני כשבוע הגיעה לאה אלון (26) במיוחד ממצפה רמון לבית החולים "לניאדו" שבנתניה במטרה אחת בלבד: שדודתה פנינה רוזנווסר, המיילדת הראשית של בית החולים, תיילד אותה. ארבעה ימים לאחר מכן הגיעה אחותה התאומה, עדי הרץ, מקריית ארבע לבית החולים עם אותה מטרה: שדודתה פנינה תיילד אותה. אלון ילדה את בנה הבכור, איתן אליהו ואילו הרץ ילדה את בתה הראשונה. 

   

  המיילדת/דודה פנינה (מימין), עדי והתינוקת והאמא/סבתא תהילה (באדיבות בית החולים "לניאדו")
  המיילדת/דודה פנינה (מימין), עדי והתינוקת והאמא/סבתא תהילה(באדיבות בית החולים "לניאדו")

   

  "כל הדרך לבית החולים הייתי בלחץ ולא ידעתי אם אני עשיתי את ההחלטה הנכונה ואם אצליח להגיע ללניאדו", מתארת הרץ את הדרך לחדר הלידה. "ברגע

  שהתחילו הצירים לא חיכינו וישר יצאנו לדרך, וברוך השם הספקנו. הגענו בשלב מאוד מתקדם, אבל לשמחתי זה לא היה מאוחר מדי ופנינה הספיקה ליילד אותי".

   

  "מאוד רציתי שפנינה תיילד אותי", מספרת אלון. "ידעתי שזה המקום שאני ארגיש בו הכי בטוחה, במיוחד כיוון שמדובר בלידה הראשונה. למרות שזה היה רחוק ושבוע לפני התאריך כבר הגענו לאזור, עשינו הכל כדי שזה יהיה ב'לניאדו' ולא הצטערתי לרגע".

   

  פנינה ותהילה בבית היולדות, לפני 26 שנה (באדיבות בית החולים "לניאדו")
  פנינה ותהילה בבית היולדות, לפני 26 שנה(באדיבות בית החולים "לניאדו")

   

  "אנחנו חמש אחיות ותהילה ואני ילדנו בהפרש של 36 שעות, ואני זוכרת שזו הייתה אטרקציה בבית החולים", נזכרת רוזנווסר בלידה שלה עצמה, שהתרחשה יום אחרי הלידה של אחותה, בה נולדו התאומות עדי ולאה. "מאז כבר הפכתי למיילדת ויילדתי את האחיות שלי, וזה היה עבורי מרגש בכל פעם מחדש. עכשיו הגעתי לדור הבא, ואני מודה שזה עוד יותר מרגש, גם בגלל שזסוגר עבורי מעגל וגם בגלל שהלידות הפעם היו כל כך סמוכות".

   

  הרץ ואלון מספרות כי גם את ההריון עברו בצמוד. "שיתפנו אחת את השנייה במשך כל ההריון, דיברנו הרבה על כל הבדיקות, ממש חווינו את ההריון ביחד. קיווינו להיות ביחד גם בחדר הלידה, אבל לא יצא לנו", מספרת הרץ.

   

  התאומות עדי (מימין) ולאה עם בני זוגן והתינוקות הטריים
  התאומות עדי (מימין) ולאה עם בני זוגן והתינוקות הטריים

   

  גם את התקופה הקרובה יבלו השתיים ביחד, כיוון שעם השחרור מבית החולים הגיעו שתיהן להתארח בביתם של ההורים בשדמות מחולה שבבקעת הירדן. "יהיה נחמד לבלות את השבועות הראשונים ביחד, עם הפינוק של ההורים והעזרה של האחים", אומרת אלון. "לא תכננו את ההריון המשותף. אני סיפרתי לעדי בזמנו שאני בהריון וזמן קצר אחר כך גם היא גילתה שהיא בהריון בעצמה. זה היה מדהים. אנחנו מאוד קשורות ומאוד התרגשנו שנלד בסמיכות אחת לשנייה".

   

  הרץ מוסיפה שבבית החולים לא הצליחו הבינו מה בדיוק קורה, כיוון שהיא ואחותה אמנם לא זהות, אך הן דומות מאוד. "הרבה אחיות במחלקה התבלבלו ושאלו אותי: 'רגע, לא השתחררת כבר?'. היו כאלה שגם שאלו אותי איך יש לי בת כי הם זכרו את אחותי שילדה בן", היא מתארת בשעשוע.

   
   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חגיגה בבי"ח: דודה, אמא ותאומות בחדר לידה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התאומות עדי (מימין) ולאה. "רצינו להיות יחד בחדר לידה"
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים