שתף קטע נבחר

הודו: אנסו בת 13 ושרפו אותה בחיים

עוד דיווח על אונס ברוטלי במיוחד במדינה שידעה השנה גל של הפגנות ענק נגד מעשי האונס הבלתי פוסקים שחוות נשים. נערה בת 13 נחטפה על-ידי גנגסטר מקומי וחבריו, נאנסה - וכשאיימה לספר הוצתה בעודה בחיים. היא מתה בבית החולים

כלי תקשורת בהודו מדווחים ביממה האחרונה כי נערה, לפי ההערכות בת 13, נאנסה על-ידי שלושה גברים בכפר שבו היא מתגוררת ונשרפה בחיים. לפי העיתון Times Of India היא מתה מפצעיה בבית חולים, אחרי שסבלה מכוויות ב-80% מגופה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

הנערה, כך דווח, גרה בכפר במדינת המחוז אוטר פרדש שבצפון הודו. היא הלכה לחווה עם אחותה הגדולה, ובדרכן חזרה הביתה חטפו אותה תושבים בכפר וביצעו בה אונס קבוצתי. לפי אחד הדיווחים, אחד החוטפים האנסים הוא ראם בהדור, גנגסטר מקומי. כשהנערה אמרה לאנסיה כי תספר את שעשו לה הם הציתו אותה.

 

אחותה של הנערה, כך דווח, רצה להזעיק עזרה, אולם עד שמשפחת הנערה ושכניה הגיעו למקום היא כבר סבלה מכוויות קשות. כעת מחפשת המשטרה אחרי החשודים.

 

בשנה האחרונה, אחרי שנים של שתיקה לנוכח האלימות שחוות נשים בהודו, עלה נושא מעשי האונס והתקיפות המיניות שרבות מהן עברות לכותרות במדינה. זאת אחרי שבדצמבר אשתקד ביצעו חמישה צעירים אונס ברוטלי במיוחד בסטודנטית צעירה באוטובוס בניו-דלהי לעיני בן זוגה. האנסים כלאו את בני הזוג באוטובוס שבו נהג אחד מהם, ובמשך שעות שבהן נסעו ברחבי העיר ביצעו בצעירה מעשים סדיסטיים והיכו את החבר שלה. ימים אחדים אחרי התקיפה היא מתה בבית החולים.

 

מותה של הסטודנטית בדצמבר הוציא מיליוני הודים לרחובות בקריאה לשבור את מעגל השתיקה בנוגע לתקיפת נשים בהודו ולהתחיל למצות את

הדין עם הפושעים. הממשלה התחייבה להגביר את האכיפה והענישה, ופרסמה נתונים סטטיסטיים שלפיהם כל 20 דקות בממוצע נאנסת אישה בהודו.

 

מאז אונס הצעירה דווח בהודו על עוד מעשי אונס ואלימות רבים נגד נשים, אולם הדבר עשוי ללמד על השינוי התפישתי שעברה המדינה ועל הנכונות של ההודים להכיר בקיומה של התופעה, ולא בהכרח על עלייה במספר מעשי האונס. כך או כך, הדבר גרם נזק תדמיתי קשה להודו, ולפי דיווחים מוקדם יותר השנה חלה ירידה בתיירות למדינה. גם תיירות זרות היו בין המותקפות מינית השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הודים מתאבלים על הסטודנטים שנאנסה ונרצחה בדצמבר
צילום: AP
מומלצים