שתף קטע נבחר

רוצח דנה בנט זוכה מרצח אחר

שלוש שנים אחרי שנשלח לשלושה מאסרי עולם, זוכה יחיא פרחאן מחמת הספק מרצח העציר אהרון סימחוב. שופטי העליון: "ההודאה במקרה זה הייתה קצרה, משחזור הרצח עלו סימני שאלה". ההרשעות ברצח בנט והתיירת סילביה מולרבה נותרו על כנן

בית המשפט העליון זיכה הבוקר (יום ד') מחמת הספק את יחיא פרחאן מרצח העציר אהרון סימחוב ב-2004. עם זאת, בית המשפט הותיר על כנן את הרשעותיו של יחיא ברצח הצעירה דנה בנט וברצח התיירת סילביה מולרובה ב-2003.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בלי שטיקים וטריקים: נאום לאובמה ופוטין

דו"ח: פגיעה מטייזר מעלה סיכון למוות

 

באוקטובר 2010 הרשיע בית המשפט המחוזי את פרחאן בשלושת מעשי הרצח וגזר עליו שלושה מאסרי עולם במצטבר ועוד 12 שנות מאסר. שופטי המחוזי ציינו אז כי פרחאן "לא ישוב לראות אור שמש מחוץ לכלאו". את 12 שנות המאסר השיתו אז השופטים על פרחאן בגין חטיפתה ואינוסה של נערת ליווי בטבריה ב-2005.

 

סימחוב נמצא במרס 2004 תלוי על אדן החלון במקלחת בבית המעצר בתחנת המשטרה בטבריה. הוא הועבר אז במצב קשה לבית החולים, ומת כעבור חודשיים. במשטרה העריכו בשלב ראשון כי מדובר בהתאבדות והחשד הראשוני לא הוסט לעברו של פרחאן שהיה עצור עמו בתא. בהמשך הועלתה סברה שפרחאן חנק את סימחוב למוות.

 

בעקבות זיכויו של פרחאן מרצח סימחוב, קבע בית המשפט כי הוא ירצה שני מאסרי עולם ועוד 12 שנות מאסר בגין חטיפתה ואינוסה של נערת הליווי. השופטים אליקים רובינשטיין, צבי זילברטל ודפנה ברק-ארז זיכו את פרחאן מרצח העציר סימחוב מכיוון שהודאתו ברצח אינה בעלת משקל גבוה.

פרחאן. "הוא עדיין טוען לחפותו" (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
פרחאן. "הוא עדיין טוען לחפותו"(צילום: חגי אהרון)

הגופה נמצאה שש שנים לאחר ההיעלמות. דנה בנט ז"ל (צילום רפרודוקציה: שאול גולן) (צילום רפרודוקציה: שאול גולן)
הגופה נמצאה שש שנים לאחר ההיעלמות. דנה בנט ז"ל(צילום רפרודוקציה: שאול גולן)

השופטים ציינו כי הודאתו הייתה קצרה ובעלת שורות ספורות וכי משחזור הרצח עלו סימני שאלה. לדבריהם, לא נמצאו די ראיות חיצוניות שתומכות בהודאתו של פרחאן באופן שמבוסס מעבר לכל ספק סביר. לדברי השופטים, הדברים מחשידים אך עם זאת הם לא מצאו מקום להרשיע את פרחאן ברצח העציר. השופטים גם הדגישו את שקריו הרבים של פרחאן לאורך הדרך.

 

סנגוריתו של פרחאן, עו"ד תמי אולמן, אמרה לאחר הדיון כי "הורידו לפרחאן מאסר עולם אחד, זה כבר נקודה לטובה. מדובר בתיק חמור שבו פרחאן הודה בכל העבירות. הוא עדיין טוען לחפותו ומסביר כי הודה במעשים, נוכח כך שמנעו ממנו את זכות ההיוועצות בעורך דין והיכו אותו".

 

ויקי, אמה של דנה בנט, אמרה לנוכח החלטת בית המשפט העליון כי היא מאוכזבת מכך שרוצח בתה זוכה מרצח העציר. לדבריה, "אני מאמינה שרק הוא ביצע את הרצח הזה, וזה מרגיז,

 אך יחד עם זאת, אני סומכת על המערכת המשפטית ובטוחה שמפלצת ורוצח כזה יירקב בכלא כל חייו וכך ראוי שיהיה". השופטים ציינו בהכרעתם כי "פסק דיננו לא יביא נחמה ומזור למשפחות של סילביה ודנה שאיבדו את היקר להן מכול".

  

ב-2009 הוגש כתב האישום נגד פרחאן ובת זוגו לשעבר י', שהייתה בת 16 בעת הרצח של בנט ונידונה ל-14 שנות מאסר. בת הזוג הייתה זו שהודתה והפלילה את פרחאן במעשי הרצח. דנה בנט, שהייתה בת 18 בעת היעלמותה, ירדה ממונית לאחר יום עבודה, בדרך לבית דודה לא רחוק מהאצטדיון בטבריה. גופתה נמצאה רק שש שנים לאחר מכן בעקבות פענוח הפרשה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים