שתף קטע נבחר

מטפלי 'אלישע' הואשמו: הרביצו ומשכו בשיער

חמישה חברי צוות בבית החולים בחיפה תועדו מכים, יורקים ומתעללים במטופלות במצלמות נסתרות שהתקינה אחת המשפחות

משיכה בשיער, אגרופים למטופלת והתעללות בקשישה חסרת ישע, אלו חלק ממקרי ההתעללות שמופיעים בכתב האישום נגד חמישה מטפלים בבית החולים אלישע בחיפה. הפרשה נחשפה לפני כשבועיים וחצי, לאחר שהוריה של אחת המטופלות, שחשדו כי היא סובלת מהתעללות, התקינו מצלמות נסתרות סמוך למיטתה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בחירות מקומיות: תל אביב של חולדאי, ירושלים של ברקת

ליקטה ירקות, חטבו עצים: קורבנות המל"טים

 

לראשונה מאז נחשפה הפרשה, הותרו לפרסום שמות המטפלים המעורבים: אלכס פנישב (37) מקריית ים, אלכס קגן (50) מחיפה, דימיטרי סבטיקוב (60) מקריית אתא, דמיטרי בלואוס (39) מחיפה ובוריס אברמוב (63) מנהריה.

 

על פי כתב האישום, שהוגש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בעיר על ידי עו"ד שרון איל מפרקליטות מחוז חיפה, ארבעת הנאשמים הראשונים התעללו בחוסה שהוריה תיעדו את המעשים. נגד פנישב נטען כי ביצע בה פעולות שאינו מוסמך לבצען ומשך בשיערה בכוח רב כדי להזיזה מהמקום. באחד הטיפולים, נטען, הוציא צינורית מגרונה והכניס אותה חזרה לפיה בכוח. מעשים דומים מיוחסים לנאשם בלואוס. קגן, על פי

הכתוב, היכה בנוסף את המטופלת בפניה וסבטיקוב הרביץ לה גם כן ונהג בה בכוח ובאלימות.

 

אברמוב, המטפל החמישי המואשם בתיק, נחשב היה ליד ימינו של האח האחראי במחלקה. באישום המיוחס לו - מקרה שלא פורסם עד עתה - נטען כי נהג להתעלל במטופלת בת 88 בידיעת מנהלו. "במספר רב של מקרים... כאשר טיפל הנאשם בקשישה הוא תקף אותה והיכה אותה בידיו בפניה, וכן היכה אותה במכות ואגרופים במקומות שונים בגופה". כן נטען כי כאשר החליף לה חיתול, נהג לירוק עליה ולקלל אותה.

 

מפרקליטות מחוז חיפה נמסר כי עדיין לא התקבלה החלטה אם להגיש כתבי אישום נגד אנשי הדרג המנהלי בבית החולים, החשודים כי בחלק מהמקרים ידעו על ההתעללות, לא מנעו אותה ולא דיווחו עליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
אחד הנאשמים
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים