שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אורי גבריאל: "לצערי אוהבים את יגאל הנאצי"
  למרות התפקיד שהוא מגלם ב"הבורר", השחקן אורי גבריאל סולד מאלימות על המסך, ומעדיף בכלל לצפות בערוץ ההיסטוריה. לקראת עליית העונה הרביעית של הסדרה הוא מדבר על הדמות שלו וגם על הוויכוחים עם הבמאי של "באטמן" והקריינות לתשדירי הבחירות של מופז

  בקריירת המשחק של אורי גבריאל ניתן למצוא לא מעט תפקידים בעלי אופי אלים עם הקשר לעולם הפשע, אולם רגע לפני שעולה העונה הרביעית של דרמת הפשע "הבורר" (הערב, ד', ב-HOT3), שבה הוא מגלם את "יגאל הנאצי", הוא לא חושש לשים את הדברים על השולחן ולהתבטא נגד האלימות על המסך. "נפרצו כל המחסומים והגבולות, אין בקרה ואין צנזורה, איש הטוב בעיניו יעשה. לילדים יש טבע לחקות במיוחד דמויות כאלה. מבחינתם הם לא כל כך מבדילים בין מציאות למסך - ברגע שהן על המסך הן כאילו קיבלו אישור, ומערכת החינוך צריכה להתערב ולתת להם כלים להתמודד עם זה", הוא אומר בראיון ל-ynet.

   

  היית נותן לילדים שלך לראות "הבורר"?

   

  "אגיד לך ככה, אני לא ממליץ לילדים ובני נוער לראות את הסדרה הזאת. אתה יודע, בזמנו לא רצו שהביטלס יופיעו בישראל כדי לא לקלקל את הנוער, היום זה משהו אחר. צריך להסתכל על הסדרה כמשהו שהיא פארודיה על עולם הפשע, זה לא באמת פני הדברים שם. אני מכיר את העולם הזה ברמה הראשונית שלו, כלומר איך הוא מתחיל. גדלתי בשכונה בפרדס כץ  אז אני יודע איך הסיפורים האלה מתחילים. זה בא כתוצאה מהזנחה של הממסד וחוסר תשומת לב. אנשים מתגלגלים למקומות כאלה כי כולם בסופו של דבר בנטייה הטבעית שואפים לכוח, כסף, עצמה, פרסום ולפעמים לא בוחלים בשום דרך לעשות את זה, ואיפה שאין חינוך ואין תרבות - צומחים קוצים אין מה לעשות. זה טבע האדם. אני אישית גם כן לא צופה ב'הבורר', לא בגלל האלימות או משהו, אלא כי הסנדלר הולך יחף. אני מעדיף לראות נשיונל ג'יאוגרפיק".

  "לא צופה בסדרה". אורי גבריאל ב"הבורר" (צילום: רם שווייקי) (צילום: רם שווייקי)
  "לא צופה בסדרה". אורי גבריאל ב"הבורר"(צילום: רם שווייקי)
   

  קצת מפתיע לשמוע את זה ממך.

   

  "למה? אני באמת לא רואה טלוויזיה כזאת כמו שאתה חושב. אני מעדיף את ערוץ ההיסטוריה וכאלה. באופן כללי אני יכול להגיד לך שיש התבגרות בטלוויזיה שלנו - מה שפעם הצחיק אותנו, היום כבר לא כל כך, גם מבחינת הדרמות ומבחינת התסריט. יש התבגרות כללית בגישה למקצוע הזה, זה רק הולך ומשתבח עם הזמן. למרות שלא תבין לא נכון, לפעמים יש כן נפילות וחלטורות זולות".

   

  עבר הרבה זמן בין העונה השלישית לרביעית, אתה חושב שהקהל עדיין מתגעגע?

   

  "הקהל מתגעגע כן, כל הזמן ברחוב שואלים אותי 'מתי הבורר חוזר'. יש אמצעים לצפות בסדרה כל הזמן, כך שאני מניח שזה עוד חם. בוא לא נשכח שיש לסדרה כותב אחד שזה רשף לוי, שהוא עושה עוד דברים בינתיים אז לדעתי זאת הסיבה לפער הזמן. אם אתה שואל על סיבה כלכלית, יכול להיות, אבל אני לא ממש בקי בדברים האלה".

   

  צפו: אורי גבריאל ויהודה לוי ב"הבורר"

  צפו: אורי גבריאל ויהודה לוי ב"הבורר"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  התגעגעת ליגאל הנאצי?

   

  "שמע הוא הרע מהרעים. למרבה האירוניה זאת דמות מאוד אהובה ברחוב. בוא נגיד שכמעט אמרתי לצערי אוהבים אותה. היא מהווה איזה ניגוד לבורר, אולי זאת הסיבה שאוהבים אותה. בסופו של דבר, אני מניח שהדמות הזאת משפיעה על הדימוי שלי ברחוב, אולי בעיקר אצל כאלה שלא מכירים אותי מדברים אחרים".

  "יגאל הנאצי הוא הרע מהרעים" (צילום: רם שווייקי) (צילום: רם שווייקי)
  "יגאל הנאצי הוא הרע מהרעים"(צילום: רם שווייקי)
   

  גבריאל הוא שחקן ותיק בעל קריירה מגוונת, שלקחה אותו גם להוליווד. לפני כשנתיים השתתף בסרט האחרון בסדרת באטמן - "עלייתו של האביר האפל", ולעומת זאת בבחירות האחרונות קריין את תשדירי הבחירות של חבר הכנסת שאול מופז. "מי אתם שתדרכו על מופז", הוא אמר אז בתשדירים. "עשיתי את זה כפרנסה, אבל אם לא הייתי מאמין בדרך שלו לא הייתי עושה את זה", אומר גבריאל.

   

  על תפקיד האסיר העיוור ב"עלייתו של האביר האפל", אמר: "גם בהוליווד נשארתי אותו אורי. ביקשתי לדעת מה אני עושה ולמה אני עושה. היו לי שאלות לבמאי, אלה דברים שלא כולם מעיזים שם. אני הייתי חריג, מין חוצפה ישראלית כזאת. הוא ביקש שאעשה משהו לתפקיד והסברתי לו שאני לא מסכים איתו, והוא קיבל את זה. אני טיפוס כזה, דעתן. גם כשהייתי חסר ניסיון הייתי כזה".

  "האביר האפל". לא הסכים עם הבמאי ()
  "האביר האפל". לא הסכים עם הבמאי
   

   כלומר לא השתנית מאז?

   

  "אני אענה לך בקצרה כי זה סיפור אחר לגמרי. אנשים עוברים תהליכים לפעמים, בוא נגיד שפעם רעש יכול היה לשגע את האמא שלי. אז לאחרונה עשו עבודות בנייה ליד הבית שלי, עם טרקטורים וזה, פעם הייתי מתקשר למשטרה, מבקש שקט, לא יודע מה. היום כשזה קרה לי, פשוט הלכתי הביתה ונרדמתי כמו תינוק. אתה יודע למה? כי אני מקבל את הטבע. אני מקבל את זה שאני לא יכול לשנות את זה. אני חושב שכל בן אדם צריך להסתכל סביבו ולהעריך את מה שהוא קיבל, ללמוד לחיות עם זה. פעם כתבתי על זה סטטוס - 'המשרת יהיה למלך, והאדון יהפוך לעבד'".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רם שווייקי
  אורי גבריאל. "יש התבגרות בטלוויזיה"
  צילום: רם שווייקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים