שתף קטע נבחר

מבחן הגיאוגרפיה של בן גוריון לגדעון סער

שר הפנים הגיע לביקור בקיבוץ שדה בוקר, שם התגורר כשהיה ילד. התלווה אליו אביו, ד"ר שמואל סרצנסקי, שבאותם ימים היה רופאו האישי של הזקן. על מה שוחחו הילד גדעון ובן גוריון בתחילת שנות ה-70'?

ביקור שורשים: שר הפנים גדעון סער ביקר היום (ג') בצריף בן גוריון ובבית הילדים בשדה בוקר, הקיבוץ שבו גדל מגיל ארבע ועד תשע. סער הגיע בלוויית אביו, ד"ר שמואל סרצנסקי, שבאותן שנים היה רופאו האישי של ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון. במהלך הביקור הערב הם חזרו לכמה רגעים לתמונות ולזיכרונות מהתקופה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

שר הפנים קיבל תמונה מתחילת שנות ה-70 שבה צולם עם חבריו בחגיגת ל"ג בעומר, וד"ר סרצנסקי קיבל צילום של המרשם הראשון שנתן לבן גוריון.

כשהייתי ילד. מחזיק תמונה של חגיגת ל"ג בעומר (צילום: פלאש 90) (צילום: פלאש 90)
כשהייתי ילד. מחזיק תמונה של חגיגת ל"ג בעומר(צילום: פלאש 90)

עם מורות וחברות משדה בוקר (צילום: פלאש 90) (צילום: פלאש 90)
עם מורות וחברות משדה בוקר(צילום: פלאש 90)

האב שיתף את הנוכחים בסיפור הקשור לבנו ולבן גוריון: "יום אחד גדעון הצטרף אליי לאחד הביקורים אצל בן גוריון, והוא עמד והסתכל על הגלובוס שעמד שם. בן גוריון שאל אותו אם הוא יודע איפה מדינת ישראל וגדעון ענה בחיוב.

כששאל אותו אם הוא יודע איפה נמצאת בורמה הוא ענה בשלילה.

 

"כשחזרנו הביתה גדעון ביקש שנקנה לו ספרי גיאוגרפיה ואטלס. הוא התחיל לקרוא וללמוד ואפילו לצייר את המדינות. הוא ביקש ממני שבפעם הבאה שאלך לבן גוריון אקח אותו, וכך היה. בביקור הזה בן גוריון עשה לו מבחן עומק, והפעם גדעון הכיר את כל המדינות בעולם".

 

מהצריף המשיכו השניים לבית הילדים שבו גר סער בילדותו, שם פגש את מורתו מכיתה א', אורה טוגנדהפט, את מורתו מכיתה ב', זיוה שביט, ואת חברתו ללימודים באותה תקופה עירית גולדמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
גדעון סער בשדה בוקר
צילום: פלאש 90
מומלצים