שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: עידו ארז
  אבא איים ותקף, אמא התלוננה ופחדה, הילדים הסתגרו והשתתקו. החיים שהיו במשפחת גור
  הוא איים ש"ישבור לה את העצמות", זרק נעל וטען ש"אם יגעו בילדים אני רוצח אותה". מסמכי בית משפט ועדויות מציירים תמונה של קשר רווי מתחים בין רונית לאלי גור, שרצח את יהב (5) ועדן (4). הוא הואשם בתקיפה ובאיומים אך בבדיקה פסיכיאטרית נקבע שאינו מסוכן. גורמי רווחה: לפני כחודש הפר צו הרחקה וסימס לאשתו שהוא אוהב אותה - אך היא סירבה להתלונן שוב
  שנה שלמה גרו בני הזוג המסוכסכים יחדיו, קיבלו טיפול בנפרד - וניסו ללא הצלחה למנוע מהילדים להיחשף למחלוקות ביניהם. גורמי רווחה במועצת עמק חפר שטיפלו באלי גור, שרצח אתמול (יום ד') את שני ילדיו והתאבד בערב החג, סיפרו שבני הזוג הופנו אליהם לאחר שהאם רונית התלוננה כי הוא איים לרצוח אותה. הקשר בין האב לילדיו יהב (עוד שבוע היה בן 5) ועדן (4), סיפרו העובדים הסוציאליים, דווקא היה חזק וטוב והוא היה אב מסור. אבל בסוף הוא חטף אותם, השליך אותם מקומה 11 - וקפץ אחריהם אל מותו.

   
  לעיון בכתב האישום נגד אלי גור -
  לחץ כאן

   

  עוד כתבות ב-ynet:

  האם: "הייתה לי הרגשה שהוא ינקום בי"

  עו"ד האם: "האב ניסה לרצוח אותה"; המשטרה: "אי אפשר היה למנוע"

   

  מכתב האישום שהוגש נגד האב (בן 52) בגין תקיפה ואיומים עולה כי בתחילת יוני שעבר רבו בני הזוג על חינוך ילדיהם, וגור לקח את המפתחות לרכב המשפחה. רונית ניסתה לקחת אותם חזרה מתיקו, ובעלה איים עליה כי אם תיגע שוב בתיק שלו "ישבור לה את העצמות". בנוסף, הוא הוציא את האוויר מגלגלי הרכב, חטף את תיקה, גזר את כרטיס האשראי וגרס את פנקסי הצ'קים שלה. באותו הערב, לאחר המריבה, אמר לאשתו כי "אם יגעו בילדים אני רוצח אותך".

   

  הילדים יהב (5) ועדן (4) (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  הילדים יהב (5) ועדן (4)(צילום: עידו ארז)

   

   

  בבת חפר מספרים על משפחת גור    (צילום: עידו ארז)

  בבת חפר מספרים על משפחת גור    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המשטרה בזירת הרצח וההתאבדות בצפון תל אביב    (צילום: ירון ברנר ומוטי קמחי)

  המשטרה בזירת הרצח וההתאבדות בצפון תל אביב    (צילום: ירון ברנר ומוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עו"ד האם שילדיה נרצחו: התרענו שזה יקרה    (צילום: חסן שעלאן)

  עו"ד האם שילדיה נרצחו: התרענו שזה יקרה    (צילום: חסן שעלאן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בני הזוג המשיכו בטיפול של גורמי הרווחה, אולם לפני כחודש וחצי אירע לדברי הגורמים עוד מקרה אלים: רונית הגישה תלונה במשטרה בעקבות ויכוח שהתעורר בין בני הזוג, שבמהלכו זרק אלי כפכף על מנורה שהתנפצה. על רקע מקרה זה,

  הוציאה המשטרה צו הרחקה נגד האב, שאסר כל מגע או כל תקשורת בינו לבין האישה והתיר לו לפגוש את ילדיו רק במרכז קשר תחת פיקוח של עובדים סוציאליים. הצו הזה הוצא למשך חודש וחצי והוארך לאחרונה. באחרונה גובשה חוות דעת פסיכיאטרית בעניינו של החשוד, ובה נקבע כי הוא בריא בנפשו ולא זקוק לטיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי.

