שתף קטע נבחר

7 שרים לנתניהו: לדון מחדש בשחרור אסירים

התארגנות חריגה של שרי הימין נגד המשך עסקת שחרור המחבלים. בעקבות רצח סמל תומר חזן בבית אמין והירי בסמ"ר גל קובי בחברון כתבו 7 שרים לרה"מ: "נבקשך לכנס בהקדם את הממשלה על מנת לדון בהמשך מדיניות שחרור האסירים"

הרמטכ"ל סבור כי מדובר "בצירוף טרגי של אירועים", אבל שרי הימין מאמינים כי רצח סמל תומר חזן בבית אמין והירי בסמ"ר גל קובי בחברון מעידים על כישלון עסקת שחרור המחבלים תמורת השיבה למשא ומתן מדיני. בהתארגנות חריגה, ביקשו שבעה שרים מראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס את הממשלה בדחיפות ולדון מחדש בשחרור האסירים ואף שלחו לו מכתב בעניין.

 

השר בנט בלוויה, היום. מכתב דרישה (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
השר בנט בלוויה, היום. מכתב דרישה(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

על המכתב חתומים שרי הבית היהודי נפתלי בנט, אורי אורבך ואורי אריאל, וארבעה משרי הליכוד ביתנו - עוזי לנדאו, סופה לנדאו, יאיר שמיר וישראל כץ, חבר הליכוד היחיד שחתם על הבקשה. שרים אלו גם התנגדו בהצבעה על שחרור מחבלים בסבב הראשון.

 

עוד בחדשות ynet:

 

במכתב השרים, שכותרתו היא "דיון מחודש בממשלה על מדיניות שחרור האסירים", נכתב: "בימים האחרונים היינו עדים לשני מעשי רצח קשים, אשר גבו את חייהם של שני חיילי צה״ל - סמל תומר חזן ז"ל, וסמ"ר גל קובי ז"ל. לאור האמור נבקשך לכנס בהקדם את מליאת הממשלה. זאת, על מנת לדון בהמשך מדיניות שחרור האסירים לאור ההתפתחויות האחרונות".

 

"אם יורים, לא מדברים"

"צריך להבהיר לפלסטינים את הכלל החשוב: אם יורים - לא מדברים", אמר השר אורבך. "ביד אחת הם דורשים ומקבלים מחבלים רוצחים, וביד השנייה שליחיהם ממשיכים לחבל ולרצוח. נדרוש מהממשלה לדון מחדש במתווה השיחות עם הפלסטינים".

 

שר החקלאות, יאיר שמיר, ציין כי לאירוע בו נהרג סמ"ר קובי מצטרף היעדר מוחלט של גינוי או השתתפות בצער מצד הרשות הפלסטינית. "אני בכלל לא מדבר על נקיטת צעדי הענישה, הרי שאי אפשר לעבור על כך לסדר היום המדיני", אמר שמיר. "ראשי ההנהגה הפלסטינית מחבלים בעצם שתיקתם, נוכח אירוע הטרור הנתעב במהלך

 התהליך המדיני אותו הם מבקשים לכאורה להניע".

 

בהלווית גל קובי, שנערכה אחר הצהריים בבית העלמין הצבאי בחיפה, ייצג בנט את הממשלה והתייחס אף לשחרור האסירים: "עלינו להפסיק לתת לאויבים שלנו את התחושה שדם יהודי הפך למצרך הזול ביותר במזרח התיכון, שאין עליו עונש, שאין חנינה לגנבי רכב אבל יש שחרור לרוצחי יהודים. אנחנו נילחם כדי לעקור את התפיסה הזאת שרוצחים יכולים להשתחרר ככה פתאום. הרוצחים של גל ייענשו בחומרה, ואני מבטיח שנפעל בכל כוחנו כדי שלא תהיה אפילו האופציה לשחררם אי פעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
אבו מאזן עם האסירים ששוחררו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים