שתף קטע נבחר

מרוממה לדליה: רפיק חלבי, ראש מועצה

איש התקשורת הוותיק, שעבד כמעט 30 שנה בערוץ 1, ניצח את ראש המועצה המכהן בדליית אל-כרמל. "לחמולה הייתה השפעה, אבל התוצאה מראה שהרחוב כולו האמין בי"

אחד מהמזוהים ביותר עם רוממה הפך לראש מועצה בצפון: איש התקשורת רפיק חלבי זכה בבחירות לראש המועצה המקומית דליית אל-כרמל, תוך שהוא מדיח את ראש המועצה המכהן כרמל נסר א-דין. חלבי, שזכה ב-57.1% מהקולות, אמר כי מטרתו היא לשקם את היישוב: "אני נורא שמח, התוצאה מראה שהתושבים מאמינים ביכולות שלי".

 

בחירות לרשויות המקומיות - דיווחים נוספים ב-ynet:

כל המועמדים, כל הזוכים: תוצאות הבחירות

מאוכזבי בית שמש: 'ניצחון חרדי, עיר בהקצנה'

בוסים חדשים בפריפריה: 'נהפוך למרכז הארץ'

 

"לא חששתי לרגע שאכשל, הייתי בטוח כי אנצח בפער גדול", אמר חלבי, שניצח בפער של כמעט 15% את יריבו, והצביע על אחת הסיבות להצלחה: "אין ספק שלחמולה שלי הייתה השפעה, אבל הרחוב בכללו תמך בי מאוד".

 


 

חלבי, בן 67, נולד בדליית אל-כרמל, ואת פרסומו קנה במהלך השנים הארוכות שבהן עבד בערוץ 1. הוא הצטרף לטלוויזיה הישראלית ב-1974 ובמשך כמעט 30 שנה שימש בתפקידים רבים ברוממה - בין היתר כתב השטחים, עורך מבט לחדשות ומנהל חטיבת החדשות.

 

ב-2007, אחרי פרשה שנמשכה שנים ארוכות, הורשע חלבי בבית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה בהטרדה מינית מילולית של עובדת ברשות השידור. בסופו של דבר הוא הודה "כדי לסיים את הפרשה", אבל שנים לפני כן טען לזכאותו: "בכירים ברשות ניגשו לשיטות מאפיונריות כדי לסכל את מינויי למנהל הטלוויזיה". בהמשך עבד חלבי גם בערוץ 2.

 

בשיחה אחרי הניצחון, הוסיף חלבי: "תושבי דליית אל-כרמל שואפים לשינוי דרמטי, אני הבטחתי להם שאתאמץ כמה שיותר כדי להציל את היישוב". לשאלה אם ישוב לתקשורת בעתיד, ענה: "אני כבר מתגעגע. ההתמודדות שלי לראשות המועצה היא עוד תחנה בחיים, אני רוצה לעזור לתושבים כמה שיותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חנוך גריזיצקי
"התושבים מאמינים ביכולות שלי". חלבי
צילום: חנוך גריזיצקי
מומלצים