שתף קטע נבחר

וינשטיין: מסתננים כלואים יועברו למתקן פתוח

בג"ץ, שביטל את החוק למניעת הסתננות, הורה לבחון מיידית את מצב הכלואים ולשחררם, אך עותרים טענו כי המדינה לא עושה זאת. וינשטיין סתר זאת ואף הסביר באילו תנאים ישתנה מצב המסתננים

אם לא תסתיים בחינת עניינם של כ-2,000 מבקשי המקלט והמסתננים הכלואים כיום בישראל תוך 90 יום, ותושלם בנייתו של מתקן שהייה פתוח, הם יועברו אליו. כך הודיע היום (ב') היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, במענה לטענות נגד משרד הפנים.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

שתי גופות נמצאו בתוך רכב שרוף בשרון

"הוריה" של מריה: אמה מסרה לנו אותה

 

היועץ השיב בכתב לארגוני זכויות אדם, שטענו כי משרד הפנים אינו מיישם את החלטת בג"ץ. זה קבע שעל משרד הפנים להתחיל באופן מיידי בהליך הבחינה והשחרור של מבקשי המקלט והמסתננים הכלואים, כיוון שהחוק שאִפשר לכלוא אותם אינו חוקי.

כלא סהרונים. יועברו למתקן פתוח (צילום: חיים הורנשטיין   ) (צילום: חיים הורנשטיין   )
כלא סהרונים. יועברו למתקן פתוח(צילום: חיים הורנשטיין )
 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, וינשטיין אישר שהממשלה בוחנת חלופה של הקמת מתקן שהייה פתוח, ובו יוחזקו מסתננים ומבקשי מקלט כמענה לתיקון לחוק למניעת הסתננות שנפסל בבג"ץ ואִפשר כליאת מסתננים ומבקשי מקלט למשך שלוש שנים ללא משפט.  

 

במענה לטענות הארגונים, לפיהן משרד הפנים לא החל בהליכי הבחינה והשחרור, ציין היועץ המשפטי לממשלה כי רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה שהבחינה הפרטנית החלה, וכי אתמול אף שוחררו תשע מסתננות. "שחרורם של מסתננים נוספים צפוי להתקיים ברציפות ובאופן מדורג בשבועות הקרובים", הדגישה המשנה ליועמ"ש, עו"ד דינה זילבר, החתומה על המכתב מטעמו.

 

זילבר הוסיפה: "היועץ הדגיש בפני השרים את חובת קיום פסק הדין", וציינה שהמדינה תעמוד ברף 90 הימים שהקציב בג"ץ להשלמת תהליך הבחינה של כל הכלואים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
מסתננים בכלא סהרונים (ארכיון)
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים