שתף קטע נבחר

הכינור מהטיטאניק יוצע למכירה פומבית

הכינור שצליליו ניסו להרגיע את הטובעים באוניית הפאר יימסר למרבה במחיר. "מעולם לא ראיתי פריט שמביא לפרץ רגשות כזה", מספר מנהל בית המכירות

יותר ממאה שנים אחרי, יציע מחר (שבת) בית מכירות פומביות אנגלי למכירה את הכינור שטבע יחד עם אוניית הפאר טיטאניק. הכינור שנמשה מהמצולות ב-1912 שימש את אחד מנגני התזמורת, שניסו להנעים את זמנם של הנוסעים בשעות השקיעה של הספינה.

 

עוד חדשות העולם:

שחרור תמורת הסכם: טימושנקו תצא מהכלא?

בדיקת אבטחה בניו יורק: עובר מת בתיק נערה

שריפות ענק באוסטרליה: "מחזה אפוקליפטי"

 

כשהחלה אוניית הפאר לטבוע החליטו נגני התזמורת לנגן לנוסעים כמה שירים. ככל הנראה השיר האחרון היה המזמור הנוצרי "קרוב יותר אליך אלוהים". אף אחד משמונת חברי התזמורת לא שרד את האסון, כולל הכנר וואלאס הארטלי. הטיטאניק טבעה בהפלגת הבכורה שלה כשהתנגשה בקרחון בדרכה לניו יורק. האסון גבה את חייהם של 1,517 בני אדם.

יימכר במאות אלפי דולרים. הכינור של הארטלי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
יימכר במאות אלפי דולרים. הכינור של הארטלי(צילום: AFP)
 

שבוע לאחר האסון נמשתה מהמים גופתו של הארטלי, יחד עם הכינור שקיבל מארוסתו, ועליו הייתה הקדשה ממנה. מחר הוא יוצע למכירה פומבית בבית המכירות "הנרי אלדריג' ובניו", שבו נמכרו עוד כמה פריטים מפורסמים מהאונייה. "זו פיסת היסטוריה יוצאת דופן", אמר בהתרגשות אנדרו אלדריג', ממנהלי בית המכירות והוסיף: "אני עובד במכירות פומביות זה 20 שנה אבל מעולם לא ראיתי פריט שמביא לפרץ רגשות בסדר גודל כזה בקרב אנשים".

 

במרוצת השנים נחשבו נגני התזמורת לגיבורים, משום שניסו להרגיע את נוסעי האונייה ולמעשה ויתרו על הסיכוי להינצל. נגינתם האחרונה של האטרלי וחבריו תועדה באחת הסצנות המפורסמות בסרט עטור הפרסים "טיטאניק", משנת 1997. בבית המכירות מצפים שהכינור יימכר ביותר מ-320 אלף דולרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים