שתף קטע נבחר

מיליון צופים בסרטוני הנקה ישראליים במדינות ערב

סוריה מצרים ולבנון לא ידועות בקשרים ההדוקים שלהן עם ישראל, אך בדבר אחד, מתברר, הם לגמרי איתנו: כמיליון מתושבי מדינות ערב צפו בחצי השנה האחרונה בסרטי ההדרכה של קופת חולים כללית - וכתבו דברי תודה

כבר התרגלנו: כמעט בכל מדינה ערבית יימצא תמיד מי שיאיים, יסנן קללה או יגדף כאשר מוזכר שמה של ישראל. ובכל ים האיבה הזה עולה כעת קרן של אור: סרטי ההדרכה של קופת חולים כללית בערבית, העוסקים בהנקה, זוכים לפופולריות אדירה במדינות אשר בעשרות השנים האחרות בעיקר נלחמו בנו.

 

עוד על הנקה בערוץ הורים :

את בטוחה שיש לך מספיק חלב? 5 מלכודות הנקה

איך יודעים שהתינוק ינק מספיק? עובדות על הנקה

מדריך וידאו: לעבור בקלות את ההנקה הראשונה

 

לפני כחצי שנה העלתה הכללית ליוטיוב סדרת סרטי הדרכה בכמה תחומים: הנקה, מעקב הריון, בדיקות לאיתור מוקדם של מחלות, הכנה לבדיקות שגרתיות ופיזיותרפיה. לטובת חברי הקופה הערבים הועלו הסרטים גם בערבית.

 

 

החודשים חלפו, ובאחרונה הבחינו בכללית שמספר הצפיות בהם גבוה מאוד ביחס למספר התושבים בישראל. בכללית הוחלט לבדוק מה־פה־קורה־פה - וההפתעה הייתה עצומה. התברר כי מתוך כ־‭1.1‬ מיליון כניסות כ־45 אלף בלבד היו מישראל - והיתר ממדינות ערב הסובבות אותנו וגם מהרחוקות יותר.

מספר הצפיות הגבוה ביותר נרשם עד כה בערב־הסעודית: ‭.560,166‬ במקום השני מצרים: ‭168,900‬ מתושביה, שחיים בשנים האחרונות באי־ודאות אחת גדולה, צפו בסרטים. אחריה עיראק עם ‭89,999‬ כניסות, מרוקו ‭71,213 –‬ בני אדם, אלג'יריה עם ‭65,505‬ וירדן עם כ־42 אלף כניסות. אפילו בסוריה המדממת התעניינו בסרטים: 11 אלף כניסות נרשמו משם עד כה.

 

כמעט כל הכניסות היו לסרטונים העוסקים בהנקה. והם לא רק צופים: בכללית מדווחים כי גולשים רבים ממדינות ערב טורחים להגיב ולפרגן - "תודה על העצות המועילות‭,"‬ כתבה הגולשת פטימה באומיך, ורבים־רבים כתבו תגובות אוהדות דומות ברוח זו. בקופת חולים כללית מופתעים ומרוצים: "לא שיערנו את מספרי הצפייה בסרטים מעבר לגבול‭,"‬ אומר ליאור וולף, ראש אגף רפואה מקוונת בחטיבת הקהילה בכללית.

 

"זה הרבה מעבר לנתוני הצפייה של הקהל שאליו יועדו הסרטונים בישראל. אנחנו מאמינים בקידום בריאות הקהילה בכל מקום, ללא גבולות ומגבלות, ועל כן אנו שמחים על תרומתנו לבריאות גם במדינות ערב. אולי דרך ההנקה אנו מרימים תרומה לבניית נדבך של הידברות שבמרכזה חמלה, דאגה ואהבה‭."‬

 

וכעת נותרה רק שאלה אחת מרחפת באוויר: אולי חמודי (הילד המצויר המככב בתשדירי הכללית) הוא שיביא בסופו של דבר את השלום.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הנקה. הכי טובה גם לתינוקות בסוריה
צילום: shutterstock
מומלצים