   

  אולם רונית העידה, לפי גורמים המעורים בפרטי המקרה, שחששה כי בעת התקף זעם הוא יפגע בה ובילדים, מפני שבעבר כבר איים ברצח. גם עדויות על ניסיונות חטיפה בכוח היו שם, וכן מקרי אלימות.

   

  אלי גור ()
  אלי גור

   

  האב הרוצח אלי גור ()
  האב הרוצח אלי גור
  "להערכתי, בריא בנפשו ולא זקוק לטיפול". חוות הדעת הפסיכיאטרית (ynet) (ynet)
  "להערכתי, בריא בנפשו ולא זקוק לטיפול". חוות הדעת הפסיכיאטרית

  קטע מכתב האישום שהוגש נגד האב בגין תקיפה ואיומים ()
  קטע מכתב האישום שהוגש נגד האב בגין תקיפה ואיומים
   

  תושב היישוב בת חפר, שמכיר מקרוב את בני הזוג שהתגוררו במקום, חיזק את טענותיה של רונית כי אלי נקט אלימות כלפיה: "הייתה תקופה שהיא הסתובבה עם משקפי שמש על פניה. היה אירוע שבו הוא חיבל ברכבה וניקב לה את הצמיגים, אחר כך הוא מכר את המכונית שלה וסגר לה את החשבונות. היא נשארה בלי כסף והוא חסם אותה מהכול", העיד האיש. "היא לא הייתה יכולה לשלם את חשבונותיה ואת חשבונות הילדים".

   

  "היה עצוב לראות את השינוי בילדים"

  בני הזוג גם ויתרו על הטיפול הזוגי ונפגשו בעיקר בדיונים משפטיים, לאחר שלא הסכימו על שעות המפגש עם הילדים, על תדירות הביקורים ועל דמי המזונות. כאמור, בית המשפט נענה לבקשת האישה לצו הרחקה, אולם גורמי רווחה סיפר כי גור הפר אותו בתקופה שלפני ראש השנה האחרון: הוא שלח לפרודתו הודעות טקסט שבהן סיפר כמה הוא אוהב אותה. גורמי הרווחה קראו לרונית להגיש תלונה על שבעלה מפר את הצו, אבל לטענת אותם הגורמים, האישה פחדה וחששה שמעורבות נוספת של המשטרה רק תחמיר את המצב. בשבוע שעבר היה אמור להתקיים דיון בעניין האישום, אבל הוא נדחה כי אמו של אלי נפטרה.

   (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)

  הבניין שממנו השליך אלי גור את ילדיו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הבניין שממנו השליך אלי גור את ילדיו(צילום: מוטי קמחי)
  הילדים יהב ועדן בצילום משפחתי ()
  הילדים יהב ועדן בצילום משפחתי

  בית המשפחה ביישוב בת חפר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  בית המשפחה ביישוב בת חפר(צילום: עידו ארז)
   

  חבר המשפחה מבת חפר סיפר גם כי הילדים הושפעו מאוד מהמשבר בין ההורים. "מילדים טובים ופתוחים הם נסגרו והשתתקו. הריב בין ההורים מאד השפיע עליהם. ריחמנו עליהם והיה עצוב לראות את התהליך שהם עברו בחודשים האחרונים כשהמצב בבית הידרדר". הוא הוסיף כי על האב אמנם נאסר להיכנס ליישוב, אולם הוא היה מתקשר לגן שבו למדו הילדים כדי לשוחח איתם. "מה שהכי עצוב זה שהיום אין לאמא נפש בעולם הזה, היא לבדה", הוא הוסיף. "הוריה נפטרו לפני שנים ושני אחיה מבוגרים מאוד. זו טרגדיה קשה וכולם בהלם וכואבים את כאבה של האמא שנשארה עכשיו לבד".

   

  גורמי הרווחה: לא היו סימנים שיפגע בילדים

  במשטרה הסבירו כי לא נהוג להחזיק במעצר חשודים בעבירות כאלו, גם במקרה של הגשת כתב אישום. גורמי הרווחה ששוחחו עם ynet התעקשו כי נעשה הכול כדי למנוע את הרצח הזה. "לא היו סימנים שהגבר יפגע או ירצח את הילדים, למרות תלונות האישה", אמרו. האם אמרה היום למקורביה, לאחר שקיבלה את הבשורה: "הייתה לי הרגשה שהוא ינקום בי".

   

  "ידענו שהמצב יגיע למקום הזה והתרענו בפני כל הגורמים", הצהירה עורכת הדין של האמא, אורלי יעקב. "אם זה במשטרה, עובדים סוציאליים - כולם היו מעודכנים, וחבל שזה נגמר ככה". לדברי עורכת הדין, "האמא התלוננה על אלימות קודמת ועכשיו הבעל ניסה לרצוח אותה וחטף את הילדים". לתחנת המשטרה בטייבה, שם תושאלה האם לאחר שקיבלה את ההודעה על מות ילדיה הגיע גם מנהל העבודה שלה פיליפ סימון. הוא סיפר כי בשבועיים האחרונים שני הילדים היו כל הזמן במקום העבודה עם האם כי חששה לשלומם.

  האם רונית גור ()
  האם רונית גור

  גופות השלושה ברחבת הכניסה לבניין בצפון תל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  גופות השלושה ברחבת הכניסה לבניין בצפון תל אביב(צילום: מוטי קמחי)
   

  בני הזוג הגיעו ליישוב שבשרון לפני כארבע שנים מחו"ל ורכשו את הדירה. היא עבדה במחלקת הספורט של מועצת עמק חפר, ואילו אלי עבד עד לפני כחודשיים בחברת קירור ומיזוג. בעברו, לפני כעשור או יותר, שירת כשוטר סיור במרחב דן. משפחתו מאור יהודה, ושם התגורר אחרי שעזב את הבית בחודשים האחרונים. "זו משפחה רגילה, משפחה שקטה ונורמטיבית, לא היה דבר שעשוי היה להצביע על מה שיקרה", סיפרה לימור, שמתגוררת בצמוד לבית המשפחה בבת חפר.

   

  לדבריה, "לפני כמה חודשים אלי עזב את הבית והיא לא סיפרה והתביישתי לשאול. הבנו שמשהו לא בסדר. לא מזמן ראיתי את הילדים ושאלתי אותם איך משתלבים בגנים בפתיחת השנה והם סיפרו שנחמד וטוב להם. מדובר בשני ילדים

  מקסימים". עם זאת, שכנים כן נזכרו בפרט שהעיד על התנהגות אלימה. לדבריהם, גור כעס על כך שחונים בצמוד לחומה של ביתו ואף הציב שלט "חניה אסורה" על החומה, אף שמדובר בשטח ציבורי. "בכל פעם שהיו חונים בצמוד לחומה שלו הוא היה משתולל ועושה בלגן שלם", הוסיף בעלה של לימור, שמעון,  שטען כי באחד המקרים גור אף ניקב גלגלי רכב שחנה במקום.

   

  מחקירת משטרת מרחב שרון עולה כי אתמול אחר הצהריים הגיע אלי גור לבית שבבת חפר, וככל הנראה חנק את אשתו עד אובדן הכרה. לאחר מכן הכניס את הילדים בכוח לרכב ונמלט איתם. לפי רישומי המשטרה, האם יצרה עמם קשר ב-15:10 ודיווחה למוקד 100 על החטיפה. הדיווח הועבר למשטרת טייבה, שפתחה מיד בסריקות בסיוע מסוק. במקביל נשלחו ניידות לבית האם ולבתי קרובי משפחתו של האב באור יהודה, אך במהלך הסריקות התקבלה הבשורה הקשה על האירוע בתל אביב. "עשינו כל מה שאפשר, אי אפשר היה למנוע את האסון", אמרו במשטרה.

  פורסם לראשונה 18/09/2013 22:30

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  הילדים שנרצחו יהב ועדן
  צילום: עידו ארז
  צילום: עידו ארז
  בית המשפחה. על האב נאסר להיכנס ליישוב
  צילום: עידו ארז
  מומלצים