שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  23 הדרכים הטובות ביותר לשפר את חיי המין

  אל תנסו לגמור ביחד, לכו על טעימות של סקס ושנו את המקום והזמן: שאלנו את הסקסולוגים שלנו מה העצות הטובות ביותר שלהם למי שיחסי המין שלהם זקוקים לרענון. זה מה שהיה להם לומר

  "אני לא יודע מה השאלה, אבל מין הוא ללא ספק התשובה", אמר וודי אלן, וכמה שהוא צדק. אין אדם שלא יסכים שמין הוא חלק חשוב בחיינו, רכיב משמעותי בכל זוגיות שהיא, קצרה או ארוכה כאחד.

   

  אבל לא תמיד מדובר בעסק פשוט: לרוב אנחנו מתקשים לשמר את הניצוצות של הסקס הראשון, לא קל לנו לדעת האם הצד השני מסופק דיו ואחרי שנים ביחד גם השעמום מרים את ראשו. כדי לעזור לכם להכניס עניין לחיי המין אספנו את מיטב הסקסולוגים של ישראל, שיחלקו לכם את הטיפים הכי טובים שלהם לחיי מין בריאים ומהנים. לכם רק נותר לנסות:

   

  1. למדו להפעיל את הדגדגן

  מדובר באיבר בגודל אפון, הנמצא באיזור המפגש של השפתיים הקטנות, מעל לפתח השופכה. זהו האיבר העשיר ביותר בגוף האדם מבחינת עצבוב תחושתי (8,000 קצות עצבים לעומת כ-4,000 בפין!) ועל כן נחשב למקור העיקרי לעוררות מינית ואורגזמה נשית.

   

  קליטוריס, שמו הלועזי של הדגדגן, הינו מפתח ביוונית, עובדה שמרמזת על כך שכבר בימי קדם ראו בו את המפתח למיניות האישה. גירוי שלו אינו מצריך זקפה או חדירה, שכן אמצעי הגירוי היעיל ביותר הינו ידני, אוראלי או באמצעות ויברטור. מעטות הנשים שיכולות להשיג גירוי עקיף באמצעות חדירה לנרתיק או אל פי הטבעת, בשל הקשרים העצביים המסועפים שיש לדגדגן עם איברים אלו. אגב, לא נמצא קשר בין גודל הדגדגן לבין גיל, גובה, משקל, נטילת גלולות למניעת הריון או מידת ההנאה המינית.

   

  2. שתפו גם את פי הטבעת

  עשו זאת ללא קשר לנטייתכם המינית. פי הטבעת נחשב לאזור ארוגני במיוחד, כלומר חלק בגוף (פרט לאיברי המין), אשר מגע בו גורם גירוי מיני עז, כמו העורף, הירכיים והאוזניים. גירוי באזור אנאלי עשוי להוביל לאורגזמה אצל גברים וגם אצל נשים, בשל הסמיכות הרבה של איזור זה אל עצבי איברי המין. נקודת הג'י של הגבר נמצאת במרחק נגיעת אצבע ברקטום לכיוון הבטן ואצל האישה איבר זה סמוך למקלעת העצבים, המגיעה אל הנרתיק והדגדגן.

   

  חשוב שהאזור יהיה נקי למשעי, כולל ניקוי פנימי במידת האפשר, כדי להימנע מהפתעות לא נעימות. כדאי להתחיל בגירוי חיצוני קל ואם זה נעים לשניכם להמשיך להחדרה עדינה של אצבע אחת, תוך שימוש בחומר סיכה רב. אם זה נעים לכם ואתם מרגישים שהאזור רפוי לגמרי (אין התכווצות על האצבעות), אזי הפין (או ויברטור) עשוי להשתתף בהמשך.

   

  3. גוונו כמה שיותר

  יש דרכים מקצועיות ולא מקצועיות ללמוד לגוון, להתפתח בתחום המיני ולהעשיר את חיי המין. חשוב מאוד להשקיע בקשר הזוגי והאינטימי ביום יום לכל אורך הזוגיות, לא לקחת דברים כמובנים מאליהם ולהימנע כמה שאפשר משחיקה. הלהט והתשוקה בקשר חדש ומתהווה שונים מאלו הקיימים בקשר ותיק ושגרתי, אך זה לא אומר שאין בשגרה גם דברים טובים, כגון נוחות, הכרות וביטחון.

   

  סקס. לא תמיד חייבים ללכת עד הסוף (shutterstock) (shutterstock)
  סקס. לא תמיד חייבים ללכת עד הסוף(shutterstock)

   

  לאנשים שונים יש צרכים שונים בגיוון. חשוב שתהיה תקשורת פתוחה בנושא והתחשבות. אחת הדרכים לגוון היא מחוות קטנות יומיומיות חושניות, ארוטיות ורומנטיות ביוזמת שניכם, כאשר התפיסה  היא שאתם זוג מיני וזה יכול להתבטא בדרכים שונות, ולא רק בזמן יחסי מין. לדוגמה: פתקים, מבטים, מגע ספונטני ארוטי, התמזמזות על הספה, מקלחת ארוטית משותפת, מסג', צפייה בסרטים, קריאת חומר ארוטי, ביקור משותף בחנות סקס ועוד.

   

  4. למדו לשלוט בעיתוי השפיכה

  שפיכה מהירה הינה אחת ההפרעות הנפוצות ביותר בקרב גברים. ניתן ללמוד טכניקות של התרכזות בתחושות הפנימיות על מנת להגיע לתזמון שפיכה מוצלח יותר. הכלל הראשון והחשוב ביותר הוא לא להתמקד בחדירה אלא בהנאה מהפעילות המינית בכללה. אין להתאמץ לחדור ולשלוט - כי ככל שמנסים יותר כך גדל הסיכוי לאובדן השליטה. דווקא חוסר התרכזות בזה והתרכזות בתחושות הגופניות - משפר את משך הזמן.

   

  5. אל תנסו "לגמור ביחד"

  בסרטים הוליוודיים, בפורנו ובמדיה מציגים את הגמירה הסימולטנית כדרך הטובה, האולטימטיבית והאידיאלית להשגת שיא מיני, לרוב בעת חדירה. במציאות, לעומת זאת, זה לא כך וזו לא צריכה להיות השאיפה.

   

  כדאי לגוון בדרכים שונות מבחינת הדרך בה מענגים ומתענגים. מקבלים ונותנים. לעתים אורגזמה עשויה להיות עוצמתית יותר דווקא כאשר הגומר/ת מרוכז וממוקד אך ורק בעצמו ובתחושותיו, בלי נקיפות מצפון לגבי בן/בת הזוג. זה מאפשר שחרור מהתלות בתזמון המושלם ובמחשבות מה בן/בת הזוג מרגיש/ה ברגע זה. אותו שחרור עשוי להעצים את תחושת האורגזמה. ונכון, לא תמיד זה מצטלם טוב...

   

  6. תקשורת, תקשורת, תקשורת

  לפני שאתם קופצים למיטה להתנסות בכל הנ"ל כדאי שתשפרו את התקשורת ותשתפו במילים לגבי המחשבות, הרגשות והפנטזיות שלכם בתחום המיני, כולל אלו שאתם רוצים לממש אחד עם השני - וגם אלו שאתם לא רוצים לממש. זה ילמד אתכם רבות זה על זו ויאפשר לכם למצוא את האפשרויות המתאימות לכם.

   

  7. אסתטיקה וניקיון

  טיפול וגזיזת ציפורניים בידיים וברגליים וניקיון אישי הם כלל ראשון לפני שמתכוונים לגעת באזורים אינטימיים. כך נוסיף לתחושה יותר נעימה וגם נמנע פציעה מיותרת של רקמות, שנולדו לגירוי ועונג ולא לשפשופים ושריטות. לפני יחסי מין מומלצת גם שטיפת הגוף שספג ריחות וזיעה. כמובן שאתם פטורים מזה, אם אתם נמנים על אלה המתענגים על שילוב הריחות הטבעי של הגוף.

   

  8. תיפטר זיפי זקן

  העצה מיועדת לגברים, כמובן. נכן, זיפים הם סקסיים, אבל בכל זאת כדאי שתתגלח לפני שאתה מתכנן מין אוראלי. החיכוך של זיפי זקן עלול להפריע בריכוז, להוריד את רמת הגירוי ולמנוע הופעת אורגזמה. אם אתה מקפיד על אופנת הזיפים שלך, תוכל לעשות מין אוראלי יבש: כלומר היא תישאר עם תחתונים ואתה תחכך את השפתיים מעל. לידיעתכם, נשים רבות מדווחות שהן נהנות יותר מגירוי עם תחתונים. אולי הרעיון הזה יעזור גם במקרים שהזיפים אינם מהווים בעיה.

   

  9. סקס זה לא רק לעשות

  אפשר במקום זה לקרוא, לשוחח ולדמיין. נכון שאתם יודעים המון, אבל היכנסו למיטה עם ספר הדרכה מינית, ספר על מיניות הגבר או האישה, או ספר הדרכה לתנוחות. קחו פרק שמעניין אתכם. הקריאו אחד לשני (מתי בפעם האחרונה הקראתם? ועוד חומר מיני?). ספרו מה אתם הייתם רוצים לעשות לפרטנר/ית. שתפו במה הייתם רוצים להתנסות בעצמכם.

   

  הרעיון דומה לקריאה משותפת של ספר בישול או תכנון ארוחה משותפת - שמפתחים את התיאבון. במהרה תגלו ששיחה ופנטוז על סקס יוצרים חוויה מגרה לא פחות מהסקס עצמו. והיי, לפעמים לגמרי מומלץ לוותר על הסקס ולהישאר עם תיאבון.

   

  10. יצירת מרחב זוגי-ארוטי

  בחרו לכם אזור בבית שבדרך כלל אתם לא עושים בו סקס (סלון, חדר אמבטיה, מטבח, מרפסת). פרסו שמיכה נוחה, כריות, סדרו מסביב מעגל של נרות. אם יש לכם חשש שהשכנים יראו, אתם יכולים לסדר כמה כסאות מסביב, ולפרוש מעל סדין ענק (ליצירת אוהל פרטי). עכשיו יש לכם מרחב ארוטי מיוחד. פנקו אחד את השני מבלי למהר לשום מטרה. בפעם אחרת נסו "קוויקי" אחד מהיר.

   

  11. סקס לפי תורות

  עשו הגרלה כשהזוכה הוא המלך או המלכה. השני הוא המאהב/ת או המשרת/ת האישי/ת. אם האישה היא המלכה, למשל, זה התור שלה להתענג. היא תבקש והמאהב האישי יפנק, יגרה (כמובן, ללא כניסה לנרתיק). חשוב: על מנת שזקפתו לא תסיח את הדעת, ותקלקל את החוויה, הגבר ילבש תחתונים או מכנסי ספורט הדוקים. המטרה היא שהוא לא יגמור. בפעם אחרת, הגבר הוא המלך והאישה היא המאהבת האישית, עושה מה שהוא מבקש לעונג שלו ולהנאתו.

   

  12. שנו מקום, זמן ואת האופן בו אתם עושים סקס

  בשביל סקס טוב לא חייבים להשקיע שעות ברומנטיקה ומזמוזים ממושכים. סקס טוב יושג על ידי שינוי ושבירה של השיגרה. שנו את שיגרת הסקס שלכם, שנו א המקום בו אתם עושים סקס, שנו את הזמן: סקס אפשר לעשות בבוקר או בצהריים ולא תמיד בלילה לפני השינה. אפשר להישאר לבושים חלקית ולא תמיד להסיר את הבגדים. שינוי תנוחה בסקס מהתנוחה הרגילה בהחלט יתרום לחוויה אחרת.

   

  משחקי תפקידים. פעם הוא הבוס - פעם את (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  משחקי תפקידים. פעם הוא הבוס - פעם את(צילום: shutterstock)

   

  13. נטרלו אחד מהחושים של הפרטנר

  כאשר אחד מחמשת החושים חסום, שאר החושים נכנסים לפעילות מוגברת. כסו את העיניים בעזרת בנדנה או צעיף משי. מי שעיניו מכוסות נשאר כך לאורך כל האקט המיני (אסור להוריד). אפשר להיעזר בנוצה או בלשון ולעבור במגע באזורים שונים של הגוף.

   

  כאשר העיניים מכוסות יש העצמה של חוש המישוש וכן של חושי השמיעה, הריח והטעם. איבר החישה הגדול ביותר הוא העור של גופנו. ענגו את הפרטנר המכוסה עד לקצה היכולת. בתרגיל למתקדמים שני בני הזוג מכסים את עיניהם.

   

  14. לימדו מהפרטנר את מה שלא ניסיתם

  לאחר שיש פז"מ ביחדיו נראה שהאחד יודע הכל על ההעדפות והרצונות של בן או בת הזוג. פנו זמן ודברו על מה הייתם רוצים לנסות או לעשות במין ואף פעם לא עשיתם. לאחר שהעלתם הצעות ממחסן הפנטזיות, בחרו רעיון, פנטזיה מעוררת אחת, ובפעם הבאה שאתם מיניים שחקו ופעלו על פי ההתנהגות והעשייה השונה. בדרך זו אפשר ללמוד וגם לשבור שיגרה ולהגדיל את מגוון ההתנסויות המיניות של הזוג. בפעם הבאה נסו לממש ולפעול על פי הרעיון של הצד השני.

   

  15. חום, קור ורטט

  שבירת שיגרה עושה רק טוב למין. רכשו ויברטור איכותי וצרפו אותו למיטה שלכם. אפשר להשתמש בתחושת הרטט של הויברטור ברמות שונות ובאזורים שונים בגוף (ויברציות יוצרות ויברציות טובות לא רק בדגדגן ובפין. אפשר להשתמש גם בפטמות שלו ושלה, איזור הירכיים וגם באיזור פי הטבעת ובאיזור חיץ הנקבים). בנוסף נסו משחק של חום או קור בזמן הסקס. כשאת או אתה מעניקים מין אוראלי לפרטנר, עשו הפסקה וקחו לגימה מהתה החם שנמצא ליד המיטה והמשיכו עם החמימות שבפה. בפעם הבאה, אפשר גם קוביות קרח ליד המיטה.

   

  16. טעימות סקס

  למדו להעיז, לבקש ולדבר ישירות על הרצונות והחשקים שלכם. לא חייבים ללכת כל הדרך ולכלול משגל בכל אקט מיני. אפשר לבקש מבן הזוג שיענג אותך אוראלית, ידנית או בעזרת הויברטור. אפשר לבקש עינוג וריגוש מיני מקומי עד אורגזמה, ולא חייבים ששני בני הזוג יתנו ויקבלו באותו זמן. בפעם הבאה אתה יכול לבקש מין אוראלי או ידני מבת הזוג. אפשר לדבר על נגיעות מין והנאה (טעימות...) ואין חובה לאכול את כל העוגה כולה.

   

  17. אהוב את בת הזוג כפי שהיא צריכה שיאהבו אותה

  אל תיגע בה כמו שאתה רוצה שתיגע בך, אלא תלמד לעשות לה את מה שהיא אוהבת. פרקטית, לרוב זה אומר שכשאתה מלטף אותה אתה דואג למצוא ולהתרכז באזורים האירוגנים שהיא אוהבת, ולא מזדרז לגעת באיברי המין שלה. כשאת מגרה אותו אל תבזבזי זמן על מקומות אקזוטיים בגופו: געי די מהר באיבר המין שלו, והתיידדי איתו.

   

  18. רק אתם

  אל תחפשו את הפתרון לבעיות המיניות שלכם, שקשורות למתחים בזוגיות או לשעמום בחיי המין, בהרפתקאות מיניות שכוללות עם אנשים אחרים. הפתרון צריך להיות זוגי - ורק שלכם.

   

  19. אין גיל לאהבה

  אני מתרגש מאנשים מאוהבים בני 50 פלוס. אני מאמין שאנחנו במיטבנו כמאהבים בגיל הזה.

  מיניות של גברים ונשים בני 50 ומעלה היא פונקציה של הרצון שלהם לשמור עליה או לפתח אותה, והרצון הזה תלוי מאוד בסביבה החברתית והתרבותית שלהם וברמת הסיפוק שהם הפיקו מחיי המין לאורך כל החיים.

