שתף קטע נבחר

"אלמו" האנטישמי לכלא: סחט תנועת הצופים

ניו יורקי המופיע בתחפושת של הדמות מ"רחוב סומסום" נידון למאסר לאחר שניסה לסחוט את תנועת הצופים בטענת שווא לפיה הארגון עורך מפגשים מיניים בין ילדות לגברים. אותו "אלמו" נעצר בעבר כשנשא נאום אנטישמי בעיר

אדם המחופש דרך קבע לדמות "אלמו" מתוכנית הטלוויזיה "רחוב סומסום" ומצטלם עבור חופן דולרים בטיימס סקוור בניו יורק נידון אתמול (יום ד') לשנת מאסר לאחר שניסה לסחוט שני מיליון דולרים מתנועת הצופים לבנות בארצות הברית. "אלמו", בעל עבר עשיר בהיתקלויות עם רשויות החוק, נעצר בעבר בגין אמירות אנטישמיות שהשמיע בתחפושת הפרוותית.

 

עוד חדשות בעולם:

חוק במישיגן: פיינט בירה - החל מ-0.47 ליטר

היו נשואים 63 שנה, ומתו בהפרש של שעות

 

"אלמו" ובתוכו דן סנדלר, ששימש עובד זמני בארגון הצופים, הורשע לאחר שהודה כי ניסה לסחוט את הארגון בטענת שווא לפיה התנועה עורכת מפגשים מיניים בין ילדות לגברים במחנה צופים.

 

"אלמו" קורא קריאות נגד יהודים. צפו:

"אלמו" מובל למעצר בטיימס סקוור ב-2012 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"אלמו" מובל למעצר בטיימס סקוור ב-2012(צילום: רויטרס)

סנדלר, שיישלח לכלא בגין ניסיון גניבה וסחיטה, מוכר לרשויות החוק בארצות הברית. ביוני 2012 הוא נעצר לאחר שבעודו מחופש ל"אלמו" נשא נאום אנטישמי בטיימס סקוור בניו יורק. סנדלר טען אז שהוא אינו מרוויח מספיק כסף והאשים יהודים במצבו הפיננסי. לפני כחצי שנה נעצר שוב "אלמו", הפעם מחופש ל"עוגיפלצת", לאחר שדחף ילדה בת שנתיים כי אמה לא נתנה לו טיפ עבור הצילום עם בתה.

 

הופעתו הבעייתית של סנדלר במרכז ניו יורק באה על רקע החשש המתגבר

שהביעו אישי ציבור ואנשי עסקים לנוכח הופעות מסוג זה שאינן מוסדרות בחוק. עיקר החשש נובע מכך שאין לדעת מי עומד מאחורי המסכה והדרישה לטיפים מתיירים לאחר הצילום. "אדם מסוכן יכול להסתתר מתחת לדמות הפרוותית", אומר חבר המועצה פיטר ואלון, שמתכנן להציע חקיקה בחודש הקרוב שתסדיר את עבודתם של אלה המופיעים בתחפושת.

 

אך יש מי שמתנגד לרגולציה על חברי "רחוב סומסום". אדווין גרסיה, בן 19 מניו ג'רזי שלובש גם הוא תחפושת "אלמו" בטיימס סקוור כמה פעמים בשבוע, טוען כי "רובנו רק רוצים להתפרנס למחייתנו". בשבוע טוב, הוא מספר, גרסיה מרוויח 600 דולרים בטיפים עבור התמונות עמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"'אלמו' לא התכוון". סנדלר נעצר ב-2012
צילום: רויטרס
מומלצים