שתף קטע נבחר

שני אחים רבו - והפסידו את ראשות העיר

אבי בינמו גבר על ראש העיר המכהן בנשר דוד עמר ועל אחיו הצעיר משיח, בדרכו ללשכת ראש העיר. עם היוודע התוצאות, התפנו מקורבי האחים להאשמות הדדיות

מבין שלל הסיפורים האנושיים והפוליטיים שהרכיבו את הבחירות המקומיות, נחשב הפסדם של האחים עמר מהעיר נשר למורכב במיוחד. רבים העריכו כי המאבק העיקרי יהיה בין ראש העיר המכהן דוד עמר (27.1%) לבין אחיו הצעיר משיח (21.6%), ואולם בסופו של דבר זכה בתפקיד מועמד מפלגת העבודה אבי בינמו (40.6%).

 


 


 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בחירות מקומיות: תל אביב של חולדאי, ירושלים של ברקת

ליקטה ירקות, חטבו עצים: קורבנות המל"טים

 

המאבק הפוליטי בין האחים הוא רב שנים, ופרץ ביתר שאת כשמשיח בן ה-67 החליט להתמודד בפריימריז לתפקיד מועמד הליכוד לראשות העיר, מעוזו של אחיו. הוא זכה בהתמודדות, אך אחיו בן ה-71 סירב לוותר והחליט להתמודד בראש רשימה עצמאית.

 

דוד עמר. מפנה את הכיסא (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
דוד עמר. מפנה את הכיסא(צילום: אלעד גרשגורן)

אתמול עמדו פעילי שני המטות אלה מול אלה ותמונות האחים הדומים מתנוססות על השלטים. "התחושה בתום ספירת הקולות לא הייתה נוראה, ברור שהייתה אכזבה גדולה, אבל גם לא היה דיבור על ההיערכות לבאות", אמר ל-ynet אחד מאנשי משיח עמר. "היו הרבה טלטלות.

אתם ראיתם את השורה התחתונה, אבל זה כל הזמן זז מעל ה-40% ומתחת ל-40%".

 

לדבריו, "היינו בטוחים שאפשר לנצח בבחירות האלה אבל המועמדות של דוד קלקלה. זו לא הפעם הראשונה שבינמו מתמודד, זה הכוח שלו, סביבות 40%. אם דוד לא היה מפריע למשיח התוצאות היו נראות לגמרי אחרת".

 

אוהדיו של דוד, האח השני, חשו כצפוי אחרת לגמרי. "יש הרגשה שמשיח גנב לו את העיר. אם הוא לא היה קופץ ומתמודד מולו, דוד היה זוכה עוד פעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
אבי בימנו
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: אבישג שאר-ישוב
משיח עמר
צילום: אבישג שאר-ישוב
צילום: אלעד גרשגורן
דוד עמר
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים