שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אולם על שם יהודית ארנון בקיבוץ געתון

  באירוע החניכה של האולם החדש של להקת המחול הקיבוצית אתה ייסדה כלת פרס ישראל יהודית ארנון, ישתתפו יוצרים ורקנים רבים מתחום המחול וכן יוקרנו קטעים שטרם נחשפו מתוך סרט דוקומנטרי על חייה

  רקדנים, להקות ויוצרים בתחום המחול יצדיעו הערב לכלת פרס ישראל יהודית ארנון, שהלכה לעולמה באוגוסט האחרון. באירוע החד פעמי תחנוך להקת המחול הקיבוצית, אותה ייסדה ובראשה עמדה, בית מחול וחדר חזרות שיישאו את שמה של ארנון. באירוע ישתתפו רקדנים, להקות ויוצרים, נציגי עולם המחול הישראלי שדרכם הצטלבה והשתלבה בחייה.

   

   

  את הערב מנהל הכוריאוגרף רמי באר ובין המשתתפים בו, לצד הלהקה שבראשותו, גם רקדני להקת אנסמבל בת שבע, להקת ורטיגו, להקת הבלט הישראלי, אורי איבגי, שלומי ביטון ויניב אברהם. השפעתה של ארנון על שדה המחול בישראל רב זכויות בין היתר בשל דורות של רקדנים ויוצרים שהקימה ובהם באר, שמנהיג את הלהקה מימי פרישתה.

   

  "יהודית היא מקור השראה לא רק בעבורי אלא בעבור דורות של רקדנים, יוצרים, מורים, אנשי מחול ואנשים בכלל. היתה בה אהבת אמת לעולם המחול, לריקוד, לרקדנים וליוצרים. זה היה משהו בסיסי בקיום שלה. היא היתה קשה ותובענית ובו בזמן רכה ומחבקת. היא היתה טוטאלית ועם רצון ברזל, אבל בו זמנית גמישה וותרנית. היא מעולם לא ויתרה על החלום", אומר באר.

   

  במהלך הערב יוקרנו קטעים מתוך "מחול החיים", סרט דוקומנטרי שמעולם לא נחשף ובו מלווה המצלמה את ארנון בשגרת היומיום, בחדרי החזרות, במפגשים עם קולגות ובקיבוץ געתון בו חיה מאז עלייתה לישראל ובו פעלה. "אינני טובה בדיבורים ובכתיבה אבל יש לי האמונה בתנועה. היא גורמת לי לשכוח הכל", אומרת ארנון באחד מקטעי הסרט, "נורא חשוב להאמין במשהו ומבחינתי האמונה הזו היא או שיגעון או דת. לא הייתי יכולה לחיות בלי זה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות ארכיון להקת המחול הקיבוצית
  יהודית ארנון
  באדיבות ארכיון להקת המחול הקיבוצית
  לאתר ההטבות
  מומלצים