שתף קטע נבחר

שרה סילברמן עם צלב על הצוואר

"למה שרה סילברמן עונדת צלב?" ו"האם סילברמן מתנצרת?" אלו מקצת השאלות שעלו בכותרות העיתונות היהודית האמריקאית, בעקבות ראיון שהעניקה הקומיקאית היהודייה, ובו ענדה תליון צלב על צווארה. "זה לא נראה כעוד בדיחה", פירשן אחד האתרים. למחרת נפתרה התעלומה

שרה סילברמן מכה שנית (או שלישית, או עשירית): הפעם, גועשים אתרי האינטרנט היהודיים (ולא רק) בעקבות ראיון שנתנה לוו' קמאו בל בתוכנית "Totally Biased" (או, בתרגום חופשי: מוטה לחלוטין). בראיון שהתקיים בתחילת השבוע, הופיעה סילברמן, קומיקאית יהודייה למהדרין (שביססה חלק ניכר מהקריירה שלה על מוצאה), כשעל צווארה שרשרת עם תליון צלב.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

"למה שרה סילברמן עונדת צלב?" שאלו אתרי האינטרנט, וגם: "האם שרה סילברמן מתנצרת?" תשובה לכך ניתנה אמש (שבת), כאשר אחותה של שרה, סוזאן סילברמן, המכהנת כ"רביי" (רבה) רפורמית - ואף אביהן של השתיים - הגיבו באתר ה-HEEB, שהיה הראשון לחשוף את הסיפור.

 

התקשורת היהודית תוהה: האם זו עוד בדיחה? שרה סילברמן והצלב, בתוכנית Totally Biased ()
התקשורת היהודית תוהה: האם זו עוד בדיחה? שרה סילברמן והצלב, בתוכנית Totally Biased

 

"אלה באמת הם", כתב ה-HeebMagazine, וצירף העתק של תגובות-הפייסבוק של הקרובים. דונאלד סילברמן כתב כי סבתה ביקשה לדעת מה פשר השרשרת שנמצאת ברשותה של הנכדה הידועה. "אני עדיין יהודייה", מסרה סילברמן לסבתה, והסבירה כי מדובר במזכרת שענדה על סט של סרט שבו כיכבה.

 

ואילו אחותה, סוזאן, סיפרה סיפור קצת אחר. לדבריה, התקשרה אליה כדי להבין מה לעזאזל עבר במוחה (בעידון-מה של הסגנון המקורי), ואילו שרה הבהירה כי מחבבת את השרשרת המצביעה לכיוון שדיה.

 

סילברמן הקומיקאית התגאתה לא פעם באחותה, שהשתתפה במאבקן של "נשות הכותל" על הזכות להתפלל ברחבה בצורה שוויונית, ואף נעצרה על ידי המשטרה.

 

אחת "היהודיות החמודות ביותר בהוליווד"

בעוד הראיון בין צמד הקומיקאים נסוב סביב עניינים של גזענות, בדיחות עדתיות נוסח ארה"ב ("אני צוחקת על כולם: על מקסיקנים ועל יהודים כאחד", אמרה) - והרגישות שהיא מגלה לבדיחות אודות גילה, לא נאמרה אף מילה על התליון המוזהב סביב צווארה. 

 

התקשורת היהודית געשה בימים האחרונים סביב הסיפור, על אף שסילברמן נודעת כפרובוקטורית לא קטנה: "שרה, אנו ידעים שאת

חושבת שישו קסום", כתב ה-HEEB, בקריצה לסרטה Jesus Is Magic, "אבל האם אליו תפני לעת זיקנה? מה קורה כאן? האם איבדנו את אחת היהודיות החביבות עלינו, לטובת שירת הסירנות של הגויים - ואולי שרה סתם מותחת אותנו?"

 

ה"TIMES OF ISRAEL" שניתח את התמונה, כתב כי לא נראה שמדובר בעוד אחת מהפרובוקציות של סילברמן, שכן "ניתן היה בקלות שלא להבחין בשרשרת הקטנה", והזכיר כי היא נוטה להיות מעורבת בביקורת פוליטית וחברתית, ואף תקפה השנה את מתנגדי ההפלות. "למרות שכתבה וכיכבה בקומדיה Jesus is Magic, לא היה כל סימן לכך שסילברמן שוקלת להמיר את דתה לנצרות", נכתב באתר.

 

רק השבוע נבחרה סילבמן כאחת הנשים היהודיות המתוקות ביותר בהוליווד, בפרויקט מיוחד שערך האתר "סלבס", במקום ה-20 (למקום הראשון הגיעה אשלי טיסדייל מ"היי סקול מיוזיקל").


פורסם לראשונה 20/09/2013 16:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זה לא מגן-דוד. מה קרה לה?
"זה לא נראה כעוד בדיחה". או שכן?
מומלצים