שתף קטע נבחר

הפסד למחנה הציוני בקרב על בית שמש

שנתיים אחרי פרשת היריקה על הילדה נעמה מרגוליס, הסתיימה מערכת הבחירות הסוערת בבית שמש בניצחון של ראש העיר החרדי משה אבוטבול על מועמד "הבית היהודי" אלי כהן

אחד הקרבות המרתקים והחשובים ביותר בבחירות המקומיות הסתיים בניצחון החרדים. הדתיים והחילונים בבית שמש התאחדו כמעט כולם סביב מועמד מוסכם, אלי כהן, אבל למרות שגרר את יריבו משה אבוטבול מש"ס לקרב צמוד מאוד, בסופו של דבר גרף כהן 46.5% מהקולות, פחות מה-51.9% שקיבל אבוטבול.

 


 


 

פחות משנתיים לאחר "פרשת היריקה", שבמרכזה חרדי קיצוני והילדה נעמה מרגוליס ה"לא צנועה" בת ה-8, נגררה בית שמש למערכת בחירות שבמרכזה היחסים בין החרדים לשאר תושביה. את העניין בבחירות ניתן היה לראות גם באחוזי ההצבעה, שהיו גבוהים מהממוצע הארצי.

משה אבוטבול ביום הבחירות (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
משה אבוטבול ביום הבחירות(צילום: ישראל יוסף)

 (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
(צילום: יובל חן)
 
 (צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון) (צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון)
(צילום: אוהד צויגנברג, ראובן שוורץ, חגי אהרון)
על פי ההערכות, כ-45% מתושבי העיר הם חרדים - בהם גם מחוגי ה"קנאים" האנטי-ציוניים, והיותם לרוב הוא רק עניין של זמן. החילונים

והדתיים ניסו לעצור את המגמה, לפחות לחמש שנים, אך הניסיון כשל. 

 

ראש העיר אבוטבול הצהיר כי הוא "של כולם", אך מתנגדיו טענו כי שירת מגזר אחד בלבד והבליג נוכח אלימות הקיצונים. ב-2008 לא השכיל המחנה הציוני להתאחד סביב מועמד מוסכם, ואבוטבול היה לחרדי הראשון בראשות העיר. הפעם רוב הדתיים והחילונים תמכו בכהן, מועמד "הבית היהודי", מעטים מאוד בחרו במועמד השלישי מאיר בלעיש - אבל בכל מקרה אבוטבול עבר ה-50%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל יוסף
משה אבוטבול. ממשיך כראש
צילום: ישראל יוסף
מומלצים