   

  אנשים טועים וחושבים שמיניות היא מאגר מתכלה. האמת היא הפוכה: גברים ונשים שרוצים לשמור על גוף מתפקד מינית גם בגיל המעבר, חייבים לשמור על חיי מין סדירים כל החיים, ולהיעזר בכל החידושים המדעיים כדי להמשיך לאהוב כמו פעם. כמו שריר שלא משתמשים בו, גם תפקוד מיני עתיד לדעוך אם לא מפעילים אותו.

   

  אל תפחדו מההגדרה "גיל המעבר". זו לא הגדרה של מחלה ולא של הזדקנות. בסך הכול מדובר בירידה ברמת האסטרוגנים וההורמונים בדם. אפשר להחליט לטפל בזה ולא לחוות את הירידה הזו.

   

  20. הציפיות של גברים ונשים שונות לגבי יחסי מין

  פעמים רבות גברים מקיימים יחסי מין כדי להרגיש יותר קרובים לבת הזוג שלהם, ואז הם יכולים להתפתח. מאידך, נשים צריכות קודם לדבר ולמצוא גבר קשוב כדי להרגיש חשק מיני. החיבור הרגשי לבן הזוג הוא שקובע עבור רוב הנשים את רמת האושר ממערכת היחסים שלהן. מאחר שהחיבור הזה קשור לזיכרונות וחוויות שאתם עוברים ביחד, כדאי לכם לדאוג למאגר כזה, לבלות זמן איכות אחד עם השני, ולשים את מערכת היחסים שלכם בעדיפות ראשונה.

   

  21. הזריקו חוסר ודאות  

  גם אם אתם כבר מבלים זמן איכות ביחד, חשוב שתיזמו הרפתקאות וחוויות חדשות עבורכם. חוויה חדשה נוצרת בתוכה ריגוש מהלא נודע, ומזכירה בתחושה הזו משהו מהימים הראשונים שלכם ביחד. ימים מרגשים, רעננים ובלתי צפויים. נסו לצבור עוד רגעים כאלו. למדו לטפס על הרים, לצנוח, לרקוד, ללמוד, לשיר, לנגן - כל דבר ש"ידחוף" אתכם קצת מאזור הנוחות שלכם, יעניין ויאתגר אתכם. הזריקו קצת חוסר וודאות לתוך הדברים שאתם עושים ביחד.

   

  22. צאו מהשיגרה

  אל תשכחו את ההרפתקה בחדר השינה. התחילו לשחק. אתם מכירים את "אזור הנוחות" שלכם ביחסי מין, וכנראה גם את של בני זוגכם. השקיעו מחשבה איך לצאת לפעמים משגרת מעשי האהבה שלכם, ולהפוך אותה לפחות צפויה. זה לא אומר שאתם צריכים להשתגע ולחדש בכל פעם שאתם עושים אהבה. רק זכרו שאחד היתרונות בבני זוג קבועים הוא שיש לכם מספיק בטחון בהם ובמה שיש ביניכם כדי להסתכן קצת.

   

  23. החשק הוא שביר

  לכל אישה יש תנאים מיוחדים הדרושים לה כדי לפתח חשק מיני. התנאים הארוטיים הללו כוללים פנטזיות, מחשבות, דמיונות, משחק מקדים ותנאים רגשיים של תחושות טובות כמו אהבה, שייכות, התמסרות וכמובן מצב גופני והורמונלי תקין. חשק מיני נשי הוא כוח טבע עוצמתי ונפלא, אך הוא גם שביר. חשק של אישה לא יתפתח ממקום של כאב או יובש נרתיקי, מתסכול בגלל חוסר אורגזמה, מכעסים כלפי בן הזוג, מדימוי עצמי נמוך ומתחושות נפשיות שליליות.

   

  ייעוץ מקצועי לכתבה:

  ד"ר רפי חרותי, מומחה ברפואת שיקום ומטפל מיני מוסמך, מרכז הקורס למיניות האדם בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב

   

  גילה ברונר, מנהלת השרות הסקסולוגי, שיבא קלאס-קליניק

   

  ד"ר דניאל וטלמן, סקסולוג קליני, מטפל מיני מוסמך, יחסים-המרכז לשיפור התפקוד המיני, בית החולים רמב"ם והמכללה האקדמית בית ברל

   

  ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג

      

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  shutterstock
  מחזירים את הניצוצות לחדר המיטות
  shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים